Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczny stukot podczas hamowania


kamilmelaniuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno jezdzac moim a4 b5 w prawym przednim kole zaczeło cos stukac piszczeć etc. jest to metaliczny pogłos. Dodam ze jakis miesiac temu wymieniałem komplet klocków przód + tył i bylo okej przez jakis czas ( klocki kosztowały mnie 380 zł za przod i tyl) . Odstawilem auto do mechanika kiedy pojawil sie problem z dziwnymi odgłosami ( przy hamowaniu dzwięk ustawał ale podczas jazdy np po dziurach byl nie do zniesienia, wydawloby sie ze auto zaraz sie rozsypie ) Mechanik powiedział ze to przegub prawy . Wiec zostawiłem auto na wymiane przegubu. dzis wyjezdzam z warsztatu przejechalem zaledwie 2-3 km i problem znow się pojawił . moze nie tak bardzo glosny ten stukot ale jednak jest słyszalny. Wymieniałem tez jakis miesiac temu laczniki stabilizatorów rowniez na takie z " wyższej pólki " wiec nie sądze ze to laczniki. Po wstepnych ogledzinach doszedłem do wniosku ze jednej strony klocek nie rowno dochodzi do tarczy i sciera się jakby z jednej strony.

Co moze byc przyczyną tego pogłosu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to tez byc ta metalowa sprezyna ktora jest na zewnatrz zacisku. Jak jej nie dales nowej to moze byc juz naciagnieta, ja tak mialem.

Tu masz link w ktorym widac o co mi chodzi

http://wajbex.pl/partscatalogue/sprezyna-zacisku-hamulcowego-audi-a4-8d2-b5-1-9-tdi-2000-03-2000-11,8-00005-00253-11300-0002-02296-0100006,8000081,8000082,8000084.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy zacisk jest dobrze dokręcony moze mechanik przy wymianie klocków odkręcił zacisk i za słabo dokręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkrece kolo i zobaczę to jeszcze raz. Nawet podczas jazdy po prostej drodze słychać piszczenie. Jeśli wcisnąć pedały hamulca do polowy puszcze głośniej. Jeśli jeszcze trochę depne piski uciekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...