Jump to content
IGNORED

Świece A4 2.4 170KM BDV 2002rok jakie

Gabrielr24
 Share

Recommended Posts

Witam, jakie powinny być świece w tym silniku? Wychodzi mi, że w oryginale było bosh 0 242 235 748 ??. Bosh jak to bosh różnie bywa. Czy lepiej zastąpić NGK czy Denso lub Beru. Może jednak najlepiej to co fabryka dała? Mam też LPG.

• Upvote 1

Hej

W/G NGK BKR6EKUB , bosch się zgadza taki jak podałeś, ewentualnie IRYDOWE Boscha 0-242-240-653 (mam u siebie w 3.0) irydowe fajny temat jak masz LPG.

Mam w ofercie wszystkie wymienione, jak coś zapraszam.

Irydy za drogie cena razy 2 :( Teraz pytanie NGK czy BOSH ?

zdecydowanie ngk. Sam ostatnio kupiłem dedykowane boscha i zarowno mechanik, gazownik oraz sprzedawca w sklepie odradzali więc koniec końców zamieniłem na NGK.

Chyba nawet kupiłem takie też jak do Ciebie - NGK BKR6EKUB więc polecam

Edited by pacos

Komu jak patrze leci w głowie, bo ktoś raz gdzieś kiedyś się przejechał, i już powstaje opinia.

Ja u siebie na BOSCHU IRYDOWYM zrobiłem 60 tyś km zmieniłem i wszystko było ok, i dalej jest ok.

Świece mają być dedykowane, a to gazownik pozakłada najlepiej jednoelektrodowe, a później klientowi nie działa jak trzeba i mówi zmień świece bo dziadostwo. Niestety tak jest i to brutalna prawda.

Nie reklamuje ani BOSCHA ani NGK, zwyczajnie zakładał bym to co by mi podpowiadało sumienie, i ewentualnie stosunkowo cena,.

• Upvote 1

Polecam NGK miałem osobiście beru i moim zdanie ngk lepsze . Boscha nie testowałem :wink:

Polecam NGK miałem osobiście beru i moim zdanie ngk lepsze . Boscha nie testowałem :wink:

witam,

podepnę się pod temat; a co z przewodami wysokiego napięcia?

jakie polecicie? ostatnio zaczynają mi strasznie strasznie błędy dawać w kość na LPG; planuje wymienić świece, przewody, oraz wtryski docelowo...

pzdr

witam,

podepnę się pod temat; a co z przewodami wysokiego napięcia?

jakie polecicie? ostatnio zaczynają mi strasznie strasznie błędy dawać w kość na LPG; planuje wymienić świece, przewody, oraz wtryski docelowo...

pzdr

Ngk . Bosch . Beru . Zadne inne :wink:

Ja tez zmienialem przewody i z braku kasy kupilem sentechy. Opinie niby maja srednia ale znam kilka osob, ktore na nich jezdza i nie narzekaja, a pozatym sa niby dedykowane do lpg i jest 2 albo 3 lata gwarancji wiec jak bedzie nie tak to bede zmieniac na gwarancji. Na razie ok 5 tys. km na gazie po zmianie przejechalem i jest ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ja tez zmienialem przewody i z braku kasy kupilem sentechy. Opinie niby maja srednia ale znam kilka osob, ktore na nich jezdza i nie narzekaja, a pozatym sa niby dedykowane do lpg i jest 2 albo 3 lata gwarancji wiec jak bedzie nie tak to bede zmieniac na gwarancji. Na razie ok 5 tys. km na gazie po zmianie przejechalem i jest ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

a zmieniałeś profilaktycznie czy miałeś jakieś problemy z zapłonem?

Byłem zmuszony wymienić bo przy okazji zakładaniu gazu była robiona uszczelka pod pokrywami zaworów i okazało się, że ta uszczelka na tyle przepuściła olej, że dwa przewody miałem w oleju i świece więc kupiłem nowe swiece i przewody. A wypadały mi przez to zapłony