Treść opublikowana przez boban
-
[ALL B6] Problem z podnoszeniem szyby kierowcy
Może jeszcze byc zagięta gumowa uszczelka po której szyba opuszcza sie w dół. Ja tak miałem. Zdjąłem poszycie drzwi i sprawdziłem - uszczelka była zawinięta w drugą stronę. Odgiąłem ją, przywróciłem jej stan poprawny i teraz jest git.
-
[ALL] Dodatki do paliwa - stosować czy nie?
No to niezbyt duży wybór tym bardziej, że znaleźć V-power Diesel tez nie jest łatwo....
-
[ALL] Dodatki do paliwa - stosować czy nie?
Tylko gdzie w takim razie masz zawsze pewność, że paliwko jest OK? Wcześniej lałem na Neste i nie narzekałem...
-
[ALL] Dodatki do paliwa - stosować czy nie?
Witam, miałem podobny problem. Silnik pracował jakoś tak głucho i głośno, poza tym turbina jakby brała przy wyższych obrotach, jak np. wbijałem 4 i bucik to było jakby takie zawahanie, silnik nie reagował od razu na przyspieszenie - tak jakby spowalniał a potem startował. Też kupiłem na stacji środek STP zalałem na BP połowę baku Ultimate'em wlałem buteleczkę STP i......teraz śmiga jak dawniej. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane czy gnojówką ( NESTE ), czy też czym innym? Dziwne było to, że poczułem to "mulenie" jak wróciłem z myjni ręcznej, gdzie potraktowałem niunie karcherkiem, myślałem, że może coś się zalało czy jak - nie mam pojęcia. Fakt jest faktem teraz jest OK - zobaczymy na jak długo.
-
szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant
- szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant
Odnośnie wytłumienia możesz zobaczyć tutaj skromnie zacytuję http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wytlumienie_drzwi_przednich-t47781.0.html Moim zdaniem zacznij od porzadnego przodu odseparowanego dobrze osadzonego ( dystanse mdf ) z wytłumieniem zrób jak chcesz wg mnie warto ale to kwestia gustu i łuchu muzycznego. Jeżeli masz dobre źródło i porządnie zrobisz przód to zobaszysz że basu będzie pod dostatkiem - jak puszczałem ludziom to szukali subwoofera . Ale jeżeli dojdziesz do wniosku że za mało basiku to zawsze suba włożysz, a w druga strone to raczej nie działa - bez porządnego przodu ani rusz....Powodzenia- szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant
Przecież nie będę sie kłócił wiadomo, że 16-tki są montowane, ale kulturalnie tylko zapytałem Co do basu to jeszcze fajne efekty daje montaż w kole zapasowym, ale wybór należy do Ciebie....- szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant
Masz u siebie w drzwiach 13-tki? chyba jednak 16-tki sprawdzałeś?- [ALL B6] Wybór nagłośnienia w Anglii. Prosze o pomoc.
Teamt był poruszany wielokrotnie... Podstawą jest napewno porządny system przedni odseparowany ( tweeter + woofer na zwrotnicy ) . Ja u siebie wybrałem focala ( Access 165 A1), ale wybór jest dosyć duży zerknij tu np. http://jtp.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=2&man_id=&subcat_id=7 . Dodatkowo w twojej a4 głośniki montowane sa na plastikowych dystansach, ja u siebie wymieniłem na takie z mdf-u o grubości ok.50mm dodatkowo wytłumiłem kompleksowo drzwi, ale to już twoja decyzja. Tak naprawdę porządny zestaw przedni potrafi zagrac bardzo dobrze, niedostatki mogą wystąpić ewentualnie w zakresie nizszego basu i wtedy pozostaje montaż subwoofera najlepiej w bagazniku. Głosniki w tylnych drzwiach można pominąć, jeśłi juz to ja proponuje montaż tylo w dole koaksjalnych - odseparowane z tyłu burzą stereofonię.- Wytłumienie drzwi
Ja jestem zboczeńcem- Wytłumienie drzwi
I bardzo dobrze Ci się wydaje, dlatego temat mojego postu brzmi "wytłumienie". Moim celem nie było wyciszanie samochodu dla samego wyciszania, tylko wytłumienie drzwi, blacharki celem eliminacji zbędnych drgań, rezonansów i usztywnienia całej konstrukcji, aby stworzyć głośnikowi w miarę znośne warunki pracy w środowisku ( samochodzie ) w jakim te warunki z założenia są niekorzystne. Dlatego chciałem aby kolega adamooo rozwinął swój wątek bo byc może ma jakies informacje i wiedzę której ja nie posiadam, a jestem zapalonym audiomaniakiem i audiofilem zarazem. Chyba, że kolega adamooo zastosował małą prowokację to wtedy wszystko gra....- [B6 AWX] Drgania, wibracje, telepanie, trzęsienie
Dobra koniec tematu, dzięki...- [B6 AWX] Drgania, wibracje, telepanie, trzęsienie
A tak bardziej nazwiązując do tematu- [B6 AWX] Drgania, wibracje, telepanie, trzęsienie
Panowie przy okazji pytanko troche z innej beczki bo szkoda zakładać noiwego posta. Ostatnio spotkałem się z opinią że silnik AWX kopci bardziej niż inne. Opinia mechanika była taka że "ten typ tak ma". Co wy na to? Moim zdaniem mój AWX chyba tez bardziej puszcza dyma niz poprzedni którego miałem czyli AJM....- Wytłumienie drzwi
Nie wiem skąd masz takie przekonanie? Jakbyś mógł rozwinąc temat szerzej...- Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Dałeś nowy tłoczek? Bo ja zamówiłem nowy ale jakoś też tak cięzko wydaje się że chodzi przynajmniej na sucho bo jeszcze nie montowałem...[br]Dopisany: 11 Październik 2008, 20:30_________________________________________________Jednak nowy tłoczek luźniej chodzi własnie skończyłem całość . Aha podaje jeszcze tak dla potomności nr części tłoczka 8E1 880 324- Wytłumienie drzwi
- Wytłumienie drzwi
Co rozumiesz pod pojęciem, że sa dobrze wyciszone? Jeżeli masz na mysli ten kawłaek niby gąbki o grubości 2mm pokrywającej kawałeczek drzwi to cóż każdy ma prawo do własnej opini. Poza tym jest tam sama goła blacha. Poza tym co za sens wytłumiać sam dach, a co z podłogą bagażnikiem itd.?- [B6 BCZ] Drżenie na kierownicy :/
Na 90% problem z wyważeniem. Miałem tak ze przy 130km/h drgała mi kierownica, pojechałem na wyważenie, przełożyli mi koła na tył i wwyważyli.Jade na autostradzie 130km/h i....czuje jak lata mi d*pa , normalnie w lusterku wstecznym widziałem jak mi drży szyba. Pojechalem do innego wulkanizatora wywazyli jeszcze raz i....wszystko OK.- Wytłumienie drzwi
Dystanse do tyłu wycinałem sam z płyty mdf która pozostała po starych meblach kuchennych Ale do przodu juz kupiłem na allegro tutaj : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=447484744, po pierwsze dużo lepsza jakość i dokładność wykonania, zaimpregnowane, wyfrezowane itd. A cena? do zaakceptowania Co do montażu to dystanse zamontowałem dosyć grubymi śrubami w liczbie 4 sztuk przykręcając bardzo mocno na podkładkę sprężynującą. Po zamontowaniu całośc bardzo doładnie okleiłem Dynamatem łącząc dystans z blachą - całość jest bardzo sztywna nic nie buczy, brzęczy itd. Moim zdaniem lepiej zastosować śruby niż wkręty, ale wybór należy do Ciebie.- Wrażenia po montażu PowerBass ES-5C
Taaak wytłumienie to podstawowy krok.....wiem coś o tym - gra warta świeczki http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wytlumienie_drzwi_przednich-t47781.0.html- Wytłumienie drzwi
Niestety karta sformatowana i juz zapstrykana- [B6 ALT] Concert plus wzmacniacz
Radio zawsze zdążysz wymienić jeżeli całość po modyfikacji na radiu fabrycznym cie nie zadowoli. Tu właśnie chodzi o to aby pozostawić radio fabryczne ze względów wizualno, podświetleniowo,użyteczno najlepiej komopnujących się z całością konsoli.- [ALL B5] Przyzwoite audio na radiu Audi Concert - da się ??
Napisałem stosunkowo słabą i odnosiłem sie do Concerta. Nawet te 30W i to na 2 ohm'ach to jest tylko para głośników pozostaje jeszcze jedna para i ewentualny subwoofer...- [ALL B5] głośnik pod siedzenie
To dawaj i nie odpuszczaj . Ewentualnie podziel robote na etapy, zacznij od przednich drzwi. Potem zobaczysz czy tylne drzwi czy ewentualnie subwoofer w bagażniku - wybór należy do Ciebie. Pokop na necie jest mnóstwo rzeczy na ten temat. Zerknij tez np. na stronke www.extremecaraudio.pl tam w dziale realizacje masz kilka fajnych rozwiązań z pewnością sobie jakoś poradzisz, jakby co pytaj na ile bede mógł pomoc pomoge - szukam sposobu na dobry bass w mojej B6 Avant