Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] dziwne zachowanie


DOCENT90

Rekomendowane odpowiedzi

W moim aucie po zahamowaniu i puszczeniu pedału hamulca brzęczy ABS tak mi się wydaje,że to on tak jęczy. Dzieje się to średnio co 4 hamowania, nawet jak stoję i trzymam nogę na hamulcu a potem puszczę to zabrzęczy na 2 sek co się dzieje to jest wkurzajace. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy zabrzęczy??? możesz zlokalizować skąd ten dźwięk - nie jest to czasem dźwiek takie skrzypienie jak trzymasz nie za mocno hamulec a auto się lekko prztoczy i klocki tępo trą o tarczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, w momencie dzialania ABSu jest takie trrryy trrryyy ale dziwne to jest jeśli na postoju, czyżby sterownik ABS szfankował? Poszukaj na forum takich tematów bo się przewijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Otóz jest tzw odsuniecie czujnika abs od koronki.

pojechac na waga lub inny m systemem zdjagnozowac na parametrach podgladowych predkosci kól przy zwalnianu ponizej 15 km do zera .zauwazy diagnosta jak zapewne w okolicy ponizej szesciu km/h zniknie predkosc z któregos koła . i ten czujnik nalezy dobic jesli jest wsuwany lub wymienic jesli przykręcany.

miałem to samo po fachowcach od geometri ,którzy młotkiem chyba wymieniali mi gałke na lewym drazku kierowniczym .

odbieram auto ,na nastepny dzien jade na urlop. i co dojechanie do skrzyzowania ABS bzmmm slyczac jak sie włacza.

sam dobiłem na miejscu i spokuj.

ale z rozwagą -przez drewienko i lekko bo mozna przecholowac i głowica czujnika dojdzie do koronki ,a to mu zrobi krzywdę .

Błedów niestety w diagnozie od tego nie będzie -ABS myśli ze sie koło sie przyblokowało na sliskim podłozu.

Pozdrawiam Zbyszek K.

zapewniam Cię ze to to.(raczej przód L lub P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...