Instalacja niefabrycznego Subwoofera

Witam,

zabieram się za montaż niefabrycznego subwoofera w audi a4 b7 avant, miejsce oczywiście bagażnik.

Czy ktoś już podejmował się tego zadania samodzielnie? Macie może jakieś wskazówki/foto którędy poprowadzić kable? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

---------- Post dopisany 22-05-2014 at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2014 at 08:41 ----------

Naprawdę? Nikt nie pomoże w temacie kabli?

po pierwsze musisz się kolego określić jaki masz głośnik, ile cm średnicy. Po drugie seryjne radio czy nie? Kabe zasilajacy prowadzisz progiem strony kierowcy. Sygnał (rca) najlepiej środkiem, pamiętaj o tym, że kable sygnałowe powinny być jak najdalej od kabli zasilani, żeby nie siało.

Chyba że zainwestujesz w porządne kable to nie są tak podatne na zakłócenia.

Glośnik chcesz montować w boczek czy w podłogę zamiast koła zapasowego?

No więc tak, jakoś sobie ubzdurałem że załączyłem mojego innego posta z dokładnymi informacjami.

link do wątku:

W dniu dzisiejszym po pracy poszedłem zobaczyć którędy można pociągnąć kable z akumulatora do kabiny. Nic prostszego, jedna zaślepka gumowa i już byłem w kabinie, a później to już tylko pod listewkami kable. Wyciągnąłem radio powpinałem się pod radio (line out na tył) oraz zmienne +12V ze zmieniarki. Z początku nie chciało trybić ale się okazało, że masę źle zaczepiłem i się odczepiła.

w sumie zajęło mi to jakieś 4h, czyli tyle ile się spodziewałem.

Jak znajdę chwilę to postaram się porobić parę zdjęć dla potomnych :)

a ja z kolei przymierzam się do zabudowy suba w miejsce fabrycznej pierdziawki....czy ktoś dłubał już temat?, czy fabryczny wzmacniacz pociągnie mi innego suba czy trzeba wymienić wzmacniacz na inny?

ok, dzięki za podpowiedź....a tak przy okazji wczoraj rzuciłem okiem na tego suba i on ma impedancję 2Ohm

Jeżeli ma on impedencję 2Ohm to dokładnie przeczytaj właściwości wzmacniacza czy się do tej impedencji nadaje i czy można mostkować kanały... Jeżeli nie chcesz rozszerzac w przyszłości car audio to kup jaki monoblock :wink: