Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd przepływomierza Audi A4 B5 AHH


2shrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj byłem w serwisie BOSCH aby wymienili uszczelki na pompie wtryskowej bo mi ciekło. Dali mi po wszystkim wydruk z komputera i powiedzieli że jest problem bo nie da się skasować błędu 229 - Przepływomierz masowy powietrza - Zwarcie do plusa.

Jestem nowym posiadaczem tego auta i nie bardzo się orientuję czy jest możliwość jakieś naprawy czy trzeba go wymieniać? Z tego co sprawdziłem wczoraj to kostka jest połamana trochę czy to może być wina kostki?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może być to wina kostki. Jak mówi opis błędu "zwarcie do plusa" czyli gdzieś jest co? -zwarcie. Wielce prawdopodobne, że właśnie w popękanej wtyczce ;)

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem kostkę i usunąłem błąd i już nie powraca, dzięki za pomoc :)


A jednak błąd wraca nadal, jak skasuję na nie odpalonym samochodzie to nie wraca ale na odpalonym ciągle wraca, kupiłem i założyłem nowy przepływomierz PIERBURG i nadal to samo. Czy ktoś może pomóc?


Dodam że kostkę sprawdziłem i napięcie jest tak jak powinno być i kostka siedzi tak jak powinna tylko nie ma zaczepu ale to przecież nie powinien być problem by od razy wychodził błąd.

Edytowane przez 2shrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra to zmienię na całą i zobaczę czy będzie różnica


Kostka wymieniona nic nie dała, okazało się że winą bym zły wcześniejszy przepływomierz który zepsuł sterownik, znajomy naprawił sterownik włożyłem nowy przepływomierz i jest ok, nawet przestał mi wyciekać olej z gruchy od EGR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...