Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minimalne ET w Audi A4 B5 Kombi przy danej szerokości felgi


Nikonen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś jakie jest minimalne ET w Audi A4 oraz czy jest równe z przodu i z tyłu oraz oczywiście jakiej szerokości felgi dotyczy, interesuje mnie szerokość 8,5 i 9,5", ale jeżeli ktoś wie o minimalnym - bez obcierania, które da się wrzucić do obojętnie jakiej konkretnej szerokości, to resztę sobie wylicze, z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8j ET35 r18. Z przodu jest dosłownie na styk a z tyłu minimalny luz na jakiś dystans może z 5mm. Jeśli chcesz coś powyżej 8j raczej bym szukał z ET40 i większym. Łatwo ustawić koło dystansem. W druga stronę już jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, czyli przy 8j na tyle nie mniej niż ET30 a na przodzie ET35.. Mam felgi RH 8,5" i 9,5", czyli musiałbym dobrać dystanse, żeby uzyskać ET50 na tył, a ET40 na przodzie (o ile dobrze pamiętam, to felgi mają ET55 - muszę sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to składa się wiele czynników. Rozumiem , że interesuje Cię naciąg skoro ładujesz 9.5j? Opona 225/35-40? Według mnie te koło na 99% będzie wystawało poza błotnik. Więc opona musi być pod niego naciągnięta. Musisz na próbę podłożyć jakieś podkładki i lekko dokręcić felgę. Inaczej ciężko wstrzelić się z dystansem.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są naciągnięte 215/40 i 205/40 Chcę w ogólę zobaczyć jak się jeździ na takich kołach, w e30 na glebie było przyjemnie, ale nie wiem jak sprawdzą się w kombi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszych drogach kiepsko. Sam przeszedłem z 225/40 na 235/40 bo było trochę za ostro. Na takim naciągu to hardcore :wink:

Mam cholerny sentyment do e30. Cudne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale niestety moja do jazdy na codzień nie za bardzo się nadaje, więc idzie pod młotek, a w zamian w rodzinie pojawiło się Audi :)
Przemyślę te felgi jeszcze, bo w sumie mam na garażu do odrestaurowania 18" wzór s-line, więc może zrezygnuję z gleby i postawię na choć odrobinę komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleba musi być ale w miarę. Nie ma co robić totalnej rzeźni. Proponuje 225/40 r18 i jakiś zawias 45/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam na tyle 10J felga i ET35 na gwincie, delikatnie opona tarła o sprężynę, na seryjnym zawieszeniu też tarło tak samo, opony miałem 225/40, 205/40 było by lepiej :) na przodzie opona taka sama ET także 35 i 8,5J na przodzie max przy tym ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...