Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrza się po wymianie filtra paliwa


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj byłem na wymianie filtra paliwa u mechanika i zaczęły sie problemy z odpalaniem. Po zalaniu filtra mechanik normalnie jeździł , jednak jak przyjechałem po auto to kręcil ale nie chciał zaskoczyć . Odpalił po poluzowaniu metalowych przewodów które idą do wtrysków. Wróciłem do domu i po 2 godz wsiadłem do auta i odpaliło ( chociaz musiałem dłużej niż zwykle porkęcić ) . Zrobilem trase około 30km i zgasiłem go na 20 min , jak wrócilem do auta znowu nie chciał odpalić . Zaskoczył jak ponownie pozuzowałem przewody metalowe. Wrociłem do domu i próbowałem po godzinie go zapalić ale znowu nie chce zapalić. Wg mnie zapowietrza się układ.

Gdzie szukać przyczyny ? Od czego zacząć sprawdzanie ?

Dodam , że przed wymiana wszystyko było super.

Auto A4 B5 97, AFN.

Edytowane przez trezor4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy któryś z wężyków dochodzących do głowiczki filtra sie nie poluzował podczas wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie skalpel i je przytnij po ok 1cm przy wyjsciach filtra bo sparcialy, popękane i ssą lewe powietrze na laczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko , jutro spróbuje . A może na poczatek posmarować np woda z płynem i zoabczyc czy jakies babelki beda szły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oring na podgrzewaczu cały ?

Sorry ale rozwiń to ..

O jakim podgrzewaczu mowa bo czytam to i nie kumam o jaki podgrzewacz chodzi :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtrze paliwa jest biały plastik skręcony 2 śrubkami na kluczyk 8 to jest podgrzewacz paliwa :) działa tak ze ogrzane paliwo w pompie nie trafia do baku tylko zostaje w filtrze :) jesli jest go za dużo lub jesli jest za cieple zaworek w podgrzewaczu otwiera sie i nadmiar trafia do baku.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtrze paliwa jest biały plastik skręcony 2 śrubkami na kluczyk 8 to jest podgrzewacz paliwa :) działa tak ze ogrzane paliwo w pompie nie trafia do baku tylko zostaje w filtrze :) jesli jest go za dużo lub jesli jest za cieple zaworek w podgrzewaczu otwiera sie i nadmiar trafia do baku.

dzięki za wyjaśnienia :) ale następnym razem nazywaj rzeczy po imieniu bo to nie jest podgrzewacz tylko zaworek :decayed: A Tobie chodzi o ten oring po nim ..... :)

[/url]">http://http://www.directupload.net'>77y39mk7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał niektórzy nazywają go zaworkiem zwrotnym inni podgrzewaczem :) tak chodzi mi o ten o-ring pod nim :)wazne ze kolega wie o co chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co niby miałby być zaworek zwrotny zdejmowany przy wymianie filtra jak filt masz przykręcany jak olejowy sprawdz czy na dole filtra paliwa ten odstojnik biały jest dobrze dokręcony tylko żebyś nie przękręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność ze mechanik nie odkręcił całego filtra z obudowa bo Np odkręcić sie nie chciało? Pościągał przewody zaworek i w imadło obudowę i klucz do filtrów oleju i dopiero mógł puścić (u mnie tak bylo ze za chooooya nie mogłem go na aucie odkręcić dopiero po złapaniu w imadło obudowy i łańcuchowym kluczem puścił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność ze mechanik nie odkręcił całego filtra z obudowa bo Np odkręcić sie nie chciało? Pościągał przewody zaworek i w imadło obudowę i klucz do filtrów oleju i dopiero mógł puścić (u mnie tak bylo ze za chooooya nie mogłem go na aucie odkręcić dopiero po złapaniu w imadło obudowy i łańcuchowym kluczem puścił)

ja miałem tak samo.dlatego pisałem ze mógł sciągac ten zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...