Jump to content
IGNORED

Filtr Paliwa

Soldier007
 Share

Recommended Posts

A4 B5 2.8 Quattro (1995 r.) Sedan.

Gdzie jest filtr paliwa w tym aucie? W książce z serii ,,Sam naprawiam'' jest tylko mowa o wymianie filtra w dieslu, o benzynie ani słowa. Wlazłem więc na kanał, zauważyłem że jest coś przypominającego filtr paliwa z przodu zbiornika paliwa, ale nie jestem pewien czy to jest filtr. Byłem u mechanika na wymianę oleju i filtrów, mechanik powiedział, że filtra paliwa się nie wymienia w benzynie.

Proszę więc doświadczonych Audi znawców o podpowiedź, gdzie jest ten filtr paliwa w mojej lali i jeszcze coś odnośnie samej wymiany.

Pozdrawiam Nowicjusz

Coś takiego znalazłem. Mam nadzieję, że pomoże. A co do konieczności wymiany filtra... na pewno nie zaszkodzi :D Dla komfortu psychicznego zawsze można wymienić.

Według tego poradnika - wymieniać powinno się co 15 tysięcy mil. Na nasze to jakieś 24kkm. Czyli można powiedzieć, że co 30kkm

http://www.audiworld.com/tech/eng49.shtml

Edited by peacenotwar

...że filtra paliwa się nie wymienia w benzynie.

witam, filtr paliwa u mnie (2000r) jest przy tylnym kole od str wlewu paliwa, ja go wymieniłem

pozdro

Edited by shane83

powinien być z tyłu przed zbiornikiem paliwa...widać od spodu auta

Brawo za odkopanie tematu i za rozwiązanie rozwiązanego tematu.Wrzuciłem fotoinstrukcję w drugim poście. ;)