Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

boban

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez boban

  1. hmm.. jak wróci to uzupełnię olej i będę obserwował...zobaczymy
  2. Jednak nadal siorbie ten olej, nie powiem ile to w ml ale na 4 tys km zeszło na bagnecie z maximum do połowy, jest teraz po środku miedzy minimum i maximum, może to ta odma, tylko że mechanik sprawdzał i stwierdził że powietrze dobrze przelatuje. To co mam teraz silnik rozbierać? U mnie podobnie ... wymieniłem odmę ( pokrywę zaworów ), turbo wymienione na regenerowane i wszystko niby było oki... teraz żonka poleciała nad morze i zrobiła ponad 600km i mi dzwoni że zapaliła się lampka oleju ( żółta ), olej tak jak u ciebie pośrodku min. max. Jak wyjeżdżała był na max. ... Wcześniej zrobiłem ponad 4tysiące km i prawie nic nie ubyło teraz trasa 600 km i zeżarło aż tyle...Nie wiem może wina turba bo źle zregenerowane, z tego co kobita mówiła to sadziła mu cały czas w granicach 160-180 km/h....spalił 7.0, czyli niby spoko jak na takie deptanie tylko ten cholerny olej sp***rza...aha u mnie egr zamknięty programem i blachą...
  3. boban odpowiedział(a) na mateusz16 temat w 1.9TDI
    Pytanie czy przy sprawnej odmie powinien tam w ogóle być olej? Moim zdaniem nie...
  4. Odgrzewam temat, bo mam podobny problem... Czy odma działa w jedną stronę tzn. od silnika bo u mnie przedmuch jest w obie strony i wąż od odmy jest upaćkany olejem czy tak ma być czy szukać nowej pokrywy?
  5. Panowie czy jak sprawdzam odmę to powietrze powinno przelatywać w obie strony tzn. jak dmucham w wylot odmy to jest drożna w obu kierunkach. I drugie pytanie czy w wężyku wychodzącym z odmy może być olej czy nie?
  6. boban odpowiedział(a) na mateusz16 temat w 1.9TDI
    A powiedz mi jak zdjąłeś wężyk z odmy to był w nim olej? U mnie jest w nim sporo oleju a nie wiem czy tak powinno być ??
  7. U mnie jest podobnie jest mnóstwo postów na ten temat.... Czytałem wszystkie i dwie rzeczy generalnie wchodzą w grę uszczelka pod głowicą lub zapchana odma. U mnie jest jeszcze tak, że jak auto jest rozgrzane i postoi trochę np. kilka godzin i odpalam to też po chwili dymi na biało ok. 1 - 2 minut i potem spokój, nie kopci na czarno i wszystko generalnie ok. Wyczytałem że należy sprawdzić głównie odmę bo może być przytkana i wtedy jest kłopot że gazy ze skrzyni korbowej nie wylatują i stąd to kopcenie.... Tylko tu mam problem bo zdjąłem wąż z odmy i generalnie była drożna bo wylatywał z niej biały dym tylko nie wiem jak mocno ma z niego dymic być może jest przepływ ale zbyt mały ?? aha u mnie EGR odłączony programowo i jutro zamykam mechanicznie jak tylko blaszka przyjdzie... Mam jeszcze dylemat czy w naszym silniku 1.9 TDI BRB jest możliwość wymiany samej uszczelki pod pokrywą zaworów czy jest ona zintegrowana z pokrywą i trzeba zakupić całą pokrywę???
  8. boban odpowiedział(a) na mateusz16 temat w 1.9TDI
    U mnie jest podobnie jest mnóstwo postów na ten temat.... Czytałem wszystkie i dwie rzeczy generalnie wchodzą w grę uszczelka pod głowicą lub zapchana odma. U mnie jest jeszcze tak, że jak auto jest rozgrzane i postoi trochę np. kilka godzin i odpalam to też po chwili dymi na biało ok. 1 - 2 minut i potem spokój, nie kopci na czarno i wszystko generalnie ok. Wyczytałem że należy sprawdzić głównie odmę bo może być przytkana i wtedy jest kłopot że gazy ze skrzyni korbowej nie wylatują i stąd to kopcenie.... Tylko tu mam problem bo zdjąłem wąż z odmy i generalnie była drożna bo wylatywał z niej biały dym tylko nie wiem jak mocno ma z niego dymic być może jest przepływ ale zbyt mały ?? aha u mnie EGR odłączony programowo i jutro zamykam mechanicznie jak tylko blaszka przyjdzie...
  9. boban odpowiedział(a) na seniu001 temat w 1.9TDI
    dawać dwie zaslepki tzn. "góra" i 'dół" czy wystarczy tylko tą jedną od góry gdzie jest lepszy dostęp? czy jak jest egr wyłączony programowo to trzeba jeszcze blokować tymi blaszkami?
  10. a dawaliście jedną zaślepkę "od góry", czy też drugą "od dołu" bo różne zestawy można zakupić ??
  11. boban odpowiedział(a) na stanlejgks temat w Audi A4 B6/B7
    Gdzie chipowałeś?
  12. wszyscy się na to Bose poupierali....
  13. dzięki kolego, tego szukałem !!!
  14. Panowie prześledziłem cały wątek i mam pytanie. W moim przypadku w B7 jest system 10 głośników ( bez Bose ), ale ja nien chciałem wsadzać Bose tylko inne klocki. Przód wytłumiłem, drzwi podłoga, dystanse do głośników itd. Przód napędzany z ori radia Concert, tył całkowicie wyeliminowałem i teraz pozostaje problem suba. Wiadomo że ori to porażka zero regulacji i zero grania. Planuję to przerobić i poprawcie mnie czy dobrze kombinuję. Wywalam zabudowe suba i wzmaka z prawego boczka ( avant ) tym samym rezygnuję z podpięcia głośników w tylnych drzwiach biorę nowy wzmacniacz monoblok podaję sygnał z ori kabli który miałem wyżej rozpisany, doprowadzam zasilanie z aku do wzmaka i cieszę się ładnym basem Wzmacniacz ma regulacje basu więc ciągnę sobie kabelek w okolicę radia i mogę regulować ilość basu w zależności od upodobań czy też potrzeby chwili....czy jest to do wykonania czy czeka jakiś zonk w postaci nie wiem jakiegoś adaptera czy modulatora w oryginalnym wzmaku? Chyba że nie dawać nowego wzmaka tylko wykorzystac ori np. po zmostkowaniu??? ?Proszę o wszelkie uwagi... ---------- Post dopisany 14-06-2014 at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2014 at 16:21 ---------- Panowie jeszcze jedno pytanie, które kable ( pin ) odpowiada za sterowanie wzmacniacza ( Audi Sound ) chodzi mi o "remote ", czy jakoś tak....żeby wzmacniacz wyłączał się jak zgaszę radio ????
  15. Sam przód to troszkę mało, będzie brakowało niskiego basu szczególnie jak zagrasz z radia fabrycznego...ja robię teraz podobnie i po wielu dylematach robię tak: przód odseparowany - głośniki do wyboru Car Audio Team - głośniki, wzmacniacze, cb radio, anteny, GPS, nawigacja - Zestaw głośnikowy 16,5 cm, w cenie do 500 zł polecane są u-dimension el comp6, wytłumiłem solidnie drzwi + boczki + dystans z mdf-u pod głośnik... głośniki w tylnych drzwiach odcinam i daję suba do bagażnika...jest fajna skrzynka na subwooofer dedykowana akurat do avanta w lewy boczek - koszt ok. 300 zł do tego sub ok. 300- 500 zł, jakieś kable i styka.. w 1000 trudno się zmieścić...głośniki przód 400pln + skrzynka na suba 300pln + głośnik do skrzynki 350 pln + okablowanie min. 50 zł + maty do wytłumienia drzwi ok. 200-300 zł ( ja wytłumiałem też boczki )..daje razem ok.1300 i jest to chyba minimum....podobnie jak ty nie podchodzi mi bose wolę zrobić wszystko poza fabryką ale poniżej tej ceny ciężko zejść...
  16. oki, trochę podłubałem bo mnie dawno nie było i już postanowione nowy wzmacniacz i sub w boczek , dzięki
  17. tak myślałem, czyli pozostaje wymiana suba i jakiś piecyk trzeba dołożyć...biorę się właśnie za audio w mojej b7....na pierwszy ogień wytłumienie przednich drzwi, dystanse z mdfu i nowe głośniki....myślę czy głośników z tylnych drzwi sie nie pozbyć, chociaż tam sa średnie i wysokie tylko więc tak bardzo sceny nie zaburzają.... ---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ---------- sprawdziłem głośnik centralny jest
  18. ok zaraz ide posłuchać, dzięki za wyrozumiałość... aha a czy orientujesz się czy Concert III ma regulację suba?, jest jakaś opcja żeby na fabrycznym sprzęcie zwiększyć wydajność / głośność suba?
  19. a do której kratki, na podszybiu jakiejś?
  20. Czy ktoś do końca ogarnął temat z tym wzmacniaczem i słabym basem? Czy jest jakaś opcja regulacji fabrycznego wzmacniacza, bo w moim Concert III nie widze odrębnej regulacji subwoofera??
  21. Panowie odświeżę bo nie mogę znaleźć, czy ktoś może podrzucić dane techniczne Concert III w B7 ? Czy we wszystkich B7 z radiem Concert III jest 10 głośników....? u mnie jest przód odseparowany i tył również oraz bas + wzmacniacz w boczku.....czy jest jeszcze gdzieś jeden głośnik ( centralny? ) czy te głośniki są aktywne???
  22. ok, dzięki za podpowiedź....a tak przy okazji wczoraj rzuciłem okiem na tego suba i on ma impedancję 2Ohm
  23. a ja z kolei przymierzam się do zabudowy suba w miejsce fabrycznej pierdziawki....czy ktoś dłubał już temat?, czy fabryczny wzmacniacz pociągnie mi innego suba czy trzeba wymienić wzmacniacz na inny?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.