Treść opublikowana przez boban
-
Kontrolka AIRBAG
u mnie to samo zapala się i gaśnie po jakimś czasie.., które miejsca sprawdzić?
-
Elektryk/Elektronik
Sprzęgiełko zrywne klimatyzacji sprawne? O cholera teraz zauważyłem że to ze stycznia....
-
[ALL B6] Wyeliminowanie "pierdzenia" w avancie przy słuchaniu muzyki
Odgrzeję kotleta... Ja poszedłem trochę inną drogą. Żeby nie zatykać tej nieszczęśliwej kratki "popracowałem" nad obudową subwoofera, która w dolnej części ma ujście powietrza tzw. bass-reflex. To rozwiązanie spotykane jest oczywiście w poważnym audio i w dużym skrócie służy wzmacnianiu basu. Problem leży w tym, że w takiej obudowie bywają kłopoty z ujarzmieniem basu. Żeby nie przynudzać ja wytłumiłem matą STP środek tej plastikowej skrzynki żeby przynajmniej troszkę ją usztywnić i wytłumić, ale głównym zabiegiem było zatkanie otworu wylotu powietrza, czyli naszego bass-reflexu. Ja do wytłumienia użyłem zwykłej gąbki... - pierdzenie ustało, jak ktoś chce zatykać kratkę proponuje sprawdzić moje rozwiązanie być może będzie i wilk syty i owca cała....
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Panowie ( i Panie ) witam po dłuższej przerwie ... Właśnie pozbywam się mojej kochanej B6 bo jej miejsce zajęła B7... Moje pytanie dotyczy kwestii świateł mijania czy tez do jazdy dziennej. Otóż w B6 miałem przez majstra zakodowaną wersję skandynawską i światła włączały się zaraz po przekręceniu kluczyka. Proszę o pomoc jak i czy da się zrobić tak w obecnej niuni? Nie mam ksenonów tylko zwykłe światła z wyłącznikiem i poz. auto. Czy jest możliwość ustawienia aby światła mijania czy jakiekolwiek wlączały się z kluczyka? Przez te kilka lat tak się przyzwyczaiłem że non stop zapominam i już mnie raz koledzy niebiescy haltowali...
-
Nie działa podświetlenie nóg i drzwi po prawej stronie auta
U mnie było podobnie w B6 i jeszcze centralny nie działal okazało się że walnięte sa te kabelki co ida do drzwi tam gdzie się zamyka w tej gumie. Gdzieś na forum jest to dokładnie opisane. U mnie zdjąłem ta gumę wypiąłem złącze które tam jest i dwa kabelki były przetarte; zalutowałem zaizolowałem i po kłopocie...
-
[ALL B6] Problem z zamkiem,błąd 01811-problem rozwiązany
Witam! Miałem dokładnie to samo tylko u mnie poza centralnym i alarmem brak całkowicie sterowania szybami i lusterkami. Rozebrałem drzwi dostałem się do wiązki i... 3 kable szlag trafił - masakra. Zarobiłem kable i wszystko hula jak nowe. Robota ok. 45 minutek z wszystkim. Kocham to forum!!! Już myślałem że zamek albo moduł komfortu a to już są koszty...a tak koszt zero - 3 razy po 5 cm kabelka :>. Przy okazji pozdrówka dla Forumowiczów i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt
-
[B6 BCZ] Drżenie na kierownicy :/
Tak jak napisałem nie pamiętam, ale chyba coś z łożyskami czy jakoś tak - teraz nie przypomne sobie. Możliwe że maglownica...Przekop forum
-
[B6 BCZ] Drżenie na kierownicy :/
Jeśli tak to jest jeszcze jedna opcja. Kiedyś jak kopałem forum to znalazłem taki temat i było tam podane rozwiązanie, ale cholera nie moge teraz tego znaleźć Spróbuj pogrzebać...
-
[B6 BCZ] Drżenie na kierownicy :/
A skąd pewność, że koła są dobrze wyważone? Zmieniałeś wulkanizatora? Ja u jednego miałem ideał sam sprawdzałem razem z nim, a u innego wyważyłem i problem zniknął. Znajomy wulkanizator mówił, że bardzo ważny jest stały serwis takich maszyn ( wyważarek ), kalibracja itd. Spróbuj wyważyć w różnych punktach
-
Co się stanie gdy się w terminie nie zapłaci mandatu?
Jeśli zapłacisz to ok....dla Straży Miejskiej . Jeśli nie to pozostaje tylko wystawienie tzw. tytułu wykonawczego ściąganego w trybie egzekucyjnym. Często jest tak że wierzyciele ( w tym wypadku Straż Miejska - MIASTO ) wysyłają wezwanie do zapłaty przedawnionych należności licząc że ktoś zapłaci. Jak zapłaci to ok dla nich jak nie to są w plecy tylko koszty wysyłki...
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Może to nie wina sprzęgiełka tylko np. kompresora ( coś się zaciera i zrywa sprzęgło )
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie chłodzi
Dokładnie raz wychodzi mniej raz więcej, jak ma się zamiar troszke czasu pośmigać to taka inwestycja i tak się zwraca. U mnie padło sprzęgło sprężarki, majster gdzieś tam miał drugie czy coś, połapał wszystko do kupy i znowu wieje chłodkiem. Z drugiej strony czeka mnie niedługo wymiana chłodnicy klimatyzacji koszt ori 350 zł. Pozdrówka.
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie chłodzi
No dzięki Bogu nie Dzisiaj odbieram niunię, cała operacja 300 zł
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie chłodzi
Cholera nie najtańszy interes, ale jazda bez klimy w te upały to masakra... Zobaczymy ile mnie dzisiaj skasują
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Cholera to samo mnie dopadło jutro jadę rzeźbić do mechaniora, ale z Waszych opisów już się boję. Jak wszystko wypali to daj Bóg jutro się podzielę moim doświadczeniem w tym zakresie. ( oby pozytywnym )
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie chłodzi
Jaki koszt?
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie chłodzi
Mam to samo dzisiaj akurat wtedy kiedy największe upały ....
-
Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu
:>
-
Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu
Czyli z tego co piszesz jednak ten V1 jest godny polecenia. Bo 1500 a 1800 to już "drobna różnica"...
-
Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu
Też się przymierzam do takiego wynalazku, ale widzę że temat jest obszerniejszy i bardziej skomplikowany. Myślałem, że AR za 400 - 500 zł, jakiś Whistler czy Beltronic załatwi sprawę a to nie takie oczywiste. Panowie czy możecie podać konkretne symbole i nazwy pewnych i sprawdzonych AR oczywiście poza referencyjnym i jednak nie tanim V1?
-
[B5 AEB] Tarcze + klocki - proszę o pomoc
Właśnie zamówiłem tarcze i klocki Textar'a na przód, zobaczymy jak będzie - dam znać.
-
[B6 AWX] Prośba o pomoc w sprawie tarcz i klocków.
Dzięki Panowie za rady. Nie pozostaje mi nic innego jak zakup solidnych tarcz 288 bo nie chcę przechodzić na 16-tki. Z tego co czytałem polecane są generalnie tarcze i klocki ATE. Czy ktoś z Was zna może cenę tarcz ATE lub innnych solidnych nawiercanych w rozmiarze 288mm? I jeszcze jedno pytanko czy rodzaj płynu hamulcowego ( firma ) ma znaczenie? Co ewentualnie polecacie? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki...
-
[B6 AWX] Prośba o pomoc w sprawie tarcz i klocków.
Panowie mam w temacie pytanie, jakie największe tarcze wejdą na 15-tki? Czy można zakupic tarcze wwiercone, nacinane? czy polepszy to wlaściwości hamowania? Obecnie jestem niezadowolony z hamulców w moje niuni. Dzisiaj wieczorem kilka konkretnych hamowań na A4 i po hamulcach. Co proponujecie?
-
[B6 AWX] Jak sie dostać do żarówek w lampie tylnej ?
Ja też po wymianie ( lewa lampa ), cała operacja trwała 5 minut i żadna śruba nie ucieka ma chyba jakies zabezpieczenie. Owocnej wymiany!!!
-
[B6 AVF] Hamulce - twardy hamulec
OK dzięki muszę się tym zająć bo cosik mi się widzi że ten sam problem mnie czeka..