Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mechanizm opuszczania szyb


Przemo661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z recznym opuszcaniem szyby tzw korbka. Rozchodzi się o lewe przednie dzwi. Cały mechnizm się poprostu wyeksploatował. Pytanie, ma ktoś może dostęp do takiego mechaniuzmu? Przekopałem całe allegro i obdzwoniłem wszystkie okoliczne szroty... Bardzo proszę o kontakt jeżeli ktoś by takie coś posiadał lub miał jaki kolwiek kontakt lub dostęp. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dorwiesz takiej ramki , ja wyrzuciłem na złom.. Może warto pomyślec o zamontowaniu elektrycznych szyb ? Jak coś to mam podnosniki z wiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dorwiesz takiej ramki , ja wyrzuciłem na złom.. Może warto pomyślec o zamontowaniu elektrycznych szyb ? Jak coś to mam podnosniki z wiązką.

No właśnie wiem... jeżeli masz sprawne to możemy się dogadać bo już zacząłem rozważać taką opcje i chyba zostane do niej zmuszony. Bardzo prosze o kontakt 506412920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz pewnie czegoś takiego: http://allegro.pl/audi-a4-b5-mechanizm-opuszczania-szyby-przod-prawy-i4621918981.html sory teraz zauważyłem że lewy sprzedany...

Jak już kolega wyżej wspomniał dobrą opcją jest założenie od razu elektrycznych szyb. Jak myślisz nad tą opcją to pomyśl od razu nad elektryką x4.

Do przednich szyb potrzebujesz ramki, wiązki i boczki, do tylnych musiał byś dokupić jeszcze 2 boczki, 2 ramki i wiązki ale jak zrobisz to razem to ogarniesz od razu podłączenie za jednym zamachem. Jak zrobisz na razie tylko przód to później będziesz musiał znów podłączać tył do przodu, zmienić panel z przełącznikami z 2 na 4 i ciągnąć kable jeszcze raz. Taniej wyjdzie jak kupisz boczki w komplecie i ramki również. Chyba że nie zależy Ci na tyle i nie będziesz chciał go później zakładać.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sprawa ma się tak, że ten samchód traktuje już jako zabawke i chce go utrzymać w oryginalnym stanie. Auto na codzień to kupiłem nie dawno Afle 159 1.9 JTDm 150ps. A teraz gdy mam chwile i troche pieniędzy to bawie sie z nim :P I jak byla korba to chciałbym zeby została ale jest straszny problem to dostać i zostaje smuszony by pewnie to przerobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że jak przerabiałem w poprzednim aucie szyby na elektryczne to (chyba) wywaliłem te mechanizmy.. Ale nie mówcie mi, że w 21 wieku przy takiej ilości A4 na części nie można tego kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na allegro jakąś firmę która ma bardzo dużo części z A4 i zapytaj czy nie mają takiej ramki. Może po prostu tego nie wystawiają bo nie schodzi. A jak nie to podjedź na jakiś szrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum o zmianie systemu otwierania szyb przednich z korbotronik na elektryczne i popytaj czy ci odsprzedadza ramke z mechanizmem.

Tutaj masz linka kolega chce zmieniać szyby z przodu na elektryczne więc może się dogadasz z nim

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/294237-pomocy-podlaczenie-elektrycznych-szyb-przod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...