Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie turbo pasuje do AFN-a?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam 1.9 TDI 110KM AFN.

Pada mi turbo chciałem zamontowac wydajniejsze jestem ciekaw czy da rade i jakie bedzie mi pasowalo, jakiego silnika podejdzie? :a4fan:

Opublikowano

pasuje jak ulał od AWX-a (130 PD) .... :diabelek:

Opublikowano

sorki za OT ale spytam tutaj: A audi 1.9TDI najmocniejszy to 130 KM, ale np do Golfa 4 TDI wsadzali wersję 1.9 TDI 150 KM: co to za silnik ten w mk4 i czy ma inne turbo niż to z AWX?

Opublikowano

dawid835, polecam od AWX'a chyba ze masz troszke wieksze wymagania to inwestuj w hybryde (koszty podobne)

Opublikowano

MorgothDBMA, to jest inne turbo. Oznaczenie silnika ARL. Pamietaj, że Ty masz w Audi silnik wzdłużnie umieszczony, a w Golfie jest poprzecznie.

Nie wrzucisz tego turbo bez ingerencji. Już była o tym mowa, ctv pisał o tym.

Opublikowano

sorki, nie zauważyłem.... zaraz poszukam....

pytam z ciekawośći, ja wrzucam AWX :D

Opublikowano
  • Autor

Dzieki wlaśnie o to mi chodziło. :D

Murzyn, co to jest ta hybryda,czym sie różni od tego AWX?

:P

Opublikowano

AWX to oznaczenie silnika, turbina od AWX to turbina montowana seryjnie w silniku AWX.

Hybryda to cos takiego, ze w obudowe na przyklad dajmy na to: turbiny AWX, wklada sie wnetrznosci od innej (zazwyczaj mocniejszej) turbawki.

Opublikowano

szkoda czasu na hybrydy

Opublikowano
szkoda czasu na hybrydy

dlaczego :?:

Opublikowano

wracajac do tematu turbulum od awx pasuje ale trzeba zastosowac przejsciowke,

hybryda swoje kosztuje,pozatym wydajnosc nie jest rewelacyjna,pozatym jak mówi mój kolega pojemnosc d*py jest ograniczona, lepiej zamontowac big turbo

Opublikowano
wracajac do tematu turbulum od awx pasuje ale trzeba zastosowac przejsciowke,

hybryda swoje kosztuje,pozatym wydajnosc nie jest rewelacyjna,pozatym jak mówi mój kolega pojemnosc d*py jest ograniczona, lepiej zamontowac big turbo

to dlaczego wogóle ludzie decyduja sie na hybryde .... chyba musi byc jakis plus jej zastosowania .....

p.s kilku tunerów oferuje hybrydy

Opublikowano

hmmm ze wzgledu na prosty montaz

Opublikowano
hmmm ze wzgledu na prosty montaz

hmmmmm mowisz prosty ... ale przeciez przy ori turbulum (np.AWX do AFN'a) montaz jest typu (plug&play) ....

czy mam rozumiec ze łatwiej jest zrobic hybryde niz kombinowac z montazem oryginalnej duzej lochy która nie pasuje plug&play do jakiegos tam silnika :?:

Opublikowano

tak tak jest!!!!

Opublikowano
tak tak jest!!!!

i wszsytko jasne ...

dzieki .... :one:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Moze powiecie jakie oznaczenia ma ta turbina z AWXa :?:

Opublikowano

Fresh, chyba wsio ponad 100PS ma model GT 1749.

W AWX siedzi GT 1749 VA

Ta końcowka jest bardzo ważna :)

Natomiast numer VAG : 038 145 702 G (038145702G)

Tutaj całe zestawienie :

http://www.turbomaster.info/eng/applications/passenger_cars_model.php?fabricante=Audi&logo=audi

Opublikowano

Czyli afn posiada 028 145 702H taki nr turbiny a awx 038 145 702G. A te z 038 145 702E

" E" na koncu numeru czym sie róznią albo ten sam nr bez litery :?:

Opublikowano

038 145 702E wycofano w dniu 01.07.2002, zastąpiono 038 145 702G

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.