Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośne stuki z okolic tylnego, lewego nadkola.


alias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Na początek wyjaśnienie, kolega Homiczek założył w lipcu podobny wątek, ale dotyczył on najczęstszych i zdiagnozowanych problemów. Ponieważ mój wydaje się być bardziej skomplikowany, a na forum nie znalazłem niczego podobnego, pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Od jakiegoś czasu z tylnego, lewego zawieszenia lub okolic nadkola dochodzi dźwięk, którego intensywność narasta, co wskazuje, że usterka się pogłebia. Dźwięk przypomina metaliczne, czasem dosyć ciężkie stukanie, czasem brzmi jak uderzenie kamienia o podwozie, a nawet odgłos podobny do pękania jakiegoś większego metalowego elementu. Pojawia się w chwilach dociążenia, lub odciążenia tylnego zawieszenia, na przykład w trakcie gwałtowniejszego ruszania, lub hamowania na pofałdowanym asfalcie przed skrzyżowaniem. W wypadku tego ostatniego dźwięk wydaje się pochodzić od jakiego sprężynującego elementu. Od niedawna pojawia się również w trakcie pokonywania ciasnych zakrętów, nawet przy niewielkich prędkościach. Tydzień temu, stojąc w korku skorzystałem z okazji, by przeskoczyć na sąsiedni, jadący pas. Jedynka, skręt w prawo i szybki start, by zdążyć przed jadącym za mną samochodem i trzask z tyłu był tak głośny, że myślałem, że odpadło koło. Poza efektami dźwiękowymi nie ma żadnych innych objawów. Samochód prowadzi się idealnie, nie ma żadnych drgań, tarcia itp. Oglądało go również kilku mechaników. Słyszą dźwięk, ale nie potrafią znaleźć jego źródła. Po sprawdzeniu zawieszenia nie stwierdzili żadnych widocznych usterek, luzów, ani większych objawów zużycia. Samochód ma przejechane ok 95 tyś. kilometrów. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo zaczynam się powoli obawiać, że dzieje się coś złego i jeśli szybko tego nie zdiagnozuję może być dużo gorzej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czasem nie pękła sprężyna. Miałem tak właśnie z tyłu. Auto prowadziło się dobrze tylko na nierównościach czasem szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czasem nie pękła sprężyna. Miałem tak właśnie z tyłu. Auto prowadziło się dobrze tylko na nierównościach czasem szukał.

Dziękuję, patrząc na objawy, to faktycznie może być to. Jestem umówiony w przyszłym tygodniu na sprawdzenie. Dam znać, czy się potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co?? potwierdziło sie to ze to sprezyna?? Ja własnie mam to samo w moim Audi i sie dzis okazało ze kawałek sprezyny sie ułamał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...