Jump to content
IGNORED

łapanie błedów nie mozna odpalic

Janek2308
 Share

Recommended Posts

Witam

mam taki problem z moim audi 1.6 b+G (sekwencja) kodu silnika nie znam ;p

od pewnego czasu robi mi sie taka zwariowana rzecz mianowicie czesciej na zimnym silniku ale na cieplym tez sie zdarza ... gdy probuje go odpalic raz odpali dobrze a raz na kiedys mu odwali i gdy juz go odpale zaczynaja sie zapalac sie prawie wszystkie kontrolki (nie powiem wam dokladnie jakie bo nie pamietam) jest sygnal dzwiekowy do tego (pisk) i auto gasnie jak by mu odcial doplyw paliwa ... gdy probuje sie go odpalic (hehlac) to nie moze zaskoczyc i wali w tlumnik jak by sie zaplon przestawil ... ale po odczekaniu ok 30 min albo hehlaniu go non stop zaskoczy i jest juz dobrze ... wczoraj znowu tak mi sie zrobilo odpalilem go i juz obroty zaczely spadac auto zaczelo gasnac ale wcisnalem gaz do spodu zaczal telepotac jak by chcial ruszyc na 5 biegu xD ale nie zgasl.. a gdy po paru sekundach auto przelaczylo sie na gaz wskoczyl normalnie na obroty i gdyby nigdy nic sie nie stalo ... co to moze byc ?? czesto tak sie nie robi ale sie robi ... co moge poradzic ??

Podepnij vaga i sprawdź jakie ma błędy.Przyczyn może być wiele , dlatego najpierw vag.

Wykonaj test zegarów. Może coś wyjdzie. Po objawach jakie opisujesz stwierdzam że musisz mieć błędy, niema bata. Szukaj lub zleć komuś innemu.

sprawdzalem ja i znajomy z warsztatu na swoim sprzecie i nic ... dzisiaj wyczailem ze nie kiedy diody jak przekrece zaplon sie zarza a nei swieca ale nie wszystkie ... moze to byc przyczyna stacyjki ? wypalenie pinow czy cos??

A jak poruszasz kluczykiem to kontrolki co na to.? Przygasają ,świecą mocno???

znaczy jak poruszam ?? glebiej czy cos ? czy na boki ? musze jeszcze dokladnie to sprawdzic ale raczej bez zmian ... dopiero jak wroce kluczyk i od nowa zaplon wlacze jest ok

W Audi 80 świecące kontrolki i sygnał dźwiękowy po odpaleniu miałem jak źle zamontowałem szczotki z regulatorem napięcia i brak było ładowania aku.

Może faktycznie kostka stacyjki nie łączy. Zamiennik kosztował 35zł. Tyle płaciłem za kostkę do B5 tylko dwa lata temu.

sprawdzilem gdy kontrolki sie zarza nic nie daje poruszanie kluczykiem ... tez wlasnie stawiam na ta kostke .. a macie moze jakis opis jak sie zabrac za to bez zbednego rozbierania calej kiero ??

Czy rezystancja czujnika temperatury 4 piny powinna być taka sama na pinach 4 i 2 jak i na 3 i 1??

Byc moze aku siada i jest za duży spadek napiecia przy rozruchu,i pewnie ecu sie nonstop resetuje.

Zdejmujemy plastikową osłonę kierownicy. Stacyjkę z kostką masz na wierzchu. Odpinasz kable, odkręcasz kostkę od stacyjki. Potem odwrotnie.

Byłby błąd spadku napięcia na sterowniku. Bynajmniej tak u mnie było.

jacek .. to nie jest polonez... do tych oslon potrzeba sciagnac kierownice ;/ niestety ...

Górną osłonę ściągniesz bez problemu. Kostkę stacyjki powinno być widać, ale nie pamiętam jak tam z dostępem do niej. Żeby ją wyjąć raczej trzeba zdjąć i dolną a do tego faktycznie trzeba odkręcić kierownicę. Nie jest to jednak jakiś wielki problem. Podstawa to posiadanie odpowiednich kluczy.