Jump to content
IGNORED

Minimalne ET w Audi A4 B5 Kombi przy danej szerokości felgi


Nikonen
 Share

Recommended Posts

Czy orientuje się ktoś jakie jest minimalne ET w Audi A4 oraz czy jest równe z przodu i z tyłu oraz oczywiście jakiej szerokości felgi dotyczy, interesuje mnie szerokość 8,5 i 9,5", ale jeżeli ktoś wie o minimalnym - bez obcierania, które da się wrzucić do obojętnie jakiej konkretnej szerokości, to resztę sobie wylicze, z góry dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Mam 8j ET35 r18. Z przodu jest dosłownie na styk a z tyłu minimalny luz na jakiś dystans może z 5mm. Jeśli chcesz coś powyżej 8j raczej bym szukał z ET40 i większym. Łatwo ustawić koło dystansem. W druga stronę już jest ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedź, czyli przy 8j na tyle nie mniej niż ET30 a na przodzie ET35.. Mam felgi RH 8,5" i 9,5", czyli musiałbym dobrać dystanse, żeby uzyskać ET50 na tył, a ET40 na przodzie (o ile dobrze pamiętam, to felgi mają ET55 - muszę sprawdzić).

Link to comment
Share on other sites

Na to składa się wiele czynników. Rozumiem , że interesuje Cię naciąg skoro ładujesz 9.5j? Opona 225/35-40? Według mnie te koło na 99% będzie wystawało poza błotnik. Więc opona musi być pod niego naciągnięta. Musisz na próbę podłożyć jakieś podkładki i lekko dokręcić felgę. Inaczej ciężko wstrzelić się z dystansem.

Edited by Mesiah
Link to comment
Share on other sites

Opony są naciągnięte 215/40 i 205/40 Chcę w ogólę zobaczyć jak się jeździ na takich kołach, w e30 na glebie było przyjemnie, ale nie wiem jak sprawdzą się w kombi..

Link to comment
Share on other sites

Na naszych drogach kiepsko. Sam przeszedłem z 225/40 na 235/40 bo było trochę za ostro. Na takim naciągu to hardcore :wink:

Mam cholerny sentyment do e30. Cudne auto

Link to comment
Share on other sites

Ja też, ale niestety moja do jazdy na codzień nie za bardzo się nadaje, więc idzie pod młotek, a w zamian w rodzinie pojawiło się Audi :)
Przemyślę te felgi jeszcze, bo w sumie mam na garażu do odrestaurowania 18" wzór s-line, więc może zrezygnuję z gleby i postawię na choć odrobinę komfortu

Link to comment
Share on other sites

Gleba musi być ale w miarę. Nie ma co robić totalnej rzeźni. Proponuje 225/40 r18 i jakiś zawias 45/40

Link to comment
Share on other sites

Osobiście polecam na tyle 10J felga i ET35 na gwincie, delikatnie opona tarła o sprężynę, na seryjnym zawieszeniu też tarło tak samo, opony miałem 225/40, 205/40 było by lepiej :) na przodzie opona taka sama ET także 35 i 8,5J na przodzie max przy tym ET.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...