Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak jeździć ?


orionek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj założyłem gaz [bRC Sequent 24.11] do swojej Audi A4 1.8T AEB. Moje pytanie jest jak najlepiej użytkować auto na gazie? Słyszałem teorie że najlepiej włączać gaz jak silnik osiągnie temperaturę 90stopni i przed wyłączeniem silnika przełączyć na benzynę żeby silnik chwile na niej popracował + posiadać przynajmniej 2/5 baku benzyny [żeby nie jeździć na rezerwie by nie spalić pompy paliwowej]. Czy to prawda ? Stosować się do tych zaleceń ? Ewentualnie jak to wygląda z waszej perspektywy może ktoś ma do czynienia z autami z lpg i wie coś więcej smile.png autko niedawno sprowadziłem z Niemiec i chciałbym nim pojeździć kilka ładnych lat i nie chce go zajechać



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkować je jak do tej pory,

odpalamy auto i w drogę,na gaz silnik sam się przełączy-nie czekać z przełączeniem aż osiągnie 90C,

nie przełączać nic na Pb przed końcem jazdy bo to nonsens,tak robiło się kiedyś przy autach gaźnikowych jak miały problem z odpaleniem na gazie po postoju,

jak gaz się skończy to auto samoczynnie przełączy się na Pb,

z benzyną tak jak piszesz,nie jeździć bez niej bo pompa zapewne padnie bo cały czas pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu zakładam LPG do swojej B6 i zasięgałem informacji u "gazownika" u którego bedę zakładał instalację i u trzech kolegów którzy w przeciągu ostatnich 6 miesięcy zagazowali swoje Audi (1.8 w B5, 1.8T w B5 i 3.0 w B6) i jest dokładnie tak jak pisze wyżej darko

Mają oni poustawiane instalacje tak, że po uruchomieniu zimnego silnika pracuje on na Pb aż do momentu osiągnięcia tempratury 40 stopni i przeskakuja na LPG, a w przypadku kiedy odpalamy silnik który ma temperaturę wyższą jak 40 stopni to auto odpala się na Pb i po 5 sekundach przełącza się na LPG. Każdy z nich zadowolony- auta śmigają aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...