Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala po wymianie silnika


Derlej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawiam rozrząd na znaki fabryczne to na skrzyni nie ma znaku. Jak ustawię znak na skrzyni na 0 to rozrząd mam ustawiony tak jak czerwona kreska na zdjęciu. Ogólnie na silniku jest oryginalny rozrząd, ale ja mogłem się walnąć przekładając koło.

f1e5qv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo zamachowe pasuje "chyba nie jestem pewny" tylko w jednej pozycji bo sroby sa nie symetrycznie. Sprawdz czy tlok jest w GMP jak masz ustawione na znakach mozna sprawdzic wkladajac srobokret przez otwor po swiecy zaplonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu GMP tłok jest u samej góry, nawet w sumie nie muszę sprawdzać śrubokrętem bo widać jak się popatrzy. Jak będę miał chwilę sprawdzę zapłon co i jak. Dzisiaj znalazłem 5 min ale już się ciemno zrobiło. Tylko tak jak mówie jak mam ustawiony rozrząd na GMP to znak na skrzyni biegów jest w innym miejscu. Nie wiem jaki to ma wpływ na działanie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeśli chodzi bynajmniej o 1,8 to w Sam naprawiam nie było żadnych informacji o patrzeniu na znaki na skrzyni. Też trochę mnie to dziwiło bo w starszych autach zawsze tak robiłem.

Bynajmniej, koło pasowe na wale ma tylko jedną pozycję w której można je przykręcić, więc jeśli znaki na nim i na wałku rozrządu się zgadają to musi być dobrze. Nie wiem tylko jak tam jest z kołem wałka rozrządu, czy jest tam jakiś klin który je ustawia czy nie - nigdy nie rozbierałem. W A80 klinu nie było i dla tego była dodatkowa blokada do ustawiania na końcu wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa. Wina była po stronie zapłonu. Źle ustawiłem palec. Myślałem, że przez wcięcie na obudowie ktoś miał na myśli taki duży wypust a nie malutką kreseczkę. Odpalił za pierwszym razem i na luzie kręci 1tyś obrotów. Teraz czekam na pompę wody i napinacz do paska i auto idzie na wymianę rozrządu już do mechanika. Później jeszcze wymienię sobie filtr paliwa i mam nadzieję że będzie już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba blokowac ustawiasz na znaki sciagasz pasek i zakladasz nowy.

w 1.6 ADP pompa wody nie jest napedzana paskiem rozrzadu.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...