Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] głośnik pod siedzenie


mixtur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam swoją A4-kę z systemem nagłośnienia który nie jest tam "zbytnio" rozbudowany :disgust: ( głośniki w przednich drzwiach i... tyle).

Chciałbym mieć dźwięk z tyłu lecz nie bardzo widzi mi się dziurawienie półki. Znalazłem gdzieś na aukcjach takie coś jak subwoofer pod siedzenie.

Wiecie może czy to się sprawdza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halllo

Mam taki sam problem w aucie (tylko na przodzie głosniki)

Nie proponuje wstawiac pod siedzenia subwofera, mogły sie przemiaszczac podczas jazdy i takie tam

Jesli chcesz zamow na allegro połke tylna z wejsciami na głosniki

Jesli ci niespodoba sie zawsze mozesz wrocic do poprzedniej.

Albo wstaw tube do bagaznika = zobaczymy jak by to wygladało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał august. Milion powodów przemawiających przeciw czemuś takiemu. Zwłaszcza, że jest to sub aktywny..

Co do wstawiania głośników w tylną półkę czy montowania tuby.. :wallbash: radzę poczytać trochę o CA, żeby później nie pluć sobie w brodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypuśćmy że chciałbym zamontować w tylnej półce głośniki eliptyczne 6x9 w związku z tym jak myślicie czy zmieszczą one sie w te standardowe otwory pod półką?? i czy jest radio które mam czyli audi gamma (prawdopodobnie by blaupunkt) pociągnie je jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowe radio ma tylko 2 wyjścia ;( czyli prawy lewy kanał

w mojej a4 widzi ze poprzedni właściciel cos tam przerabiał zeby głosniki weszly[br]Dopisany: 07 Październik 2008, 15:15_________________________________________________ale jest jeszcze opcja dołączenia tyl;nych głośników poprzez po prostu skrecenie przodu z tyłem i po problemie

a radia oryginalne maja swoja moc także powinno pociągnąć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż głośników w tylnej półce to niezbyt trafiony pomysł, to juz lepiej głośniki koaksjalne w tylnych drzwiach, a najlepiej subwoofer w bagażniku. A radio żeby zagrały dodatkowe głośniki musi mieć wzmacniacz chociażby dwu kanałowy. Wtedy końcówka radia zasila dajmy na to przód az wzmacniacz tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wsadzić głośniki w półce bo tak najprościej i najtaniej to ok.. Twoja decyzja.. Coś tam będzie grało, ale żadnego przyjemnego systemu w ten sposób nie zbudujesz.. Tak jak pisze kolega boban, o niebo lepiej byłoby wstawić głośniki w tylnych drzwiach.. ale tu znowu pojawia się pytanie: po co? Czy dźwięk z przodu nie wystarcza? jeśli nie to znaczy, że właśnie na nim powinieneś się skupić.

P.S: Po zakupie mojej audiczki miałem zamontowane głośniki w tylnej półce (16") i z przodu 13". Generalnie całe audio wywaliłem, zamontowałem nowy system i teraz mam tylko z przodu 16" w dobrze wytłumionych drzwiach i nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby wsadzić coś z tyłu. Warto czasem posiedzieć na forach o CA.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że ja się na tym nie znam kompletnie:) boję się że coś mogę spartolić bądź źle dobrać odpowiedni sprzęt, np: jak głośniki 16" to jakie i czy do nich potrzebne będą dystanse? Ile trzeba maty kupić i jak ją zamontować? Potrzebny będzie do tego jakiś wzmacniacz i zwrotnice?? i jak to w całość zmontować??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest wiele informacji na ten temat, jak dobrze pokopiesz to znajdziesz wszystko. Pytanie jest tylko czy chcesz rzeczywiście pomęczyc się troche i zbudować coś sensownego czy głośniki w tylnej półce wystarczą Ci w zupełności? Jeżeli tak to daj sobie spokój wsadź owale w tylną półkę i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj i nie odpuszczaj . Ewentualnie podziel robote na etapy, zacznij od przednich drzwi. Potem zobaczysz czy tylne drzwi czy ewentualnie subwoofer w bagażniku - wybór należy do Ciebie. Pokop na necie jest mnóstwo rzeczy na ten temat. Zerknij tez np. na stronke www.extremecaraudio.pl tam w dziale realizacje masz kilka fajnych rozwiązań z pewnością sobie jakoś poradzisz, jakby co pytaj na ile bede mógł pomoc pomoge :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...