Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP 1.8T AJL - 2.7 BiT


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podjąłem decyzję o swapie mojej a4. Na pierwszy strzał poszło szukanie całej a6 anglika z tym silnikiem, po zgłębieniu tematu okazało się, że są 2 wersje silnikowe 230 km i 250 km, także pierwsze pytanie jaka między nimi jest różnica tylko soft czy osprzęt też? A6 którą znalazłem ma skrzynkę 6cio biegową wiadomo w q z racji tego że taż mam Q raczej nie powinno być problemów, ale jeśli jakieś są to proszę o info. Dalsze pytania już kierowane do osób które już takiego swapa robiły bądź mają na ten temat jakąś wiedze, jak wygląda kablologia w takim swapie co z immo, czy występują jakieś problemy z upchaniem motoru do komory i czy trzeba zmieniać inne podzespoły np. w moim 1.8T pedał gazu jest na linkę, a w 2.7 jest zapewne elektroniczny. Proszę o wszelkie wskazówki, za pomoc z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230KM było w przedliftowych a 250 w poliftach.napewno różnią się softem ale i osprzętem (czujniki itp.) co chodzi o quattro to podobno mocowanie tylnego mostu jest inne w a6 i a4, ale to kwestia dobrania mostu do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże jeszcze ktos ? :) ktory motor proponujecie, ARE czy BES oba poliftowe tylko nie wiem jaka jest miedzynimi różnica, jesli ktos zna specyfikację to prosiłbym, najlepiej jakby ktos podał schematy elektryczne jesli posiada. Wszelkie drobne wskazówki odnośnie swapa mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ARE i BES różnią się delikatnie turbinami - tj. mocowaniem wydechu i jeśli dobrze pamiętam to w BES były 4 sondy lambda a w ARE dwie. Ot chyba cała różnica. Turbiny z ARE nie pasują zamiennie z turbinami BES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...