Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cofajace sie spaliny, brak wkładu kata 1.8


rhinbac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zajrzałem dzisiaj do układu wydechowego odkrecilem połaczenie złacza elastycznego i kata, przyświeciłem w środku a tam pusto, nie ma wkładu :facepalm: od poczatku sie borykam z długim kreceniem jak jest ciepły lub w gorące dni wszystko jest z silnikiem ok, na vagu wyskakuje bład 561 dopasowanie składu mieszanki i bład sondy, sonda była wymieniona na nowa, dolot poweietrza szczelny, puszka po kacie jest pusta czy przez to spaliny sie rozpręzaja i moga sie cofac do silnika przez co długo kreci przy starcie ? Zamieszczam zdjęcia.

Puszka Kata

iyi3z69l.jpg

Srodek Kata

jwpcnmlf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat niema z tym nic wspólnego. Niektórzy wycinają kata i błędów nie mają. To coś innego: sonda lub nie trzymający reduktor gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to w niczym nie przeszkadza ? Spaliny nie maja sie prawa cofać ? Gaz był zakrecony na butli i tez długo krecił także wykluczamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem to nie tak do końca. Skąd wiesz że zawór nie puszcza. Wykluczyć gaz możesz dopiero wtedy jak zdejmiesz węża z listwy i sprawdzisz na drugi dzień. Przerabiałem to w adr.też długo kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa takie objawy jak ma temp. z 70* albo stoi długi czas na słońcu i sie od niego nagrzeje, czyli jak silnik jest ciepły rece juz opadaaja bo wszystko uszczelnione i sprawne. Zeby to spr. mozna sciagnac waż z listwy i czyms to trzeba zaslepic potem tak ? zeby powietrze nie dochodziło. I czym sie bardziej nagrzeje tym gorzej kreci jak było z 30* i stał na słoncu to potrzebował z 5 sekund zeby zapalic normalnie. A jak miałem wypalony gaz i zawór na butli zakrecony i tak zrobiłem na PB z 200km i problem był moze szybciej łapał ale nadal za długo krecił i gazu to w 100% nie wzklucza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład o złe mieszance jest 561 wartośc adaptacja za wysoka albo za niska, sonda nowa NTK czasami wywali bład 16518 od sondy ale to przez gaz raczej, nie zawsze ten bład powraca po wykasowaniu. Tylko tyle błedów :/ Jeszcze wtyke od sondy przeczyszcze i zobacze czy nadal beda te błedy jutro go podepne i napisze jakie błedy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...