Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór pierścieni centrujących, a4 b7


Domie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie jaki rozmiar pierścieni centrujących do audi a4 b7 - Felga 16"x7, et 35 ? Znalazłem,że odpowiada 57,1 Ale czy to prawda ?

Ten sam pierścień będzie pasował do 17" i 16" felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące jak sama nazwa wskazuje służą do wycentrowania koła na piaście by uniknąć bicia w przypadku mocowania na samych śrubach.

Wymiar pierścienia dobierasz wg wymiaru kołnierza centrującego na piaście - w przypadku B7 kołnierz ma 57,1mm - oraz otworu w feldze, które bywają różne w zależności od czego jest felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące jak sama nazwa wskazuje służą do wycentrowania koła na piaście by uniknąć bicia w przypadku mocowania na samych śrubach.

Wymiar pierścienia dobierasz wg wymiaru kołnierza centrującego na piaście - w przypadku B7 kołnierz ma 57,1mm - oraz otworu w feldze, które bywają różne w zależności od czego jest felga.

Witaj,

Dokładnie tak jak napisał Kolega powyżej.

Sprawdż jaki masz kołnież w felgach.

W Audi bodajże do 2008 był to 57,1 a w nowszych jest 66,6 mm.

Tobie zdaje się chodziło o pierścień centrujący umożliwiający założenie nowyszych felg z kołnieżem 66,6 mm na piaście 57,1.

Jeżdzę na takich plastikowych z 66,6 na 57,1 i jest gitara,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie do czego służy pierścień centrujący tylko nie wiem jaki dobrać, bo o ile zmierzyłem piastę to moja sów-miarka nie mieści się w feldze i nie mogę zmierzyć otworu.

Taką felgę chciałbym założyć na zimę, czyli ori audi 16"

2P13oW.jpg[/img]

Edytowane przez Domie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wymierzenia otworu to sobie możemy gdybać. Spróbuj zwykłym centymetrem wymierzyć albo nawet miarą krawiecką. Trochę własnej inwencji. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być jak nigdy wyszło jak zawsze... Czyli nie ma na skróty ;) Namówiłeś mnie kolego afroo aby skorzystać z własnej kreatywności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...