Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AML] Zawór przewietrzania zbiornika


krzychot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wariuje mi wskaźnik pozoimu paliwa- przeczyściłem, na chwilę pomogło. Potem znów zgłupiał bo po włączeniu zapłonu wskakuje na max. Diagnoza VAG`iem wskazała: "zawór przewietrzania zbiornika zwarcie do masy" kod 17833. Gdzie znaleźć ten zawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To dowiedziałem sie od <krzychot> że jest coś takiego jak zawór przewietrzania zbiornika.

W moim przypadku wskażnik paliwa pokazywał że zbiornik jest pusty,mimo że był zatankowany na maxa.

Pojechałem do najbliższego mechanika który powiedział że wie co sie stało ale nie zna przyczyny.

Po odkręceniu pokrywy od zbiornika paliwa,okazało sie że oberwane są przewody od czujnika.

Mechanik polutował przewody jak należy,przykrecił pokrywe a wskaźnik "ruszył".Wszystko OK prócz jednego,mechanik powiedział że po każdym tankowaniu mam zostawić poluzowany

korek zbiornika paliwa bo znowu oberwie przewody.Choć dziwne to troche to posłuchałem go i nie dokręcam.Czy ma z tym coś wspólnego w/w zawór przewietrzania zbiornika i co to jest.

Za wszelkie rady i wskazówki z góry dzięki-Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy syczy ci cos przy wlewie paliwa?? bo ja tylko slyszalem o zaworze wegla aktywnego albo zawor magnetyczny to to samo, znajduje sie on na filtrze paliwa pod maska jak dziala poprawnie to on tak cyka wtedy nic nie slychac przy wlewie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest jakieś zwarcie na kablach biegnących do zawu N80 - odpowietrzania zbiornika paliwa.

Znajomy miał taki sam problem w A3, błąd pojawił się po instalacji alarmu. W efekcie okazało się, że elektryk do złych kabelków alarm podłączył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taki błąd pokazuje cząsto jak ludzie przelewają poliwko

No fakt - ostatnio przelało mi się troche - lałem z kanistra przez badziewny lejek ups.... A gdzie ten zawór N80 się znajduje - jak to naprawić???[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2008, 18:12_________________________________________________Znalazłem ten zawór N80- koło filtra powietrza....wyciągnąłem, podpiąłem pod aku i cyka, czyli jakby działał :( - nie wiem czy wymiana jest potrzebna. Jakieś sugestie???...bo już nie wiem co robić a wkurza mnie wskazówka poziomu paliwa- wariuje- na max, rezerwa, poł i dalej max i tak zostaje w większości przypadków :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem takie objawy, a syczy ci przy wlewie paliwa? mi syczalo przy wlewie a zawor byl cicho wymienilem na nowy zalozylem i wszystko gralo jak nalezy tylko ze zawor kosztuje 300zl orginalny. mozesz jeszcze nie dokrecac korka wlewa paliwa albo zdjac z niego uszczelke to nie bedzie takiego cisnienia w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...