Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Nietypowe falowanie na obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

3 miesiace temu mialem wymieniany kompletny rozrzad,po upływie około dwóch miesiecy przejechaniu 2000km zaczełó coś dziwnego buczeć przy rozrzadzie okazało sie że był zbyt mocno napiety pasek (dziwne troche dla mnie bo jest tam napinacz hydrauliczny) pojechałem reklamować poluzowali tylko troszke cos przy napinaczu i jest ok nic nie buczy.ale na drugi dzień zauważyłem ze jak rano odpale niunie to potrafi mi zafalować na obrotach ale nie przekraczająć 1000obr/min trwa to około 10sekund i pozniej jest git. faluje i czuć, że nie równo pracuje silnik przez około 10 sekund nie zawsze sie tak dzieje,tego wczesniej nie miałem.tak to wogole smiga i nie kopci.czy może coś partacze przestawili w synchronizacji wtrysków? :mysli:

bo nie wydaje mi sie że przestawili rozrzad bo bym to bardziej odczuł a oni tylko poluzowali cos na napinaczu

prosze o rade i pomoc.

akurat auto sprowadziłem daleko od miejsca zamieszkania i tam był robiony rozrzad co bardzo załuje i nie mam zabardzo czasu tam znowu pojechać

pozdrawiam[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2008, 17:01_________________________________________________czy może mieć to związek ze świecami że któraś już nie dogrzewa?

zrobiło sie troche zimniej wiec pewnie wychodzi a z tym rozrzadem to tylko zbieg okolicznosci

auto odpala od razu i nie trzeba kręcić

Opublikowano

ta że słyszałeś pasek rozrządu to na pewno za duże naprężenie natomiast do falowania obr to bym spr ustawienie kąta wtrysku :mysli:

Opublikowano

zapnij Vag'a sprawdz bledy i zrob 004 i 007 .... [tak na poczatek]

Opublikowano

ta że słyszałeś pasek rozrządu to na pewno za duże naprężenie natomiast do falowania obr to bym spr ustawienie kąta wtrysku :mysli:

w PD nie ustawia się kąta wtrysku
Opublikowano
  • Autor

kata wtrysku sie nie ustawia ale może kat wyprzedzenia czy jakos tam

pewnie moze zbieg okolicznosci z tym rozrzadem najprawdopodobnie któras świeczka juz nie domaga.zrobiło sie zimno około 6 stopni i wychodzi zima pewnie nie odpale czas wymienic na nowe

ale jesli ktos bedzie miał jakiegos innego pomysła to pisać prosze

Opublikowano

Kolego zrób tak.Rano włacz zapłon poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj i zapal :) Jesli wszystko jest ok i nic nie bedzie falowac to masz to samo co ja czyli nie wiem co :disgust: Prawdopodobnie swiece cos kiepsko grzeja

Opublikowano
  • Autor

Kolego zrób tak.Rano włacz zapłon poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj i zapal :) Jesli wszystko jest ok i nic nie bedzie falowac to masz to samo co ja czyli nie wiem co :disgust: Prawdopodobnie swiece cos kiepsko grzeja

ok dzieki za info jesli nic nie bedzie falować czyli jest ok bo nie kumam co jest u ciebie u mnie tylko na zimnym silniku sa te dziwne falowania odczuwalne ok 10 sekund

Opublikowano

Kolego zrób tak.Rano włacz zapłon poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj 3 sek wyłacz włacz poczekaj i zapal :) Jesli wszystko jest ok i nic nie bedzie falowac to masz to samo co ja czyli nie wiem co :disgust: Prawdopodobnie swiece cos kiepsko grzeja

ok dzieki za info jesli nic nie bedzie falować czyli jest ok bo nie kumam co jest u ciebie u mnie tylko na zimnym silniku sa te dziwne falowania odczuwalne ok 10 sekund

No mam to samo jak jest Zimny i zaplam odrazu bez 2-3 krotnego podgrzania dzieje sie to samo(skacza obroty,dziwnie warczy,i za chwile przestaje)
Opublikowano
  • Autor

to u ciebie swieczki albo słaby akumulator ale raczej swiece

ja zrobie tak jak napisałeś jesli okaże sie że to świece to do wymiany a jak nie to szukać bede dalej.u mnie zbiegło sie to z poluzowaniem paska na rozrzadzie i pewnie nic z tym wspólnego nie ma...

Opublikowano

ja miełem podobny problem, najpierw bardzo sporadycznie, z czasem coraz częściej - okazało się że to czujnik temeratury silnika.

Podawał złą temperaturę do kompa na starcie i motor "szalał" przy rozruchu.

Opublikowano
  • Autor

ja miełem podobny problem, najpierw bardzo sporadycznie, z czasem coraz częściej - okazało się że to czujnik temeratury silnika.

Podawał złą temperaturę do kompa na starcie i motor "szalał" przy rozruchu.

dzieki kazde info sie przyda

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.