Treść opublikowana przez boban
-
[B6 AVF] Hamulce - twardy hamulec
A kwestia wymiany/naprawy serwa to drogi biznes?
-
[ALL B6] Trzy piknięcia syreny alarmu po uruchomieniu silnika
U mnie też z bagażnika ... I jest to rzadko, raz na miesiąc, nawet kwartał - żadnej reguły.... Tak na marginesie to nawet nie wiedziałem że syrena jest gdzieś w okolicy bagażnika zawsze myślałem że gdzieś pod maską
-
[ALL B6] Trzy piknięcia syreny alarmu po uruchomieniu silnika
Mam to samo i u mnie to nie drzwi ... Z tego co ja zauważyłem to nie wiem czy to nie mam miejsca tylko wtedy gdy wbity jest wsteczny bieg. Zaobserwuj u siebie...Pozdro Jeszcze cuś takiego znalazłem http://www.a4-klub.pl/smf/3_sygnaly_przy_zapaleniu_silnika_co_to_moze_byc-t3341.30.html
-
[ALL B6] Automatyczne włączanie świateł po włączeniu stacyjki
U mnie działa tak samo jak opisał Domjenick - przekręcam kluczyk i światełka są :> Modyfikacja z poziomu Vaga
-
[B6 AWX] Wymiana przełącznika świateł - problem
Ja mam u siebie zrobione jeszcze inaczej. To znaczy majster na Vagu ustawił mi tak że w pozycji "0" światła mijania i pozycyjne zapalają się i gasną po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nic nie jest "przerabiane" na poziomie kabli, żadnego drutowania. Z tego co wiem wchodzi się podobno w Vagu w opcje Skandynawia - bo u nich się jeździ przez cały rok na światłach - i z tego poziomu sie to zmienia. Nie wiem co Wy na to?
-
Spotkania na drodze
Pozdrówka dla ciemnego B5 w sedanie - zaparkowany w okolicy ulicy Abrahama Władysławowo 27-28 czerwiec. Rameczki klubowe
-
[B6 AWX] Pali się kontrolka ładowania akumulatora
Ja wymieniłem wirnik alternatora, łożyska, i sprzęgło alternatora - pomogło. Koszt koło 500 zł.
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
U mnie było zatarte sprzęgło na amen. Po wymianie ucichły wszelkie dźwięki niepokojące, o których pisaliście. Koszt całkowity 270 zł, nie ASO
-
[B6 AWX] Pali się kontrolka ładowania akumulatora
Mam podobny problem jaki koszt?
-
[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...
Czy można taką operację przeprowadzić bez ściągania wycieraczek?
-
[B5 ADR] Tyrkotanie na biegu wstecznym
Mam podobne pytanie, ostatnio jak na wstecznym dałem konkretnie po garach żeby na poślizgu obrócić autem to tez usłyszałem takie jakby uderzenie, walnięcie. Nie było to terkotanie jak u 3LV15 tylko jakby jednorazowe "bum". Co Wy na to?[br]Dopisany: 14 Luty 2009, 17:02_________________________________________________Aha przy jeździe do przodu nie ma nic takiego
-
[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...
Sprawdze na wiosne obudowe ECU przejadę furkę Karcherkiem i dam znać....
-
[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...
Miałem podobnie również w AWX-ie Po umyciu samochodu na myjni samoobsługowej BP ( karcher ) NIE SILNIKA !!!, również autko jakby osłabło chodziło głośniej i turbina brała jakoś dziwnie później i jakby z "turbo dziurą". Z tym że ja myłem niunię przy temperaturze ok. -3 st.C . Potem po przeszukaniu forum zalałem preparatu do czyszczenia wtrysków STP i wszystko wróciło do normy. Tak naprawdę do tej pory nie wiem czy to była kwestia ropy - wody czy jakiegoś syfu w niej - czy coś jednka było zalane delikatnie i powodowało takimi objawami. Ostatnio myłem autko na tej samej myjni i spokój nic, a myłem z cieżkim sercem czy znowu coś się nie sp....oli. I powiem szczerze że sam, jestem ciekawy z czego to wynika, jak zrobi się cieplej to posprawdzam obudowę ECU, chociaż mam tam suchutko
-
Wytłumienie drzwi
Zerknij również tutaj wiele cennych informacji i zdjęć. http://www.extremecaraudio.pl/fotka.php?idkat=1&idpodkat=169&id=6284&a=1 . Jakbyś coś potrzebował zapytać to wal śmiało jestem właśnie po takiej robótce to coś tam mogę podpowiedzieć....
-
Wytłumienie drzwi
Na wierzchu, ja nie przyklejałem i z tego co wiem nie przykleja się. Pozostałe przewody żeby ewentualnie nie rezonowały przykleiłem osobno do maty
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
Hehe oki dzięki i sorki za zawracanie głowy [br]Dopisany: 18 Styczeń 2009, 14:07_________________________________________________Byłem w ASO diagnoza brzmi silnik przecieka i woda leje się do środka do klapy. Nowy silniczek to wydatek ok.400 zeta czyli dwa razy tyle co u ciebie Cuber. Generalnie porażka ale chyba nie będzie wyjścia
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
200 zeta ze wszystkim z wymianą silniczka? Czy nie wymieniali tylko naprawili?
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
A możesz podać koszt takiej imprezy i na jak długo musiałeś niunię oddać w obce ręce ?
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
Rozumiem, czyli dało radę. A kupowałeś nowy silniczek czy cosik rzeźbiłeś ze starym? Aha i pytałes się w którymś poście gdzie sa przekaźniki tylnej wycieraczki i nie widziałem żeby ktos Ci odpowiedział wiesz gdzie one się znajdują?
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
Dzięki Panowie, jestem ciekawy tylko czym muszę demontować całą tapicerkę tzn. ten plastik który idzie wokół szyby czy tylko te część mozna zdemontować bezpośrednio nad silnikiem wycieraczki ( tam gdzie ukryty jest trójkąt )[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 11:52_________________________________________________Z tego co czytałem jeszcze o tej cholernej wycieraczce tylnej to mógł jeszcze jakiś przekaźnik zastrajkować tylko gdzie znajduje się ten właściwy przekaźnik, jakie ma oznaczenie, numer? U mnie jest o tyle dziwnie, że po kilku godzinach jak np. ruszam i auto stało to wycieraczka przesunie sie o kilka centymetrów i po jakims czasie znowu ; aha spryskiwacz działa . Czy to pada silnik, czy przekaźnik czy byc może jak gdzieś wyczytałem zębatki jakies w silniku, czy mechanizmie się zapiekły ? Dopytuję się bo jeżeli to przekaźnik np. to po kiego demontować całą tapicerkę. Panowie jakieś sugestie.......
-
[B6 AWX] Oświetlenie deski rozdzielczej
Oczywiście masz rację, dzięki[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 23:02_________________________________________________Gaciu, Iwadrian dzięki za info....[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 23:03_________________________________________________
-
[B6 AWX] Oświetlenie deski rozdzielczej
Bo zastanawiałem się czy np. cosik mi nie nawliło i byc może moge to jakoś naprawić (podpiąć), ale widze że po prostu nie mam takiego pakietu i tyle. A pytam tak żeby się czegoś dowiedzieć, ale widzę że nie każdy jest wyrozumiały.....
-
[B6 AWX] Oświetlenie deski rozdzielczej
Znalazłem ten wątek, a jak inaczej jeszcze rozpoznać że jest pakiet oświetlenie ? Dzięki za info
-
[B6 AWX] Jak zdemontować tapicerkę w tylnej klapie (avant) ?
Witam Panowie, Jak w temacie prosiłbym o cenne uwagi jak zdemontować poszycie ( tapicerkę ) w tylnej klapie Avanta B6. Niestety padła wycieraczka i trzeba rzeźbić co by wróciła do dawnej świetności. Może też jakieś uwagi n/t naprawy tylnej wycieraczki
-
[B6 AWX] Oświetlenie deski rozdzielczej
Witam Panowie, Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Mianowicie nie mam podświetlenia tych regulatorów ( kółek ) nawiewu w kratkach na desce rozdzielczej , takich tych kwadracików które pokazują siłę nawiewu. Całe podświetlenie działa wszystko jest ok poza tymi nawiewami. Sprawdzałem u kumpla i u niego jest to podświetlone. Możliwe, że w mojej wersji tego nie ma? Proszę o jakieś sugestie...