Jump to content
IGNORED

Samoczynne otwieranie szyb - prośba o pomoc


JózefPiłsudski
 Share

Recommended Posts

Witam Panowie,

Mam poważny problem z przednimi szybami w Avancie (2004 rok). Ostatnio kilka razy w nocy (zauważone nad ranem) otworzyły mi się szyby, około 10-15 cm. Ogrania mnie przerażenie jeżeli pada w nocy deszcz.

Gdzie szukać problemu? Doraźnie wyciągnę bezpiecznik,ale to rozwiązanie jest na chwilę, póki nie dojdę co i jak. Szyby normalnie działają: opuszczenie, podnoszenie, otwieranie i zamykanie z pilota.

Auto zamykam z pilota, robię 3 obejścia wokół i co jest nad ranem? Uchylone! (nie zawsze ale kilka razy zdarzyło się). Idealne zaproszenie dla złodzieja. Myślałem,że gdzieś niefortunnie moja kobieta (ona jeździ autem w 99%) nacisnęła guzik na pilocie (burdel w torebce, coś go naciśnie, itp), więc miała z tego powodu rozmowę "motywującą" :bicz: ,ale problem nie ustał.....

Link to comment
Share on other sites

Raz miałem taki jednorazowy przypadek że szyba wracała do połowy jak starałem się ją zamknąć, więc przytrzymałem przycisk zamknięcia przez 5 sek, szyba pozostała zamknięta. Jak wróciłem po godzinie do auta i włożyłem kluczyk do stacyjki od razu wywaliło że wszystkie żarówki w w klapie bagażnika przepalone, oczywiście przetarty kabelek był tego przyczyną ale nie wiem czy szyba się otwierała w skutek jakiegoś zwarcia czy doziemienia gdy ten kabelek się przetarł. Ja bym prowizorycznie przejrzał na twoim miejscu kabelki w gumowej osłonie tej przy drzwiach.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem taki przypadek w BMW e46. Zamykałem auto i szyby potrafiły sie otworzyć wszystkie.

Pojechałem do mechanika, pogrzebał w zamku, bo tam dało sie domknąć szyby kluczykiem( w audi jest to samo). Okazało sie ze coś tam dotykało tego stycznika do domykania. Podgiął blaszke i było ok :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...