Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie do posiadaczy OCT od Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Niedawno wyczyściłem sobie cały dolot bo już wszystko było zarzygane olejem z cieknącego EGRa i postanowiłem zainstalować też OCT od Lublina. Zakupiłem to ustrojstwo i po 1. nie wiem gdzie to zainstalować :P a po 2 (najważniejsze) mam pewne obawy w związku z jego konstrukcją. Ogólnie średnica wewnętrzna krućców jest delikatnie mniejsza niż wylotu odmy z pokrywy zaworów ale najbardziej martwi mnie to zwężenie w krućcu wlotowym. W tym zwężeniu otwór przez który przelatuje powietrze ma może 1/3 powierzchni tego co wychodzi z pokrywy zaworów. Czy to nie powoduje zwiększenia ciśnienia w silniku? Czy to nie zapycha się? Zastanawiam się czy to montować czy lepiej coś ulepić samemu z rurek o większej średnicy. Mam koncepcję z bidonu aluminiowego, konstrukcja podobna jak ta z Lublina (cyklon) tylko też problem z umiejscowieniem tego (silnik wzdłużny). Myślałem żeby przymocować to do kolektora ssącego (tak samo myślałem żeby przymocować ten separator z Lublina) ale pytanie czy tam nie będzie aż za ciepło. troszkę niżej jest wydech i turbo...

Opublikowano

Witam. Niedawno wyczyściłem sobie cały dolot bo już wszystko było zarzygane olejem z cieknącego EGRa i postanowiłem zainstalować też OCT od Lublina. Zakupiłem to ustrojstwo i po 1. nie wiem gdzie to zainstalować :P a po 2 (najważniejsze) mam pewne obawy w związku z jego konstrukcją. Ogólnie średnica wewnętrzna krućców jest delikatnie mniejsza niż wylotu odmy z pokrywy zaworów ale najbardziej martwi mnie to zwężenie w krućcu wlotowym. W tym zwężeniu otwór przez który przelatuje powietrze ma może 1/3 powierzchni tego co wychodzi z pokrywy zaworów. Czy to nie powoduje zwiększenia ciśnienia w silniku? Czy to nie zapycha się? Zastanawiam się czy to montować czy lepiej coś ulepić samemu z rurek o większej średnicy. Mam koncepcję z bidonu aluminiowego, konstrukcja podobna jak ta z Lublina (cyklon) tylko też problem z umiejscowieniem tego (silnik wzdłużny). Myślałem żeby przymocować to do kolektora ssącego (tak samo myślałem żeby przymocować ten separator z Lublina) ale pytanie czy tam nie będzie aż za ciepło. troszkę niżej jest wydech i turbo...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246615-oil-catch-tank-zakladac-czy-nie/ Tu masz trochę na temat OCT.

Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Montujesz za prawa lampa pod plastikowym dolotem filtra, według mnie za mała srednica, zimą zbiera sie tam masa wody.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.