Jump to content
IGNORED

Cofajace sie spaliny, brak wkładu kata 1.8


rhinbac
 Share

Recommended Posts

Witam, zajrzałem dzisiaj do układu wydechowego odkrecilem połaczenie złacza elastycznego i kata, przyświeciłem w środku a tam pusto, nie ma wkładu :facepalm: od poczatku sie borykam z długim kreceniem jak jest ciepły lub w gorące dni wszystko jest z silnikiem ok, na vagu wyskakuje bład 561 dopasowanie składu mieszanki i bład sondy, sonda była wymieniona na nowa, dolot poweietrza szczelny, puszka po kacie jest pusta czy przez to spaliny sie rozpręzaja i moga sie cofac do silnika przez co długo kreci przy starcie ? Zamieszczam zdjęcia.

Puszka Kata

iyi3z69l.jpg

Srodek Kata

jwpcnmlf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kat niema z tym nic wspólnego. Niektórzy wycinają kata i błędów nie mają. To coś innego: sonda lub nie trzymający reduktor gazu.

Link to comment
Share on other sites

Czyli to w niczym nie przeszkadza ? Spaliny nie maja sie prawa cofać ? Gaz był zakrecony na butli i tez długo krecił także wykluczamy.

Link to comment
Share on other sites

Z tym gazem to nie tak do końca. Skąd wiesz że zawór nie puszcza. Wykluczyć gaz możesz dopiero wtedy jak zdejmiesz węża z listwy i sprawdzisz na drugi dzień. Przerabiałem to w adr.też długo kręcił.

Link to comment
Share on other sites

U mnie sa takie objawy jak ma temp. z 70* albo stoi długi czas na słońcu i sie od niego nagrzeje, czyli jak silnik jest ciepły rece juz opadaaja bo wszystko uszczelnione i sprawne. Zeby to spr. mozna sciagnac waż z listwy i czyms to trzeba zaslepic potem tak ? zeby powietrze nie dochodziło. I czym sie bardziej nagrzeje tym gorzej kreci jak było z 30* i stał na słoncu to potrzebował z 5 sekund zeby zapalic normalnie. A jak miałem wypalony gaz i zawór na butli zakrecony i tak zrobiłem na PB z 200km i problem był moze szybciej łapał ale nadal za długo krecił i gazu to w 100% nie wzklucza ?

Link to comment
Share on other sites

To wygląda jak by go zalewało. Za duża dawka. Sprawdź jeszcze raz sondę.

Link to comment
Share on other sites

Bład o złe mieszance jest 561 wartośc adaptacja za wysoka albo za niska, sonda nowa NTK czasami wywali bład 16518 od sondy ale to przez gaz raczej, nie zawsze ten bład powraca po wykasowaniu. Tylko tyle błedów :/ Jeszcze wtyke od sondy przeczyszcze i zobacze czy nadal beda te błedy jutro go podepne i napisze jakie błedy były.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...