Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaka jest różnica między Concert III a Symphony III ?


serfin

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie? jakie są znaczące różnice w tych odtwarzaczach? z zewnątrz wyglądają tak samo za wyjątkiem napisu u góry w jednym jest "concert" w drugim "symphony". czy są to te same urzadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symphony ma zdaje się wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt. Podobnie jak jego poprzednik symphony II. Nie wiem czy reszta bebechów jest taka sama, ale teoretycznie mogą być jakieś różnice w charakterystyce dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... przy concert II i symphony II to wiem, że główną różnicą była wbudowana zmieniarka na 6 cd w Symphony czego nie ma Concert II. Natomiast czy tak ma Symphony III? to juz nie jestem taki tego pewien. No wlasnie doszukuje sie ewentualnie tylko zmiany w charakterystyce brzemiania, ale tu poczekam jeszcze na wypowiedz kogos kto ma ten temat ogarniety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... przy concert II i symphony II to wiem, że główną różnicą była wbudowana zmieniarka na 6 cd w Symphony czego nie ma Concert II. Natomiast czy tak ma Symphony III? to juz nie jestem taki tego pewien. No wlasnie doszukuje sie ewentualnie tylko zmiany w charakterystyce brzemiania, ale tu poczekam jeszcze na wypowiedz kogos kto ma ten temat ogarniety :wink:

W drugiej generacji tych radyjek była taka różnica, że Concert był radiem 1DIN a Symphony od początku jest 2DIN. W trzeciej generacji (inni mówią II+) oba są już 2DIN. Przy czym Concert na 100% nie ma zabudowanej zmieniarki. Symphony III w A4 ma napewno zabudowaną zmieniarkę co od razu widać po przyciskach LOAD. Widziałem jednak jakieś foto, gdzie był Symphony z A3 i nie miał tych dodatkowych przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oks znalazlem manual do Symphony III i faktycznie jest napisane ze ma w sobie zmieniarke na 6cd + mozliwosc podlaczenia zewnetrznej co daloby lacznie 12 cd! :) ciekaw jestem tylko czy to jest jedyna roznica miedzy Symphony III a Concertem III. Czy też Symphony kosztem wbudowanej zmieniarki jest ubozsza w srodku o pewna przestrzen i ma slabsza elektornikę odpowiedzialną za jakość dzwieku, moc wyjsciową itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link jednakze troszke ubogie te opisy odtwarzaczy. np RNS-E wystepuje w przynajmniej dwóch wersjach, wersja z ekranem LED czyta juz karty SDHC. Takze opis Symphony III strasznie płytki :/ nikt nie napisał jak z moca wyjściową czy tez jest taka sama jak w Concert III ? czy ma jakąś moc pośrodku Chorus III a Concert III. hm... :eusathink: ok pozostaje mi przyjąć, że Symphony III ma wszystkie dane techniczne Concert III czyli taka samą moc wyjsciową tj. 150W oraz obsługę 10 głosników. taki zestaw mam u siebie i chcialem byc pewien czy bedzie wszystko grało OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380zl to nie 1700zl, niestety ja takich tygodniowek wysokich nie dostaje w polandii. Oczywiscie chcialbym RNS-E i to wersje Led, ale 2k zl to troche duzo jak na mozliwosci techniczne tego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chociaż wg mnie jest to inwestycja która może się zwrócić przy sprzedaży. Albo pozwoli na łatwiejszą sprzedaż auta. No ale faktycznie, tanio nie jest.

Mialem okazje sluchac Concert i Symphony i w brzmieniu osobiście różnicy nie słyszałem. Jezeli zalezy Ci na lepszym dzwieku to chyba lepiej zmienić głośniki + wzmak na Bose. Jak na wyglądzie to zbut dużej różnicy nie ma. Chyba że bardzo Ci zależy na 12 płytach zamiast 6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miec 1cd a 6 to juz duzo a miec 1cd audio a 6 cd mp3 to juz ogromna roznica. Za rnse przemawia jedynie ekran i karty SD. Bo nawigacje to ja juz wole automape na swoim S III. Wiem przynajmniej, ze mam najswiezsze aktualizacje. Ps. Czy w rnse mozna tworzyc playlisty, czy odtwarza muze i ta leci katalogami jak sa zgrane na karcie? Czyli zachowany tryb tj. W zmieniarce czy wlasnie Concert/Symphony III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RNS-E odtwarza się w kolejnosci alfabetycznej - najpierw foldery (po kolei w poszczegolnych folderach) a potem pliki "luzem". Póki co nie odnalazłem opcji tworzenia playlisty ale szczerze mówiąc nie szukałem jakoś dogłębnie.

Co do map w RNS-E - póki co z aktualnością map jest bardzo dobrze. Np most Śląśko-dąbrowski w Warszawie jest póki co zamknięty i jest to uwzględnione na mapach. Tak samo jest już naniesiona obwodnica-autostrada Mińska Mazowieckiego. Więc mapy są bardzo aktualne, jeszcze nie spotkałem się z sytuacją że coś się nie zgadza z rzeczywistością. A strzałki na FISie to super sprawa ;) do tego jak czasem potrzebujesz w trakcie jazdy sprawdzić na jakiej jesteś ulicy albo jakie to skrzyżowanie to nie musisz sie rozgląać czy wyjmować telefonu, wystarczy spojrzeć na FIS lub ekran.

Do tego moduł Bluetooth do RNS-E - wybieranie numerów z RNS-E i dzwonienie jest proste i przyjemne, tak samo jak ktoś dzwoni do Ciebie. Nie wiem, być może w Concercie albo w Symphony też jest taka opcja.

Nie żebym Cię jakoś szczególnie zachęcał, zdaje sobie sprawę że to kupa kasy i więcej roboty. Ja kupiłem swoje B6 juz z RNS-E i jestem zachwycony tym systemem i uważam że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie fajna zabawka lecz nie przebywam tak duzo w aucie aby bawic sie w montowanie rnse i bt, aby odbierac wygodnie telefony. Robiac 6000km rocznie mysle ze wydawanie 2200-2500zl na ta instalacje jest nieoplacalne. Chodzi mi po glowie radio 2Din innych producentow gdzie w cenie max1200zl moge miec to co Rnse w tym dvd i 2wejscia kart SDHC + navi , a nawet wiecej bo tuner dvbt i dotykowy ekran do tego 2lata gwarancji. Musze jedynie poczytac czy bez problemu podlacze system audio audi 10glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki podłączysz bez problemów ;) ja ostanio podłączyłem swoje nieoryginalne radio pod seryjne głośniki i jedynie co musiałem dokupić to taki moduł

Moduł do AUDI tylne głośniki złącze MINI ISO - MX2 (3184515933) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

gra aż miło :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze masz w bagazniku wzmacniacz kolo suba? Ten zwykly? I czy z przodu w desce rozdzielczej pod szyba gra Tobie glosniczek? Rozumiem ze wszystko bylo p&p? Mam ten sam rocznik 2001r. Wiec instalacja i kostki powinny byc takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam w bagażniku pod tapicerka z prawej strony, sub wiadomo w półce. Mały głośnik z przodu w desce też gra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za to info. A napisz mi co wstawiles do auta? Ja chyba wstawie peiying'a 2din

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego smiesznego scotta drx 2002

http://www.xsonic.pl/images/scott2dinlcd7drx2002.jpg

szału nie robi... był już w aucie jak je kupiłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scott byl w audi czy w innym aucie? Bo jak w audi to po co kupywales ta przejsciowke? Chyba ze tyl nie dzialal? Masz porownanie brzmienia miedzy fabrycznym concertem/chorusem a np tym Scott'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scott był w aucie, ale głośniki były nieoryginalne... Po prostu włożone innej firmy i tylko z przodu. Kupiłem od kolegi z forum fabryczny zestaw i musialem kupić ten moduł żeby tył grał :) kuzyn ma concerta 2 u siebie i wydaje się, że u mnie lepiej to gra... Nie wiem może moje głośniki są mniej zajechane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...