Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z zamkiem,błąd 01811-problem rozwiązany


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

aja wam powiem tak. też mi kiedyś przestały działeć (prawe drzwi) też nie świeciła kontrolka. po pierwsze to sprawdzilem bezpieczniki. i to była diagnoza przepalil sie bezpiecznik. wsadzilem nowy i po problemie. może od tego zacznijcie?!

nr.

22 drzwi, strona kierowcy 15A

23 drzwi, strona pasażera 15A

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e7843134425b8af8med.jpg tam na górze ,jest ta różowa jakby zaślepka-trzeba ją wyjąć-u mnie sie ułamała,więc dokładnie nie powiem Ci,jak to wyjąć...

należy ja przesunąc śrubokrętem ;) własnie zakoncyzlem z tym walkę dzis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Robo_A4, nie można otworzyć drzwi tylnych od strony pasażera, ani pilotem, ani od środka. Macie jakiś pomysł, bo żeby cokolwiek w nich sprawdzić, to muszę je najpierw otworzyć, ale jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Ukradli mi lusterko całe wyłamane łącznie z mocowaniem do trójkąta, mam nowe lusterko czy musze rozbierac tak jak w opisie cale drzwi czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, szkoda tylko, że zamiast tego niebieskiego skota nie użyłeś koszulek termokurczliwych - o wiele lepiej zabezpieczają przewody przed wilgocią i nie wygląda to tak tragicznie jak przy skocie i są bardzo trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Robo_A4, nie można otworzyć drzwi tylnych od strony pasażera, ani pilotem, ani od środka. Macie jakiś pomysł, bo żeby cokolwiek w nich sprawdzić, to muszę je najpierw otworzyć, ale jak???

Jest sposób.

zdejmuje się obudowę słupka i jeśli się uda wyciągasz kostkę drzwi do środka. Ale ze względu na to to fioletowe zabezpieczenie nie wyjdze raczej do srodka. wiec trzeba sobie poradzić bez wyciągania, znaleźć które piny są od silnika odpowiedzialnego za ryglowanie silniki w zamku są 2 wiec miernikiem trzeba znaleźć. i podłączyć 12 v . odblokujesz w ten sposób zamek.

ja w ten sposób u siebie otworzyłem drzwi.

jeśli to nie przejdzie to pozostaje odkręcenie śrub mocujących drzwi. :/ :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, szkoda tylko, że zamiast tego niebieskiego skota nie użyłeś koszulek termokurczliwych - o wiele lepiej zabezpieczają przewody przed wilgocią i nie wygląda to tak tragicznie jak przy skocie i są bardzo trwałe.

akurat tylko to miałem pod ręką :wink4: może się kiedyś za to wezmę znów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam problem z przednimi drzwiami po stronie pasażera. Trzeba trzasnąć "jak za teściową", żeby się zamknęły. Trochę mi wstyd, że jak ktoś ze znajomych wsiada do audika to muszę mówić że trzeba jeszcze raz mocniej trzasnąć. Pozostałe drzwi zamykają się elegancko jak na audi przystało. Nie rozbierałem jeszcze drzwi, żeby dostać się do zamka. Ma ktoś taki problem? - pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem dokładnie to samo tylko u mnie poza centralnym i alarmem brak całkowicie sterowania szybami i lusterkami. Rozebrałem drzwi dostałem się do wiązki i... 3 kable szlag trafił - masakra. Zarobiłem kable i wszystko hula jak nowe. Robota ok. 45 minutek z wszystkim. Kocham to forum!!! Już myślałem że zamek albo moduł komfortu a to już są koszty...a tak koszt zero - 3 razy po 5 cm kabelka :>. Przy okazji pozdrówka dla Forumowiczów i wszystkiego najlepszego z okazji Świąt :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e7843134425b8af8med.jpg tam na górze ,jest ta różowa jakby zaślepka-trzeba ją wyjąć-u mnie sie ułamała,więc dokładnie nie powiem Ci,jak to wyjąć...

należy ja przesunąc śrubokrętem ;) własnie zakoncyzlem z tym walkę dzis :D

przepraszam, że odgrzewam starego kotleta, ale możę ktoś napisać jak i w którą stronę trzeba przesunąć te zabezpieczenie?? Bo ja go niby przesuwam z 5mm, ale nic to nie daje - wtyczka siedzi jak siedziała i nie ma jak jej wyciągnąć.

_________________________________________________

witam ponownie,

drzwi od kierowcy udało mi się naprawić i wszystko ładnie działa, ale jest jedno ale, mianowicie przy testowaniu czy aby napewno wszystko jest już ok. pare razy zamykałem i otwierałem auto z pilota - wszystko cacy, aż postanowiłem otworzyć tylne lewe drzwi i zamknąć auto z pilota (nie wiem co mi do łba strzeliło), po czym zatrzasnąłem tylne drzwi i tak już zostały zamknięte na amen. Ani od środka ani od zewnątrz nie mogę ich otworzyć. Podczas otwierania auta z pilotem słychać tak jakby zamek pracował "dwa razy", a podczas zamykania nic nie słychać - pozostałe drzwi natomiast chodzą dobrze. WTF??

_________________________________________________

Problem rozwiązany oczywiście winą były połamane kable w tylnej przelotce, a aby tego było mało trzeba było "zrywać" tapicerkę bo do kabli które były połamane nie było jak dojść. Przy "rwaniu" tapicerki wszystkie spinki się oczywiście połamały - na szczęście miałem 5 w zapasie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: wiem że na nowo temat leci ale mam podobny problem tylko że u mnie na zimno nie ma nic nie otwierają ani zamykają się drzwi a wdodatku nic nie chodzi i nie świeci tak jakby prąd nie dochodził jak auto trochę pojedzi i się zagrzeje zaczyna wszystko w drzwiach migać a po kilku minutach zaczyna działać ale jak tylko ostygnie problem wraca sprawdzałem wiązkę w gumie między karoserją a drzwiami i wszystko ok. w czym problem niewiem i niewiem czy zdejmować tapicerkę czy przyczyny szukać gdzie indziej dodam że bezpieczniki są ok :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Podczas otwierania drzwi kierowcy nie zapala się lampka nad lusterkiem i nie ma informacji na fis-ie otwartych drzwi. Dzieje się to tylko podczas mrozu. Czy możliwe jest, żeby jakiś czujnik w drzwiach przymarzał ? Gdzie szukać tego czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek bym sprawdził ta gume :) Zazwyczaj w srodku jej sa przetarte przewody i to moze sprawiac przerozne problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem:

zamykam drzwi pilotem jest ok. Wracam po godzinie jest ok- otwiera z pilota wszystkie drzwi. wracam rano otwiera mi z pilota wszystkie drzwi oprocz kierowcy tylko klucz w zamek i wtedy otwiera a potem juz pilotem normalnie moge otwierac zamykac na noc byl na dworze i w garazu te same objawy.

Pierwszy objaw wystapil po staniu w garazu na sylwestra a garaz cieplutki. vaga na razie nie podpinalem bo brak dostepu- zaczne jutro od wiazki a potem mikrostyki. Moze ktos mial taki objaw i by cos doradzil?

Po 2 godzinach stania po wcisnieciu pilota otworzyl wszystkie drzwi- ruszalem wiazka miedzy drzwiami a slupkiem i lampka nawet na chwile nie zgasla... dziwne.. czyzby komfort padal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG pokazal tylko to:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 AQ

Component and/or Version: Komfortgerát T85 0214

Software Coding: 06720

Work Shop Code: WSC 07777

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 4.11

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 4.11

4 Faults Found:

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Shareware Version. To Decode all DTCs

61-00 - Please Register/Activate

01562 - Shareware Version. To Decode all DTCs

59-00 - Please Register/Activate

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1561 Lewe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1562 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

1562 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte

nie autoryzowane

Czyli nic z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

u mnie też się tak zaczynało, a potem kable były do łączenia :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie normalnie zachowywaly... ale skasowalem bledy i poruszalem wiazka miedzy drzwiami a slupkiem wiec nie wiem co bylo przyczyna... jakby co to bede rozbieral drzwi i sprawdzal wiazke... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale odświeżę temat tylko mój problem jest trochę inny, mianowicie po otwarciu drzwi kierowcy następuje brak prądu w całych drzwiach(lampki lusterko el. szyba), po zamknięciu wszystko OK.

Co może byc przyczyną tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co domjenick :facepalm:

Mógłbyś jeszcze raz podlinkować fotki ?:)

Duża część się nie wyświetla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...