Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle działające czujniki parkowania po wymianie i malowaniu


Amano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

VCDS pokazał mi błędy dwóch czujników parkowania. System czasami działał na jedną stronę, czasami nie. Zakupiłem dwa czujniki, ostatnio udało mi się je pomalować u lakiernika. Kupiłem dwa nowe czujniki z allegro, zamienniki, w aukcji było zaznaczone, że można je malować. Po podpięciu dzisiaj czujników nie działają prawidłowo. Wykrywają przeszkodę z bardzo krótkiej odległości ( około 35 cm ) słyszalne jest dosyć szybkie pikanie. W porównaniu do dwóch starych, wysłużonych, ale jeszcze w miare dobrze działających czujników działają dużo gorzej. Tamte łapią przeszkodę z 60-70cm, słyszalne jest pojedyncze pikanie. Co może być nie tak ? Szczerze mówiąc nie sprawdzałem ich działania przed malowaniem, stare miały dużo bardziej grubszą warstwę lakieru. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i z czego to może wynikać ? Dzisiaj podczas jazdy miałem dziwną sytuację, wrzuciłem wsteczny i z głośników miałem jeden wielki, ciągły pisk, wyrzucanie i wrzucanie wstecznego nie pomogło. Dopiero ponowne wyłączenie i włączenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągły pisk oznacza to, ze sterownik wykrył bład uniemożliwiający prawidłowe działanie systemu i wyłącza go. Powodem tego może być uszkodzony czujnik, instalacja pomiędzy sterownikiem a czujnikiem lub sam sterownik. Jezeli chodzi o malowanie czujników to temat jest prosty, im więcej lakieru na czujnik, tym mniejsza jego czułość, dlatego przy nakładaniu odpowiedniego koloru starą warstwę lakieru trzeba maksymalnie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to jak mam wykryć problem ? Czujniki były nowe, nie trzeba było z nich zdzierać lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo lakieru. Sprawdź jak będą działały bez lakieru. Może to inny powód a nie lakier i jego grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to jak mam wykryć problem ?

VCDS - zapisane błędy i bloki pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie miałem wcześniej czasu. Dopiero wczoraj udało mi się skorzystać z VCDS. Błędów żadnych nie ma. Wchodząc w bloki pomiarowe pokazuje przy każdym czujniku 255cm. Wszystkie cztery czujniki sygnalizują przeszkodę przy odległości około 40cm. Dodatkowo niedawno po wrzuceniu wstecznego jest ciągły pisk. Któryś czujnik ma zwarcie, nie wiem jak wykryć który. Vag nic nie pokazuje. Wszystko działa beznadziejnie. Nie mam pomysłu na to. Wywaliłem 250zł na czujniki, malowanie i problem jak był to jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Któryś czujnik ma zwarcie, nie wiem jak wykryć który.

Blok pomiarowy 006, sprawdź czasy reakcji czujników norma 0,8 - 15 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...