Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wrażenia po montażu PowerBass ES-5C


Rekomendowane odpowiedzi

mam ci to narysowac czy jak? glosniki masz 75 rms to szukaj wzm. zeby mial troche mniej na kanale niz glosnik zeby nie spalic glosnika , to najprostsze wytlumaczenie mozesz dac nbawet 75 W ale w tym momencie sprawdzasz czy producent glosnika czegos nie spier... wiec dla wlasnego spokoju dokup jakas 2 kanalowke zeby miala po 70 W RMS i bedzie dobrze tego carpowera zostaw na suba

Dosyc kontrowersyjna teza bo w/g mnie moc wzmacniacza powinna byc wieksza tak aby miec nad glosnikiem wieksza kontrole. Aby glosniki 75W (o ile jest to wartosc rzeczywista) osiagnely pelnie swoich mozliwosci musisz dostarczyc im moc zblizona wartoscia do maksymalnej a tym samym wykorzystywac wzmacniacz ponad jego mozliwosci. Jak zapewne wiesz po przekroczeniu polowy skali na potencjometrze "Gain" pojawiaja sie znieksztalcenia harmoniczne , ktore sa zabojcze dla glosnikow. Slabszym wzmacniaczem nie tylko nie wykorzystujesz mozliwosci glosnikow ale dodatkowo podajesz im znieksztalcony sygnal (oczywiscie przy niepoprawnym ustawieniu "Gain").

Znany jest w Polsce przyklad kiedy zalozono sie o spora gotowke o to ze wzmacniaczem kilkunastowatowym mozna uszkodzic/spalic glosnik kilkusetwatowy. Jak myslisz kto zgarnal wygrana ?

Zgadzam się z tą opnią chociaż jak miałbym się czepiac to wzmacniacz dostarcza mówiąc w skrócie "prąd" a nie moc, ale poza tym opinia jak najbardziej słuszna . Oczywiście w audio, hi-fi stosuje się wzmacniacze o małej mocy, małej wydajności prądowej np. lampowe, ale wiąże się to z odpowiednim dobraniem głośników które będą miały wystarczającą efektywność mierzoną w dB aby wzmacniacz mógl je napędzić. Zgadzam się z Watsonem, że wskazane jest aby wzmacniacz miał nadmiar mocy, aby zniekształcenia harmoniczne nie wpływały negatywnie na jakośc dźwięku. Przecież poważne wzmacniacze wykorzystywane w hi-fi hi-end mają jako monobloki po kilkaset wat i jakoś nie uszkadzaja głośników. Można podac przykład, gdzie np wzmacniacz o mocy 30Wat napędzi głośniki o skuteczxności 89dB tak samo jak wzmacniacz o mocy 15Wat głośniki o skuteczności 91 dB tez warto o tym pamiętać wybierając głośniki o małej efektywnośći i mając "słaby" wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm no i zjechali mnie :> mi mowili kiedys zeby wzmak nie byl mocniejszy od glosnikow i sie tego trzymalem :wink4: ale 2vs1 wiec juz przyjme wasza teze i z ciekawosci poczytam sobie jeszcze o tym ... btw taki OT sie zrobil :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wywalać kase na kolejne klocki, głośniki do tyłu skup się jednak na wygłuszeniu drzwi, da to efekt współmierny do Twoich oczekiwań. Co do radia to rzeczywiście 9812 jest dużo ciekawsze aniżeli "nowe modele".Jesli chodzi o kwestie doboru mocy wzmacniacza to zgadzam się z kolegą Watsonem. Jedna wskazówka, przy zakupie wzmaka nie sugeruj się jedynie tysiącami watów. Przeglądnij forum było troszkę o piecach pod przedni zestaw. Przedstawiane były propozycje z różnego przedziału cenowego. Warto poszperać i nie żałować wywalonej w błoto kasiory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak wytłumienie to podstawowy krok.....wiem coś o tym - gra warta świeczki http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wytlumienie_drzwi_przednich-t47781.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu problem z głowy Teraz mogę napisać że jestem zadowolony z tych PB13.

A więc zmieniłem radyjko z sony na Alpine 9812RB jak radził pucek2509 :good:

Panowie powiem tylko tyle Rewelacja co za dźwięk taż to szok.Ciężko było by mi uwierzyć że coś może jeszcze lepiej zagrać na myśli mam radyjko . :>

Z czasem jeszcze sobie wytłumię drzwi, żeby cały czas być w euforii hihi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: ciesze się że mogłem pomóc :)

wkońcu następny kto skusił się na amerykańskie doznania i jest baaardzo zadowolony :rolleyes:

ps. wytłum konkretnie, a przekonasz się co naprawde potrafią te skromne trzynastki :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...