Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temperatura silnika - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dzisiaj jadąc w trasę (30km) zauważyłem, że temperatura silnika nabrała 95 stopni i trochę mnie to zaniepokoiło bo zazwyczaj temperatura utrzymywała się przy 90 stopniach.

I teraz pytanie - czy należy tym się martwić? Czy jest to odpowiednia temperatura?

Dodam jeszcze, że muszę już wymienić olej (w tygodniu zamierzam to zrobić) i czy to również może być przyczyną, że olej już jest za bardzo zużyty i temperatura silnika nieco zwiększyła się?

Przy okazji chciałem zapytać jaki filtr oleju muszę kupić przy jego zmianie. Czy ten jest odpowiedni? http://allegro.pl/filtr-oleju-filtron-audi-a4-b5-a6-c4-c5-1-9-tdi-i4622178147.html (Silnik 90 - konny, 1.9 TDI)

Pozdrawiam oraz czekam na odpowiedzi. :)

Opublikowano

Temperatura ma być 90 i kropka. Sprawdź stan płynu, czujnik temperatury i termostat, ewentualnie problem z wentylatorem.

Opublikowano
  • Autor

Czyli temperatura nie ma nic wspólnego z zużytym olejem silnika? Sprawdzę jeszcze pracę wentylatora.

Opublikowano

nie olej nie ma nic wspolnego chyba ze jest go bardzo mało. przy wymianie oleju wymien sobie plyn chlodniczy odrazu jesli dawno byl nie wymieniany jak wyleci sporo syfu to lepiej przeplucz uklad bo moze to jest powodem grzania i odrazu bedziesz mial termostat w reku to sprawdzisz czy sie otwiera prawidlowo po zagotowaniu w garnku

Opublikowano

bedziesz mial termostat w reku to sprawdzisz czy sie otwiera prawidlowo po zagotowaniu w garnku

sorry że sie wtrące ....

Po zagotowaniu to już jest za późno jak sie otworzy... :decayed:

Jak już to termometr do wody i kontrola termostatu czy się otwiera przy temperaturze 87*C ;)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za informacje wszystkim! A co do filtra oleju to dobry wybrałem powyżej? Pozdrawiam! :)

Edytowane przez MurzynDDZ

Opublikowano

Filtrona to bym za darmo nie chciał.

Mann, Knecht - Mahle, Hengst, od biedy Bosch ale marne szanse ze nie będzie China.

Edytowane przez POWER-KRIS

Opublikowano

Dzięki za informacje wszystkim! A co do filtra oleju to dobry wybrałem powyżej? Pozdrawiam! :)

A jaki masz kod silnika bo w opisie masz 1b a to nie to....a w aukci też masz podane do jakich silników filtr jest dedykowany ...jeśli tam znajduje sie twój silnik to zapewne bedzie pasował ... :wink:

Opublikowano
  • Autor

Filtrona to bym za darmo nie chciał.

Mann, Knecht - Mahle, Hengst, od biedy Bosch.

No dobrze ale są różne rodzaje, więc który będzie odpowiedni? http://allegro.pl/filtr-oleju-mann-audi-a4-b5-a6-c4-c5-1-9-tdi-i4625433033.html ten chyba podejdzie? :)

Dzięki za informacje wszystkim! A co do filtra oleju to dobry wybrałem powyżej? Pozdrawiam! :)

A jaki masz kod silnika bo w opisie masz 1b a to nie to....a w aukci też masz podane do jakich silników filtr jest dedykowany ...jeśli tam znajduje sie twój silnik to zapewne bedzie pasował ... :wink:

Gdzie mogę znaleźć kod silnika? :)

Opublikowano

Kod silnika na obudowie rozrządu, pod tylnym siedzeniem, we wnece koła zapasowego, na wlepie w książce serwisowej.

Np. AFN

Opublikowano
  • Autor

Kod silnika na obudowie rozrządu, pod tylnym siedzeniem, we wnece koła zapasowego, na wlepie w książce serwisowej.

Np. AFN

Dzięki! :) Poszukam jeszcze dzisiaj przyczyn i dam znać.

Sprawa rozwiązana, jednak poziom oleju był zbyt niski, dobrze, że w porę to odkryłem, temperatura wynosi już 90 stopni :) Kod silnika to: 1Z, więc podany powyżej filtr podejdzie :)

Dzięki za pomoc!

Opublikowano

To chyba nie było prawie oleju. [emoji12]

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Temat można zamknąć :)


Jednak mam jeszcze pytanie, jak spuścić stary płyn chłodzący, aby zalać nowym? Jaki najlepiej płyn zalać?

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez MurzynDDZ

Opublikowano

Temat można zamknąć :)

Jednak mam jeszcze pytanie, jak spuścić stary płyn chłodzący, aby zalać nowym? Jaki najlepiej płyn zalać?

Pozdrawiam! :)

Odkręć termostat i wyjmij go wtedy zejdzie Ci wszystek płyn ,nawet z bloku silnika ....

a płyn polecam ori G12 lub G13

Opublikowano
  • Autor

Temat można zamknąć :)

Jednak mam jeszcze pytanie, jak spuścić stary płyn chłodzący, aby zalać nowym? Jaki najlepiej płyn zalać?

Pozdrawiam! :)

Odkręć termostat i wyjmij go wtedy zejdzie Ci wszystek płyn ,nawet z bloku silnika ....

a płyn polecam ori G12 lub G13

A korek pustowy na chłodnicy?

Opublikowano

Temat można zamknąć :)

Jednak mam jeszcze pytanie, jak spuścić stary płyn chłodzący, aby zalać nowym? Jaki najlepiej płyn zalać?

Pozdrawiam! :)

Odkręć termostat i wyjmij go wtedy zejdzie Ci wszystek płyn ,nawet z bloku silnika ....

a płyn polecam ori G12 lub G13

A korek pustowy na chłodnicy?

korkiem spustowym przy chłodnicy o ile takowy posiadasz nie spuścisz wszystek płynu...nie zejdzie Ci z bloku silnika bo termostat trzyma o ile jest sprawny... ;)

.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.