Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu ze zbiorniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z wyciekającym płynem chłodniczym, mianowicie chodzi o zaworek od spodu, wymieniłem zbiorniczek co prawda na uzywany i dalej to samo, myślicie ze to wina używanego zbiorniczka czy może jest jakiś inny powód, pomóżcie

Opublikowano

Od spodu masz spust płynu jak puszcza korek u góry sprawdź w jakim stanie masz oring na nim i czy w układzie nie masz za dużego ciśnienia ?

Opublikowano

Nie strasząc Cię kolego ale u mnie takie coś skończyło się naprawą głowicy niestety. Jak kolega wyżej napisał króciec tym spuszczany jest płyn jak jest za duże ciśnienie w układzie. Możesz wymienić na początek korek bo to w nim jest zawór upuszczający ciśnienie (sam zbiorniczek to tylko kawałek plastiku), to parę złotych.

Zobacz sobie po zagrzaniu silnika czy ten górny wąż co idzie do chłodnicy jest twardy, u mnie był jak kamień a powinno się go dać w miarę swobodnie wcisnąć palcem.

Edytowane przez hellbean

Opublikowano

Jak koledzy wyżej. To nie wina zbiornika a co najwyżej korka. Generalnie poziom w zbiorniku powinien być mniej więcej stały. Jak się podnosi i dochodzi do korka to wtedy masz taką sytuację. Przyczyn kilka:

- za dużo płynu w układzie

- układ zapowietrzony

- przegrzewanie się auta i gotowanie płynu (pompa, termostat, zapowietrzenie itp)

- przedostawanie się kompresji do układu (głowica, uszczelka głowicy)

Opublikowano

Jak koledzy wyżej. To nie wina zbiornika a co najwyżej korka. Generalnie poziom w zbiorniku powinien być mniej więcej stały. Jak się podnosi i dochodzi do korka to wtedy masz taką sytuację. Przyczyn kilka:

- za dużo płynu w układzie

- układ zapowietrzony

- przegrzewanie się auta i gotowanie płynu (pompa, termostat, zapowietrzenie itp)

- przedostawanie się kompresji do układu (głowica, uszczelka głowicy)

Powodem na pewno jest za duże ciśnienie w układzie i dokładnie można by jeszcze wziąć pod uwagę pompę tudzież termostat, ale to można szybko zdiagnozować, gdyż temperatura musiała by rosnąć mocno ponad 100st. aby ciśnienie wzrosło.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

A zdażyło wam się kiedyś żeby zbiorniczek zaczął się rozklejać na łączeniu górnej i dolnej części, u mnie powoli tam przecieka, temp jest zawsze na 90 i ciśnie raczej ok bo węże nie puchną.

pozdr

Opublikowano

O takim przypadku nie słyszałem, ale często się zdarza że zbiorniczek od płynu hamulcowego potrafi kruszeć - szczególnie od strony szyby. Słońce robi swoje.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

A zdażyło wam się kiedyś żeby zbiorniczek zaczął się rozklejać na łączeniu górnej i dolnej części, u mnie powoli tam przecieka, temp jest zawsze na 90 i ciśnie raczej ok bo węże nie puchną.

pozdr

U mnie zaczyna przeciekać :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.