Jump to content
IGNORED

Czujnik temperatury silnika

xdaniosx
 Share

Recommended Posts

Witam musze wymienic czujnik temperatury silnika , zlokalizowalem gdzie jest i teraz pytanie czy sa dwa czujniki ??

Edited by xdaniosx

Czujnik jest jeden, a w zasadzie są to dwa zespolone, aczkolwiek w jednej obudowie.

Bo jak mniemam mówimy o czujniku cieczy chłodzącej który jest zlokalizowany z tyłu silnika w takim króćcu z tworzywa?

Edited by hellbean

W ADR sa 2 czujniki jeden 4 pinowy daje odczyt do ECU i na deske a drugi 2 piny do klimatronika obok siebie z tyłu silnika, jeśli źle pisze niech mnie ktoś poprawi ;)

W ADR sa 2 czujniki jeden 4 pinowy daje odczyt do ECU i na deske a drugi 2 piny do klimatronika obok siebie z tyłu silnika, jeśli źle pisze niech mnie ktoś poprawi ;)

Wlasnie o to mi chodzilo który od czego jest dzieki wielkie za pomoc :D Czy jesli mam padniety ten od klimatronika to moze mi nie dzialac ogrzewanie ? Bo ten do ECU to raczej napewno walniety bo caly czas lezy :/

Moze problem nagrzewnicy ? a na klimatroniku na kanale 49 albo 51 u mnie na 51 jest odczyt z czujnika co pokazuje ? Moze to jeszcze termostat.. problemu z paleniem nie masz ?

Jak bys mi mogl opisac jak wejsc na ten kanal 49 lub 51 to byloby fajnie , wiem ze tak mozna ale jak to niemam pojecia . Wlasnie mam problem z odpalaniem dlatego tez pytam o te czujniki bo wiem ze wadliwy czujnik moze powodowac problem z rozruchem , czasami mam tak ze odpali pokolysze sie pokolysze i zgasnie i tak za 2 albo 3 razem odpali .

To by wskazywało czujnik temp. ten 4 pinowy.

Aby sprawdzić temp. na klimatroniku należy wejśc na kody klimy.
A robi się to tak naciskamy przycisk recylkulacji powietrza jest to przycsk z samochodzikiem następnie trzymając przycisk wciskamy strzałkę idącą ku gurze i już jesteśmy w kodach klimy blind.gif
Teraz używając kursorów "+" i "-" wchodzimy na kanał 51 i wciskamy ponownie przycisk z samochodzikiem jesteśmy już na kanale gdzie jest pokazywane temp. silnika.