Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Trzeszczenie podczas przyspieszania


djsuchy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dochodza do mnie odglosy w rodzaju trzeszczenia, brzeczenia (odpowiednik jakis wibracji) podczas przyspieszania. jest to slyszalne szczegolnie po przekroczeniu ok 2k rmp i dochodzi gdzies z okolicy przodu, czyli komory silnika. Nie jest to glosne ani slyszalne na zewnatrz, ale siedzac w srodku slyszalne i denerwujace. Nie da sie tego uslyszec podczas dodawania gazu na biegu jalowym. co to moze byc? A moze to cos w ukladzie wydechowym, a moze kat. przejechane mam ok 203000km i szczerze podam nie jest lub tak elastyczny jak wczesniej.

PS. A moze to cos ze skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Słychać jakieś odgłosy podczas przyspieszania, z perspektywy kierującego słyszę je jakby w komorze silnika, gdzieś za schowkiem od strony pasażera. Objawia mi się podczas mocniejszego przyspieszania, albo gdy jade pod góre, np. na dwójce, i mam ok. 2500 -3000 obrotów. Nazwałbym to takie nieregularne stukanie, z różną częstotliwością. Ustępuje zaraz po odjęciu gazu. Mam wrażenie jakby jakieś dwa elementy metalowe ocierały o siebie. Na postoju przy gazowaniu nawet przy dużych obrotach nic a nic nie słychać. Chyba dlatego że nie ma obciążenia. Nie znam się na mechanice, a tak napchane jest pod maską że nawet ręki nie można wsadzić. Może ktoś rozwiązał podobny problem u siebie?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź katalizator może szlag go trafił i teraz w puszcze wpada w wibracje przy pewnych obrotach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...