Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak nawiewu na szybę


kipomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Dziś próbowałem naprawić zaistniały problem. A mianowicie nawiewy działają, lecz na szybę nic nie leci.

Fakty:
1. Klima jest nie nabita, ale to chyba jest nie ważne, gdyż na twarz i nogi normalnie dmucha powietrze.
2. Na VAGu nie ma błędów w klimatyzacji.

3. Jak jest włączony nawiew i przestawiam nawiewy nogi>szyba>twarz (kolejność losowa) to słychać przestawianie.
4. Dziś rozbierałem przednią konsolę, by sprawdzić czy wszystko wygląda na OK, no i wygląda,że jest dobrze. Sprawdzałem różne tryby w klimatroniku i niebieski "lizak" (widać go na foto) rusza się z każdą opcją, więc chyba jest OK.

5. Zdjąłem też schowek, żeby sprawdzić czy żadne cięgno nie spadło i tak nie wiem do czego służy ten czerwony "lizak" (foto), ponieważ się nie rusza przy żadnej z opcji. W ogóle nie wiem, czy steruje on klapkami nawiewu...
6. Spróbuję jutro zrobić nawiewy podstawowe w VAGu, być może to naprawi sytuację, no ale wolę tu się rozpisać, bo może coś pomożecie wymyślić.

Foto: Zdjęcie zrobione z poziomu nóg pasażera.

66431112003258836869_thumb.jpg <KLIK


Po sprawdzeniu z VAG COMem ukazał mi się taki widok:

Potencjometry... ? Co robić by to naprawić?
POMOCY!

41284461378954458343.png


Koledzy, deszcze się zbliżają, zima idzie.. Oddawać do mechanika, czy pomożecie ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć jeszcze jeden silniczek po drugiej stronie konsoli, na prawo od nóg kierowcy. On odpowiada za nawiew na szybę. Błędy świadczą o tym, że z każdym silniczkiem coś się dzieje. Kasowałeś je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu znowu się pojawialy.

Byc może tunel prowadzacy na szybę sie obsunal. ? Tylko nie wiem jak go ustawic. Ajak się dostane do tego silniczka o którym mówisz to sprawdzić czy się rusza czy co?

Bo mam wrazenie że coś tam się przestawia ale w sumie błędy mówią co innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz schowek pod kierownicą, to będziesz go widział. Ustaw nadmuch na szybę i zobacz, czy cięgno chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały dol pod kierownica czy z lewa strona konsoli?

Nakręce filmik tylko muszę się upewnić gdzie rozkręcić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem te nastawy podstawowe i adaptacje, i nic się nie zmienilo. Dziś dobra pogoda więc postaram się niedługo nagrać filmik z tym silniczkiem pod schowkiem kierowcy:)

Szczerze mowiac, to rozebralem to co mi kazaliscie... I nic nie zobaczylem. nawet nie wiem gdzie znajduje sie ten silniczek. Nagralem filmik, a i tak nic nie widac. Nie wiem co robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identyczne objawy! Naprawiles jakos swoj problem?

EDIT.
Czerwony odpowiada za nogi/szybe ale u mnie akurat działał. Problem byl z centralnym tj. niebieskim ktory nie puszczal powietrza do czerwonego, bo niebieski spadl z zaczepu tak zablokowany.

Edytowane przez vwiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...