Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antyradary - możliwość dobrej ceny dla Klubu


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio posypało mi się sporo punktów karnych i zacząłem się zastanawiać czy nie poświęcić trochę pieniążków na jakiś antyradar. :mysli: Niestety CB radio nie zawsze pomaga, a jeździć 50 km/h na szerokich trzypasmówkach tylko dlatego, że jest teren zabudowany to trochę takie dziwne. :kwasny:

Czy ktoś z Was ma antyradar w aucie? Czy to zdaje egzamin? Jaki antyradar polecacie?

Widziałem, że na forum dawno temu był podobny temat, ale może coś się zmieniło..

PS. Wiem, że jest to nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio posypało mi się sporo punktów karnych i zacząłem się zastanawiać czy nie poświęcić trochę pieniążków na jakiś antyradar. :mysli: Niestety CB radio nie zawsze pomaga, a jeździć 50 km/h na szerokich trzypasmówkach tylko dlatego, że jest teren zabudowany to trochę takie dziwne. :kwasny:

Czy ktoś z Was ma antyradar w aucie? Czy to zdaje egzamin? Jaki antyradar polecacie?

Widziałem, że na forum dawno temu był podobny temat, ale może coś się zmieniło..

PS. Wiem, że jest to nielegalne.

Miałem właśnie zakładać taki temat, rozglądałem się troche na allegrom myśle , że od ok 500- 700 zł i zł trzeba przeznaczyć na taki zakup,

Np : http://moto.allegro.pl/item647168601_antyradar_cobra_xrs_9840_detektor_high_end.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeglądnąć całą galerię tego gościa:

Ja używam Whistlera 3450. Nie jest to 100% zabezpieczenie, ale CB + antyradar dają pewne szanse na drodze. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeglądnąć całą galerię tego gościa:

Właśnie te filmiki zainspirowały mnie do założenia tego tematu. :th:

Tylko czy żeby antyradar był skuteczny to trzeba zapłacić za niego ~ 2 000 zł ?? :mysli:[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 17:46_________________________________________________

Antyradary sa nielegalne ale za to JAMMERY jak najbardziej.. :naughty:

Ciekawe rozwiązanie, ale z tego co wyczytałem to JAMMERY też są nielegalne: :mysli:

Polska

Zakaz przewożenia urządzenia w stanie wskazującym na możliwość jego użycia. Mandat i punkty karne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska

Zakaz przewożenia urządzenia w stanie wskazującym na możliwość jego użycia. Mandat i punkty karne.

To się miało tyczyć antyradarów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyradary za 700 zeta raczej napewno nie poradzą sobie z suszarkami laserowymi których jest coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB radio, trochę oleju w głowie i narazie 100% skuteczność :tongue4:

znajomi bujają się na antyradarach ale to jest sprzęt z najwyższej pólki za około 3500 PLN i podobno bardzo skuteczny również na laserówki, ja się osobiście w takie coś nie bawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to kiedyś była a4 na spocie warszawskim z zamontowanym antyradarem w lampce podsufitowej, tam też był magiczny przycisk odłączający antyradar żeby miśki nic nie znalazły- niestety nicka kolegi nie pamiętam :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB radio, trochę oleju w głowie i narazie 100% skuteczność :tongue4:

znajomi bujają się na antyradarach ale to jest sprzęt z najwyższej pólki za około 3500 PLN i podobno bardzo skuteczny również na laserówki, ja się osobiście w takie coś nie bawię.

FUNKCJE COBRA XRS 9840

Wysoka wydajnośc

Ekstremalnie poprawiona wydajnośc wykrywania pasm radarowych oraz laserowych i udowodniona skutecznośc.

DETEKCJA

12-PASM

Wykrywa 6 pasm radarowych w tym pasmo europejskie KU.

X,K,Ka superszerokie,Ku,VG-2,Spectre.

Sygnały lasera : LTI 20-20, Ultra Lyte, ProLaser and ProLaser III

Sygnały bezpieczeństwa oraz alarmy stroboskopowe.

WYŚWIETLACZ

COOL BLUE

Zapewnia łatwe rozpoznanie sygnałów i komunikatów.

WYKRYWA

EUROPEJSKIE

PASMO KU

Wykrywa najnowsze pasmo Ku stosowane bardzo często w zachodniej europie, jest ono również powoli wprowadzane do Polski!

LaserEye®

Czujnik sygnałów lasera zapewnia detekcję w promienu 360 stopni

Warns driver with specific voice annunciation of the signal being detected.

albo gość z allegro kłamie , albo cobradd nie masz racji

, a o skuteczności CB, hmmmm różnie to bywa , i właśnie w tym czasie , "kiedy różnie to bywa": najczęściej coś nas zatrzymuje i bach punkty :) W takim momencie potrzebny był właśnie antyradar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat używam cb ,a nie anty miśka z biedronki i zero mandatów i trochę oleju w głowie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo gość z allegro kłamie , albo cobradd nie masz racji

to by nie było nic nowego gdyby opis nie był dokońca zgodny z prawdą :) sprzeczał się w tej sprawie nie będę chciałem tylko zwrócić uwagę na kwestię suszarek laserowych żeby jak ktoś się zdecyduje kupić taką zabawkę również miał to na uwadze podczas wyboru sprzętu, chyba nikt by nie chciał na drugi dzień po zakupie antyradaru za kilkaset zeta dostać kolejne kilkaset zeta mandatu bo trafił akurat na laserówkę a nowy nabytek jej nie zauważył.

A tutaj coś z antyradary.net:

# NIGDY nie ufaj bezkrytycznie zapewnieniom producenta bądź sprzedawcy. Na rynku występuje całe mnóstwo antyradarów, które, pomimo zapewnień sprzedawcy, nie radzą sobie z niskoemisyjnymi fotoradarami pracującymi w paśmie Ka

# NIE WIERZ w możliwość wykrycia videorejestratora, czyli policyjnego samochodu nieoznakowanego z kamerą. Urządzenia te nie emitują żadnego promieniowania, a pomiar średnich prędkości dokonywany jest w oparciu o mierzenie drogi i czasu

# nie sugeruj się testami z USA, występujące tam radary pracują z innymi częstotliwościami i z większymi mocami nadawczymi – te testy nie są miarodajne na rynku europejskim

# popytaj znajomych, którzy mieli okazję używać antyradaru, pamiętając o tym, że mogli oni nie spotkać się z nowoczesnymi fotoradarami pracującymi w paśmie Ka, coraz popularniejszymi w Europie

# nie szukaj antyradaru, który posiada „wodotryski” typu kompas, woltomierz, termometr itp. jest Ci to niepotrzebne, zwracaj uwagę tylko na skuteczność wykrywania radarów

# atermiczna szyba przednia może skutecznie zmniejszyć czułość antyradaru, sprawdź czy nie masz takiej w swoim samochodzie – jeżeli tak, szukaj antyradaru rozdzielnego

# nie kupuj „kota w worku” – domagaj się testów, a nie wirtualnych obietnic ! pamiętaj, że kupujesz antyradar nie instrukcje

Na stronie można znaleźć również filmy z testami rożnych antyradarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobradd , bardzo dużo wniosło do tematu, ,,,, patrykbor , niestety robie 2.5 x wiecej , więc skuteczność CB maleje, i nie chodzi tu o 2 krotne przekraczanie prędkośći , wystarczy kilka razy nadziać sie, przekraczając prędkość o 20 - 30 km/h i punkciki lecą. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin j, dokładnie. :good: CB radio sprawdza się na czerwonych trasach, ale jak zjeżdża się na żółte dróżki, tym bardziej w nocy, kiedy ruch jest mały, a asfalt nowy, w miarę szeroki to już ryzyko rośnie. W mieście jest to samo. :kwasny:

Do tej pory udawało mi się unikać mandatów, ale marzec był niefartowny - dwie kontrole i wpadło 17 pkt. Kilka dni temu też mnie wyhaczyli w mieście i nie było z nimi żadnej dyskusji dostałem 6 pkt. :kwasny: Mam teraz sytuację podbramkową. Jestem zapisany na kurs, po którym zejdzie mi 6 pkt, ale nadal będę miał dużo, a do marca daleko. Muszę się jakoś zabezpieczać, tym bardziej, że samochód jest dla mnie narzędziem pracy.

PS. Nie uważam się za pirata drogowego - po prostu czasem w terenie zabudowanym jadę 70-80 km/h i tyle - myślę, że nie ma ludzi, którzy w zabudowanym zawsze jeżdżą 50. Poza tym to wszystko przez to, że mam wysoki samochód i ładnie się w niego celuje laserem... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin j, dokładnie. :good: CB radio sprawdza się na czerwonych trasach, ale jak zjeżdża się na żółte dróżki, tym bardziej w nocy, kiedy ruch jest mały, a asfalt nowy, w miarę szeroki to już ryzyko rośnie. W mieście jest to samo. :kwasny:

Do tej pory udawało mi się unikać mandatów, ale marzec był niefartowny - dwie kontrole i wpadło 17 pkt. Kilka dni temu też mnie wyhaczyli w mieście i nie było z nimi żadnej dyskusji dostałem 6 pkt. :kwasny: Mam teraz sytuację podbramkową. Jestem zapisany na kurs, po którym zejdzie mi 6 pkt, ale nadal będę miał dużo, a do marca daleko. Muszę się jakoś zabezpieczać, tym bardziej, że samochód jest dla mnie narzędziem pracy.

PS. Nie uważam się za pirata drogowego - po prostu czasem w terenie zabudowanym jadę 70-80 km/h i tyle - myślę, że nie ma ludzi, którzy w zabudowanym zawsze jeżdżą 50. Poza tym to wszystko przez to, że mam wysoki samochód i ładnie się w niego celuje laserem... :decayed:

kupiłeś nowy samochód to Cie łapią i wlepiają i litości nie mają :gwizdanie: :gwizdanie: Tomaszu trzymam kciuki za Ciebie żebyś więcej punktów nie dostał bo jesteś :good: nocnym driverem :gwizdanie: Pinki z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wiem, że jest to nielegalne.

Używanie ich jest nielegalne.

Antyradary sa nielegalne ale za to JAMMERY jak najbardziej.. :naughty:

http://allegro.pl/item645672785_jammer_spowalniacz_100_skutecznosci_na_radary_hit.html

Obyście nie wpadli na pomysł żeby to kupować, bo lepiej te pieniądze dać na biedne dzieci.

Miałem właśnie zakładać taki temat, rozglądałem się troche na allegrom myśle , że od ok 500- 700 zł i zł trzeba przeznaczyć na taki zakup,

Jeżeli chcesz mieć dobre urządzenie to może być za mała kwota.Najtańszy dobry w miarę AR to koszt 999 zł (Whistler Pro 78 SE - dopiero weszło do sprzedaży i ma bardzo zadowalające wyniki).

Jak to kupisz to normalnie chyba bana dostaniesz :tongue4:

Polecam przeglądnąć całą galerię tego gościa:

Filmy Marlona są dość mocno ukierunkowane na pokazanie antyradaru jednego producenta.

Ja używam Whistlera 3450. Nie jest to 100% zabezpieczenie, ale CB + antyradar dają pewne szanse na drodze. :gwizdanie:

A jak sobie radzi w paśmie Ka (AD9 czy M6F) ? :naughty:

Tylko czy żeby antyradar był skuteczny to trzeba zapłacić za niego ~ 2 000 zł ??

Myślę, że jak nowy Whistler się sprawdzi to będzie to dobra alternatywa do produktów wiodących producentów, a ceny tych rządzeń zaczynają się od 1700 zł.

Ciekawe rozwiązanie, ale z tego co wyczytałem to JAMMERY też są nielegalne: :mysli:

Tak.

Antyradary za 700 zeta raczej napewno nie poradzą sobie z suszarkami laserowymi których jest coraz więcej.

Wykryć może wykryją, ale co z tego ? Nawet jak będziesz miał najlepszy AR to przeważnie jest tak, że jak AR zareaguje to tylko znak, że musisz przygotować się do rozmowy z Panami Policjantami - w przypadku laserów odbicie tak wąskiej wiązki jest dosłownie przypadkowe.

Wniosek: jeżeli AR wykryje laser w 95% jest już za późno na reakcję.

CB radio, trochę oleju w głowie i narazie 100% skuteczność :tongue4:

Dobre rozwiązanie.

albo gość z allegro kłamie , albo cobradd nie masz racji

, a o skuteczności CB, hmmmm różnie to bywa , i właśnie w tym czasie , "kiedy różnie to bywa": najczęściej coś nas zatrzymuje i bach punkty :) W takim momencie potrzebny był właśnie antyradar .

Cobradd ma sporo racji - Cobry potrafią wzbudzać inne antyradary i jest to badziewie.

A tutaj coś z antyradary.net:

Bardzo mądre rady i w 100% się z nimi zgadzam.

Zapamiętajcie sobie jedno - dobry AR i odpowiednio zamontowany może uchronić Was przed fotoradarami stacjonarnymi i przenośnymi oraz wszystkimi suszarkami poza LIDARAMI (radar laserowy) - tutaj małe szanse. Poza tym AR trzeba umieć "czytać" - to są czułe urządzenia i pomimo zaawansowanych algorytmów analizowania i eliminowania fałszywych alarmów wyłapują ich bardzo dużo - w mieście jazda z dobrym AR to niezbyt przyjemna rzecz - trzeba umieć wychwycić, co jest fałszywką, a co nie - drzwi CPN, marketów itp to fałszywki w paśmie K - w tym samym paśmie działają Rapidowskie (te szare) fotoradary stacjonarne, wskaźniki prędkości nad jezdnią, radary ręczne Iskra itp. Poza tym pamiętać trzeba, że Policjant niekoniecznie musi stać i mieć włączony radar ręczny (poza laserowym)w trybie automatycznym (ciągłym). Gdyby tak było wykrywanie było by banalne, bo te urządzenia emitują bardzo silną wiązkę wykrywalną z dużej odległości dlatego też zauważcie, że Policjant z suszarką nie strzela w każde auto i nie ciągle, ale co jakiś czas.

Fotoradary emitują stałą wiązkę, ale te w paśmie K są dobrze wykrywalne i nie ma żadnej filozofii, ale wykrywanie w paśmie Ka to już większa trudność i tutaj dobrze radzą sobie tylko AR z wyższej półki. Poza tym weźcie pod uwagę, że te urządzenia nie robią tylko zdjęć nadjeżdżającym pojazdom, ale mogą być ustawione w tryb POMIARU Z ODJAZDU - tutaj większość AR z niższej czy nawet średniej półki ponosi klęskę - wykrywają sygnał praktycznie w momencie przecięcia wiązki, a to za mało na zmniejszenie prędkości.

Temat może wydawać się dość prosty, ale tak naprawdę to bardzo zawiła i skomplikowana wąska dziedzina wiedzy.

Uważam też, że urządzenia te powinno się w PL zalegalizować - wiem, że ich użytkownicy posiadając te urządzenia w aucie jeżdżą nie wiadomo czemu ostrożniej i wolniej więc spełniają one jednak rolę prewencyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam też, że urządzenia te powinno się w PL zalegalizować - wiem, że ich użytkownicy posiadając te urządzenia w aucie jeżdżą nie wiadomo czemu ostrożniej i wolniej więc spełniają one jednak rolę prewencyjną.

Jeżdżą wolniej pewnie dlatego, że ciągle pika. :wink4:

Chyba sobie odpuszczę kupno AR. lukaszr, Twój wykład skutecznie mnie zniechęcił. :wink4: Pieniądze wolę przeznaczyć na ewentualne łapówki. :D Też nielegalne, ale chyba bardziej skuteczne - poza tym jest szansa, że nie będę musiał ich wręczać. :decayed: No i byle do marca...

PS. Jeszcze nigdy w Polsce nie dałem łapówki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...