Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie


Kamil.B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zasięgnąć porady zanim oddam autko do mechanika.

Zaczęło się parę dni temu przy niskich obrotach na każdym biegu ,szarpanie jak by nie dostawał odpowiedniej dawki ,dodało się gazu przechodziło chyba że mocniej się przycislo znowu się dlawil dzisiaj prże jechałem z pól kilometra przestał pracować na jednym cylindrze zrobiłem tak ze 20 km zgasilem i znowu wróciło do normy ale z szarpaniem ,dlawieniem .

proszę o poradę

z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk sterujący też może być przyczyną takiego szarpania a opisany brak zasilania na jednym z cylindrów wskazuje na duże prawdopodobieństwo jego awarii. Zanim zaczniesz wymieniać na chybił trafił podepnij VAG-a i zobaczyć czy są jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam u siebie ten sam problem. Wystąpiło to po przejechaniu autostradą około 300 km. Najpierw zaczął delikatnie szarpać podczas przyśpieszania, później to już była tragedia, na wolnych obrotach telepie całą budą. VAG tu nic nie pokaże bo to jest usterka mechaniczna, Po odkręceniu rurek od wtrysków wyszło że pierwszy cylinder przestał działać. Po sprawdzeniu sprężania okazało się że go prawie nie ma. Druga sprawa z odmy wylatują spaliny. Stawiam na uwaloną uszczelkę pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po odkręceniu rurek od wtrysków wyszło że pierwszy cylinder przestał działać

to że nie tryska nie oznacza ze 1 cyl nie działa . poprostu pompa mogła sie przytkać . te silniki ciezko jest zajechać ,szybciej pada np pompa. lub nastawnik jak napisalem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...