Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kara za niedotrzymanie terminów?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 02.09.14r Kupiłem/podpisałem umowę audi a4 b6. Niestety wydarzył się przykry wypadek i samochód wpadł do rowu już na następny dzień. Tego dnia zawiozłem samochód na lawecie do mechanika i stoi tam do dziś (nie śpieszy mi się).

Tu moje pytanie. Nie płaciłem dotychczas żadnej akcyzy czy opłaty recyklingowej. Podobno jest na to 14 dni. Mam zamiar jutro udać się do urżedu celnego i uregulować zaległośc. Grozi mi jakaś kara/grzywna? Przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia o tych terminach. Pierwszy raz sprowadzałem samochód. Jak wygląda sprawa z innymi opłatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko skarbówka ściga za pcc no i za OC. Z resztą nie powinno być chyba problemu. Może ktoś kto sprowadza się zna lepiej ode mnie i się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zaraz się tam wybieram to się okaże..


Data podpisania kupna samochodu to jedno, a data przekroczenia granicy Państwa to drugie.

Umowę podpisałem 02.09 a granicę "niby" przekroczyłem 30.09 i od tej daty mam 14dni.

Mimo wszystko dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni od daty przyjazdu do Pl na załatwienie Urzędu Celnego i Skarbówki to jest tylko ważne , reszta mniej i nikt Ci głowy nie urwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wypełniania dokumentów w UC wpisujesz datę powstania obowiązku opłacenia podatku, czytaj przekroczenia granicy, i tam wpisujesz taką datę żeby się zmieścić w 14 dniach wstecz od dnia w którym zgłaszasz, tak samo w skarbówce. To że kupiłeś wcześniej ich nie interesuje, mogłeś kupić i dwa lata temu, ważna jest data przekroczenia granicy którą sam deklarujesz.

oczywiście musisz to "zgrać" z datą widniejącą na tłumaczeniach dokumentów i przeglądzie jeśli robiłeś.

to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...