Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z zamkiem,błąd 01811-problem rozwiązany


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

problem przedstawia sie nastepujaco- auto zamykajac pilotem zamyka i uzbraja wszystkie drzwi ,oprucz drzwi kierowcy.Modol komfortu wykluczyc mozna,gdyz wszystko dziala tj szyby z pilota w gore i dol,lusterka,alarm wyje,od srodka mozna je zablokowac,tylko kontrolka pomiedzy przyciskami sie nie swieci po zamknieciu-tak,jakby byly drzwi uchylone

Jak zamykam pilotem ,to kierunki nie blyskaja tak,jakby drzwi kierowcy byly uchylone,tylko w normalnym przypadku,nawet jak drzwi sa uchylone-alarm sie nie uzbroi,ale drzwi sie zamkna,tu jest inaczej-ciekawostka jest fakt,ze zamknac i otworzyc kluczykiem mozna normalnie,alarm sie uzbraja,kierunki migaja...

rozebralem drzwi kierowcy,sprawdzalem kostki-wygladaja ok,nastepna ciekawostka-odpinajac kostke calkowicie od modolu zamka

311fd7cd2787526fmed.jpg

zamykając pilotem,zamyka się(oprócz drzwi kierowcy) i uzbraja alarm,kierunki migają,szyby "chodzą" -wszystko ok poza drzwiami kierowcy,no i podlaczajac kostke z powrotem-uzywajac pilota-problem powraca

vag pokazuje 01811-Supply Voltage for Door Controller, Drivers Side (J386) foulty

pytanie jest-co jest winne,bo na pewno zamek nie dostaje pradu,czy moduł zamka 4ebbd4e9cefbcca4med.jpg

,

czy ten moduł,na srodku drzwi,do niego przymocowany jest silnik od szyb

c202e4bc96b523cemed.jpg ktos,kto rozbieral drzwi-bedzie wiedzial o ktory chodzi :wink4:

jesli ktos zna nr seryjny czesci-prosilbym,bo na zamku nigdzie nie bylo-naklejka zaginęła w niewyjasnionych okolicznosciach-jedyne miejsce,gdzie jest numer-to wtyczka

be7f85069b61d3a9med.jpg

czy ktos mi wytłumaczy-dlaczego z klucza dziala normalnie -zamykanie i otwieranie,a z pilota juz nie :mysli:

dodam,ze podmiana podzespolow ,raczej wykluczona,chyba,ze wymienione elementy wystepuja w innych autach,jesli tak,to w jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabelki w osłonce gumowej pomiędzy nadwoziem a drzwiami sprawdziłeś ?

jakby tam cos bylo nie tak-w ogole by niedzialalo nic :wink4:[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 21:20_________________________________________________moje podejrzenie pada na zamek,ale to bede wiedzial jutro,bo moze koles podjedzie do mnie i to sprawdzimy-moze,bo nie wiem,czy na pewno-pytalem,bo moze ktos mial podobna sytuacje i wiedzialbym wtedy na 100%,co wymienic,bo teraz tropienie od srodka auta do zamka to duzo czasu,a jak nie masz sprzetu,zeby zmierzyc napiecie-to tylko podmianki elementow pozostaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłacze sie bo mam podobny problem tylko z dzwiami lewymi tylnymi. Objawy takie same. Z kluczyka (wkładając kluczyk w otwor do recznego blokowania) działa ok, natomiast z pilota nie zazbraja zamka. Ponadto jak zmkne recznie to mozna otworzyć tylko od środka. Czy koniczna jest wymiana zmaka?? Moze ktos to juz naprawiał.

Dodam ze jesli zmykam z pilota to coś tam szarpnie w zamku ale dzwi sie nie zamykają.

U mnie tez lampka sie nie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem. U mnie pewnego dnia też z pilota przestały się zamykać drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi się zamykają. Od tego czasu przestała też świecić czerwona lampka w drzwiach od kierowcy oraz przestało grzać lewe lusterko.

Zdjąłem boczek tapicerki z drzwi, ale "na oko" wszystko wygląda dobrze - żadnych przerwanych przewodów, sprawdziłem też osłonkę gumową między drzwiami a nadwoziem - tam też wszystko jest OK.

Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie jeszcze szukać usterki?

Dzięki, pozdrawiam wszystkich.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ta lampka sie nie swieci,lusterka nie sprawdzalem,bo i nie bardzo mam jak... :mysli:[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 21:59_________________________________________________

A kabelki w osłonce gumowej pomiędzy nadwoziem a drzwiami sprawdziłeś ?

-nie wytrzymałem i poszedłem jeszcze raz do auta,sprawdzic okablowanie o ktorych wspomniałes,poszedłem tym tropem-oto jaki widok mi sie ukazał...

e7843134425b8af8med.jpg

...jutro to załatwie i dam znac o efektach,aha lusterko tez mi nie grzeje,Skylab chyba bedziesz zainteresowany efektami... :naughty:[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 23:44_________________________________________________aha-ma ktos pojecie,jak wypina sie te kostki (różową i czarną-po lewej na zdjeciu)różwa sie k**wa ułamała :wallbash: ,a miejsca dla reki trzylatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :>

Z tyłu na dłuższej krawędzi tej wtyki masz zatrzask, mniej więcej w połowie, wystarczy go nacisnąć i wtyczka łatwo wychodzi. To różowe to tylko blokada, musisz to wyjąć wcześniej - wychodzi normalnie, prostopadle do wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :>

nie ciesze sie jeszcze,ale światełko w tunelu błysło... :wink4:[br]Dopisany: 18 Październik 2009, 00:06_________________________________________________i tak trzeba bedzie drzwi rozkrecic,zeby kable wyjac i posklejac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, szybko działasz !

eee tam-nie lubie nienaprawionych usterek... :wink4:[br]Dopisany: 18 Październik 2009, 13:32_________________________________________________no wiec zrobione :wink4:

...ale po kolei,zeby sie komus przydało...

najpierw zdejmujemy panel,od wewnetrznej strony drzwi,bo od zewnetrznej jest zaczep-szkoda polamac,pod panelem-3 sruby

2bbce0b904625ab7.jpg fba54626d271708f.jpg

potem zaslepke pod uchwytem drzwi-dwie sroby pod nia

dd544c27f94e3c4a.jpg

i ostatnia na srodku,na dole drzwi

ad8cd7dc6824a836.jpg

podem podnoszac dol boczka drzwi ciagniemy w gore-jest jedna spinka wciskowa,obok glosniczka gornego

e2d1f222ab28162e.jpg

odpinamy ciegno klamki

c5a6a0a26d69791a.jpg

i odpinamy kostke od modulu i jedna od glosnika

5415af443bf4b4af.jpg

mamy boczek bezpiecznie odpiety-mozna odlozyc,teraz odkrecamy glosnik,zeby sie dostac do kabli wewnatrz drzwi, oczywiscie odpinamy wczesniej kostke

46dcfde511e4e0e9.jpg

teraz w srodku ,kable sa tak zamocowane-trzeba to odciać,ostroznie,zeby nie wyrwac kabli,ani rozciac reki o blache drzwi

b7f40f9447cfe830.jpg

potem wyciagamy gume,ktora otula przewody idace od maski-do drzwi,jest na plastikowych zaczepach-srubokretem podwazamy i wychodzi,potem wyjmujemy kable z drzwi i odpinamy kostke od karoserii,dla latwiejszego dostepu do kabli

5e6033d5baeb5553.jpg

odwijamy gume,trzeba naciac izolacje,bo przytrzymuje gume i uniemozliwia zdjecie

43b1d918f6c3a43b.jpg

lepszy poglad na to,co zaistnialo pod guma...

4939e7eeb5f2a1c5.jpg

lączenie i izolowanie przewodow,profilaktycznie psikniete styki WD40

59250eaa9b2bffa4.jpg

i skladamy w odwrotnej kolejnosci-po zlozeniu zamek dzialal-ot-zam,ale nie dzialaly szyby ,lusterka i zamykanie od srodka.Potrzebna bylo zamkniecie auta i pozwolenie na uzbrojenie sie alarmu,potem kluczem otworzenie i zamkniecie,potem wlaczenie zaplonu i proba okien,swiatelka w drzwiach,lusterka,zamykanie od srodka-dziala...jedyna rzecz-to grzanie lusterka,ale albo jest slabsze, niz z drugiej strony, albo nie grzalo wczesniej, a nie zauwazylem tego,potem VAG i czyszczenie bledow

4d549f4d35c535c9.jpg

i to wszystko-podziekowania dla Sławka- "proton'a2", za inspiracje do pojscia o poznej porze do auta,zeby sie przekonac,ze jednak mial racje... :wink4:

Temat do zamkniecia , ewentualnie przeniesienia do "warsztat,zrób to sam" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo w w tylnych lewych dzwiach. Kilka razy zagladalem w opisane miejsce i wydawało sie być ok, ale złamanie przewodów bylo w miejscu gdzie kończy sie izolacja i skutecznie sie to kryło.

Serdeczne dzieki za ten opis. U mnie juz zamki działają.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozładował się akumulator.Po naładowaniu okazało się,że nie idzie samochodu otworzyć z pilota tylko z kluczyka.Czy ktoś może mi powiedzieć co mam zrobić żeby z powrotem działał? :notworthy:

mogly kody "wypasc" z pamieci sterownika-reszta opisana na Forum ,jak to zrobic- "warsztat zrob to sam"-filmik mojego autorstwa :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu:

59250eaa9b2bffa4.jpg
przedstawiles kostke, mam wlasnie problem z jej wyjeciem.

Nie chce niczego polamac. Popsikalem wszystko WD i central zamek jakos dziala. Musze to jak najszybciej wyciagnac i wymienic calosc bo doczekam sie problemow z otwarciem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu: 59250eaa9b2bffa4.jpg przedstawiles kostke, mam wlasnie problem z jej wyjeciem.

Nie chce niczego polamac. Popsikalem wszystko WD i central zamek jakos dziala. Musze to jak najszybciej wyciagnac i wymienic calosc bo doczekam sie problemow z otwarciem drzwi.

wklej fotkę,bo nie wiem o którą chodzi-skopiuj posta i napisz która fotka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu: 59250eaa9b2bffa4.jpg przedstawiles kostke, mam wlasnie problem z jej wyjeciem.

Nie chce niczego polamac. Popsikalem wszystko WD i central zamek jakos dziala. Musze to jak najszybciej wyciagnac i wymienic calosc bo doczekam sie problemow z otwarciem drzwi.

wklej fotkę,bo nie wiem o którą chodzi-skopiuj posta i napisz która fotka :wink4:

Ta kostka: 59250eaa9b2bffa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e7843134425b8af8med.jpg tam na górze ,jest ta różowa jakby zaślepka-trzeba ją wyjąć-u mnie sie ułamała,więc dokładnie nie powiem Ci,jak to wyjąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u... a cóż to to za korozja na wewnętrznej stronie drzwi ? :gwizdanie:

u mnie był problem taki że drzwi tylne lewe się blokowały i nie można było ich otworzyć :shocked:, winna była kostka przewodu którą wpina się do zamka, też warto ją sprawdzić przy okazji demontażu boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u... a cóż to to za korozja na wewnętrznej stronie drzwi ? :gwizdanie:

myslisz,że u Ciebie nie ma nigdzie?Korozja dopada również kostki i styki w każdym aucie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...