Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niska temperatura na wskaźniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem z temp silnika albo wskazaniem.

Na blacie pokazuje temp ok 60-70stopni.

Kody klimatronika: 49: tak samo jak na blacie: 60-70 stopni

kanał 51: 90stopni.

Sprawdzałem węże na chłodnicy i przy temp 90st. na kanale 51 jeden wąż zimny, drugi ciepły. Wynika z tego, że termostat OK.

Czy rzeczywista temp silnika to 90st czy 60-70?

Czego mam dalej szukać żeby wyelimować usterkę?

Dzięki z góry za pomoc.

Opublikowano

Miałem taki sam problem, identyczne objawy i po wymienieniu termostatu wszystko wróciło do normy

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź.

Ale dziwi mnie, że węże na chłodnicy są OK. Jeden zimny, drugi gorący. jakby był walnięty to oba byłyby ciepłe przy nagrzewaniu?


Po ponownym sprawdzeniu temp na kanale 51 rośnie do 90st nawet przy wyłączonym silniku!!!

Idzie płynnie od 0 i zatrzymuje się na 90!!

Znalazłem 1 czujnik temp. Czy są jeszcze inne?

Opublikowano

u mnie było identycznie na kanale 51, wiec wychodzi na to ze u nas jest za ta temperaturę odpowiedzialny kanał 49....wymień termostat na początek, nie wielki koszt i nie ma dużo roboty a na 99% jest on winny

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Skoro dolny waz zimny tzn że termostat nie puszcza czyli do wymiany, temp płynu nie na 51 a właśnie na 49 się patrzy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Skoro dolny waz zimny tzn że termostat nie puszcza czyli do wymiany, temp płynu nie na 51 a właśnie na 49 się patrzy

Wąż zimny to chyba dobrze. Nie puszcza od razu dużego obiegu.

Wymieniłem czujnik 4 -pinowy i jest OK jak narazie. Temp na zegarach wróciła do 90st. C.

Sprawdzę jeszcze temp. na komputerze i pojedzę pare dni.

Skoro dolny waz zimny tzn że termostat nie puszcza czyli do wymiany, temp płynu nie na 51 a właśnie na 49 się patrzy

Wąż zimny to chyba dobrze. Nie puszcza od razu dużego obiegu.

Wymieniłem czujnik 4 -pinowy i jest OK jak narazie. Temp na zegarach wróciła do 90st. C.

Sprawdzę jeszcze temp. na komputerze i pojedzę pare dni.

Wymieniłem dodatkowo termostat na Wahlera. Wcześniej otwierał przy 83st. Teraz na klimatroniku pokazuje nawet 90st.

Czy układ sam się odpowietrzy? Nie widzę tego zaworka przy wężach do nagrzewnicy.

Edytowane przez ka2zan

Opublikowano

sam sie odpowietrzy, gdy termostat sie otworzy i będzie ustawiona temperatura na "hi"

Opublikowano

Nie widzę tego zaworka przy wężach do nagrzewnicy.

Żadnego zaworka przy wężach nie ma tylko na jednym króćcu od nagrzewnicy ( tym od strony aku )masz nawiercony od góry otworek

Aby przez niego odpowietrzyć musisz z sunąć opaske i zsunąć węża na tyle by się ten otworek pokazał ..Jeśli jest powietrze to zostanie ono wy pchnięte przez płyn . W tym momencie jak już poleci płyn nasuwasz z powrotem węża i zakładasz opaske i powinno być :thumbup1:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

sam sie odpowietrzy, gdy termostat sie otworzy i będzie ustawiona temperatura na "hi"

A po co Ci temperatura na HI? Ustawienie temp. nie ma żadnego wpływu na działanie układu chłodzenia. Ustawiasz jedynie położenie klapki kierującej powietrze czy powietrze ma przepływać przez nagrzewnicę czy ją omijać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.