Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana silnika [1.9 tdi 1z ]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od pół roku posiadam audi a4 b7 1.9 tdi. Pech chciał, że tydzień temu "korba wyskoczyła bokiem". Co tu dużo pisać silnik nie nadaje się do naprawy. Moje pytanie brzmi : CZY MOGĘ WSADZIĆ DO MOJEGO CACKA SILNIK 1.9 TDI 1Z Z AUDI 80 ? Wiem, że jest to skok technologiczny ale taki owy posiadam. Stoi u mnie na podwórku 80tka gotowa do przeszczepu. Dużo przeróbek, kłopotów itp? jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, dziękuje.

Opublikowano

Nie da sie

Opublikowano
  • Autor

A co stoi na przeszkodzie ?

Opublikowano

Dać się pewnie da i myślę że da się to ogarnąć. Możliwe że nawet będzie się dało skręcić silnik ze skrzynią przy czym pewnie sprzęgło musi być od od AVB. Sterowanie w 1Z jak masz dawcę też można przełożyć. Dużo lepiej moim zdaniem pasowałby kompletny AWX/AVF ze sterownikiem. Ten sam poziom technologiczny ale lepsze wykonanie

Opublikowano
  • Autor

Jednostka 1Z jest po remoncie, auto jest przepalane i stoi 2 lata, wiec mysle ze jest tam to seryjne 90 kucy. Pytanie teraz czy wystarczy taka moc do tej skrzyni ? czy skrzynie też przełożyć ?. Chyba że istnieje możliwość podpięcia oryginalnej turbiny. Chce to poskładać jak najtańszym kosztem, bo za auto dałem dużo i teraz jestem na debecie...także proszę o wyrozumiałość..

Opublikowano

Musiałbyś sprawdzić przełożenia jednej i drugiej skrzyni.

Pogrzeb trochę na tej stronie, to tak a namiastka ELSY bo mi słabo działa internet :

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/brake_system/technical_data/technical_data/

W sumie przy przekładce ze skrzynią może być nawet mniej przeróbek a kiedyś zawsze możesz wrzucić AWXa.

Edytowane przez darkle

Opublikowano

Turbo wątpię żeby dało się zmienić z tego co masz bo 1z niema zmiennej geometrii turbiny.

Ja bym zrobił tak. Sprzedał 1z i kupił słupek do avb z korbą tłokami itd zawory masz sprawne wtryski wałek ?

Edytowane przez Jarek882

Opublikowano
  • Autor

Musiałbyś sprawdzić przełożenia jednej i drugiej skrzyni.

Pogrzeb trochę na tej stronie, to tak a namiastka ELSY bo mi słabo działa internet :

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/brake_system/technical_data/technical_data/

W sumie przy przekładce ze skrzynią może być nawet mniej przeróbek a kiedyś zawsze możesz wrzucić AWXa.

Wkładam skrzynie z 1z tak jak piszesz mniej przeróbek :)

Turbo wątpię żeby dało się zmienić z tego co masz bo 1z niema zmiennej geometrii turbiny.

Ja bym zrobił tak. Sprzedał 1z i kupił słupek do avb z korbą tłokami itd zawory masz sprawne wtryski wałek ?

Ze starego silnika do użytku tylko turbina jest ok i miska, glowica itp szrot, co do wtrysków są w trakcie sprawdzania.

Mysle ze w srode 1z zaklekocze miło w nowej budzie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.