Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kultura na drodze! Jak propagować?


Klawik

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam że przerażony kierowca jest niewiele mniej niebezpieczny od pijanego...

tu się zgodzę w 100%. Taka jest moja laska, ale idzie jej coraz lepiej:) Ma dobrego nauczyciela.

Wczoraj jak jechałem autobahną do Łodzi i wyprzedzałem sznur z 10 ciężarówek jadąc spokojnie 150km/h, to za mną jechał cymbał. Długimi smażył mi głowę, a jego k...y słyszałem jakby siedział koło mnie. Co miałem, zjechac pod koła TiRa? Kurde, jakoś na zagranicznych autostradach nie ma tak, że cię spychają z toru jazdy. Jedyne sytuacje kiedy tego doświadczam, to powroty z nart w Austrii. Zgadnijcie kto wówczas spycha? Same polskie blachy, a tubylcy spokojnie czekają, aż zrobię swoje i zjadę.

Staram się naprawdę nie zwracac uwagi na takie rzeczy i koncentrowac się na swojej jeździe, lecz czasem człowiek nie wytrzymuje, co powoduje wzrost stresu, spadek koncentracji i zwiększa możliwośc popełnienia błędu.

Pozdrawiam i życzę wszystkim szacunku na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy ja wiem ..ostatnio jak jechałem niemiecką autostradą ..to jakaś ruda baba mało co sie nie zsikala nową A6 ...mrygała długimi i coś sadziła pod nosem.. :evil: ... ale ostra była :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak żeś se 17" założył to w sumie 100km/h to już problem dla tej padaki :tongue4:

Cycusiu Ty mój ..wtedy śmigałem na 16 i jechałem jakieś 150 - 160 :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie kto wówczas spycha? Same polskie blachy, a tubylcy spokojnie czekają, aż zrobię swoje i zjadę.

:naughty: Tego samego doświadczyłem w Szwajcarii (no prawie tego samego...), tam każdy jedzie 120-140km/h, wyjątek jak ktoś szybciej jedzie, a tu psikus... srebrna astra lewym pasem tylko mignęła, nie straszne jej były RS6ki, R8ki, mercedesy AMG, poczciwa astra II kombi łyknęła każdego :polew: (zakładam że prędkość w granicach tego co fabryka dała) :naughty: Oczywiście blachy PL :polew: Tak to jest jak Polak zobaczy dobrą drogę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat "Wczoraj jak jechałem autobahną do Łodzi i wyprzedzałem sznur z 10 ciężarówek jadąc spokojnie 150km/h, to za mną jechał cymbał"

Panowie, odnoszę wrażenie, że Wy i Ci których tak krytkujecie jesteście z tej samej parafii. Lepiej już nie wypowiadajcie się na temat kultury na drodze bo to żenujące. Jade sobie spokojnie 150 i wyprzedzam sznur 10 ciężarówek... człowieku jak nie szanujesz innych to szanuj samego siebie chociaż i już bardziej się nie pogrążaj. TAk samo jak inny na tym wątku piszący o tym jak to pouczają innych albo jak to jeden omało co nie rozwalił kasy fiskalnej drugiemu na głowie. Leczcie się a ja jeszcze chwile i ściągne klubowe ramki bo jak ktoś z zewnątrz wyczai ten wątek to będą one utożsamiane z buractwem i chamstwem na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze cb kupilem jak zniesli opłaty za używanie CB 4Watowego. to było gdzieś 4-5 lat temu. i jedno co idzie stwierdzić że wtedy była duzo wieksza kultura. CB miały przewaznie ciężarówki, czasem zdarzyło się że miała osobówka.

a ja właśnie to miałam napisać. Ojciec mój CB miał już dobrych parę lat temu i właśnie mniej się słyszało tego typu rzeczy, ale być może powodem był także fakt, iź użytkowników CB było niewielu w porównaniu do dnia dzisiejszego.

w każdym razie jak chłopaki piszą, tego się nie wytępi. już taka mentalność Polaków :wink4:

Ja z Mężem 5ty raz w przeciągu roku jechaliśmy teraz trasę Polska - Hiszpania. ale powiem Wam, że czegoś takiego jak jęki stęki i wyzwiska na CB się nie słyszy. natomiast jeśli chodzi o kulturę jazdy to fakt, francuzi i hiszpanie jeżdżą dośc przepisowo i rzadko się zdarza żeby ktoś na tyłku siedział i nadmiernie używał klaksonu bądź świateł, ale wtrynianie się bez kierunkowskazu centralnie przed maskę jest dość częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat "Wczoraj jak jechałem autobahną do Łodzi i wyprzedzałem sznur z 10 ciężarówek jadąc spokojnie 150km/h, to za mną jechał cymbał"

Panowie, odnoszę wrażenie, że Wy i Ci których tak krytkujecie jesteście z tej samej parafii. Lepiej już nie wypowiadajcie się na temat kultury na drodze bo to żenujące. Jade sobie spokojnie 150 i wyprzedzam sznur 10 ciężarówek... człowieku jak nie szanujesz innych to szanuj samego siebie chociaż i już bardziej się nie pogrążaj. TAk samo jak inny na tym wątku piszący o tym jak to pouczają innych albo jak to jeden omało co nie rozwalił kasy fiskalnej drugiemu na głowie. Leczcie się a ja jeszcze chwile i ściągne klubowe ramki bo jak ktoś z zewnątrz wyczai ten wątek to będą one utożsamiane z buractwem i chamstwem na drodze.

Kolego ale właśnie od tego są te autostrady :tongue4:

jakby jechał coś koło 200km/h to może by stwarzał zagrożenie ale 150 to pikuś.

nie twierdze tu ze ja jestem super idealnym kierowcą ale rozchodzi sie o chamstwo na drodze a nie o to jak szybko ktoś jezdzi....

to co miał brać kazda z ciężarówek oddzielnie :polew:

kiedyś na A2 za mną smigała Toyota i nie było problemów dla niej ze jade tyle ile jade a zapewniam cie ze nie było to mało,kierowca odczekał aż zjadę,podziękował ze go puściłem i poleciał dalej to jest właśnie kultura żadnego trąbienia mrugania i srania sie bo komus za wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg

Kolego jak ktoś usiłuje wjechać Ci w bok .. a tym samym stwarza zagrożenie dla Twojego życia i innych . Ciekawe jakbyś sie zachował ?

Ja jestem nerwowy ..fakt..ale nie reagowałem nigdy w taki sposób ..widziałem juz wiele akcji , ale ta przegieła wszyskie :evil:

I nie pisz komuś , żeby sie leczył ..niech leczą sie Ci co zabijają na drogach ..wsiadają po pijaku ect. Chamstwo i buractwo to jest jak ktoś jedzie 60 km/h i w dodatku ma wiele do powiedzenia ..najczęściej słów na K i Ch... jak jest mało rozgarnięty to niech schowa sie pod poduszkę ..a nie za kierownice :evil: :evil:

Zacznij od kubła zimnej wody !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekg

Kolego jak ktoś usiłuje wjechać Ci w bok .. a tym samym stwarza zagrożenie dla Twojego życia i innych . Ciekawe jakbyś sie zachował ?

Ja jestem nerwowy ..fakt..ale nie reagowałem nigdy w taki sposób ..widziałem juz wiele akcji , ale ta przegieła wszyskie :evil:

I nie pisz komuś , żeby sie leczył ..niech leczą sie Ci co zabijają na drogach ..wsiadają po pijaku ect. Chamstwo i buractwo to jest jak ktoś jedzie 60 km/h i w dodatku ma wiele do powiedzenia ..najczęściej słów na K i Ch... jak jest mało rozgarnięty to niech schowa sie pod poduszkę ..a nie za kierownice :evil: :evil:

Zacznij od kubła zimnej wody !

Chodzi o to, że jakiekolwiek reagowanie agresją na czyjąś głupotę lub również agresję jest kompletenie bez sensu i nie prowadzi do niczego. Ja przymykam oko na ludzą ułomność i jadę dalej. Wiem że czasem człowiekowi ciężko się powstrzymać choćby przed skomentowaniem czyjegoś zachowania ale naprawde lepiej sobie dać na wstrzymanie i olać temat. Świata nie naprawisz tak samo jak gościa, który właśnie strzelił niezłą głupotę na drodze. Z tego co widziałem do tej pory to próby wytłumaczenia komuś, że zrobił coś źle można sobie darować, chamstwo i agresja, bo przeciez ktoś śmiał pouczać najlepszego na świecie kierowcę. Dlatego wolę ustąpić drogi, przyhamować jak widze kogoś kto się pcha na siłę. Agresja rodzi agresję i tyle. Najgorsze to dać się sprowokować debilowi.. dlaczego? bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Nie warto ryzykować zdrowia swojego i bliskich ani nawet samochodu tlyko poto żeby uczyć kogoś zachowania na drodze. Każdy z nas już widział i jeszcze zobaczy niejedno cudactwo na drodze tak, że scysoryk się w kieszeni otwiera. Ale polecam jak to kolega napisał kubeł zimnej wody i dalej do przodu swoim tempem. Ktoś musi być mądrzejszy więc niech to będzie kierowca klubowej A4 i pochyli się nad ułomnością innego... :hi:

Kolego raggaman, jeśli jesteś świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego to powinieneć mieć świadomość, że za kółko siadają różni ludzie, o różnym stażu i tak dalej i tak dalej, w różnych samochodach. Nawet ci sami ludzie w zależnosći od kondycji psycho-fizycznej zachwują się całkowicie odmiennie. I musisz brać na to poprawkę. Jeżeli wg Ciebie drogi są tylko dla super furmanów a reszta niech się schowa pod poduszkę to jesteś naiwny (bez urazy,nie obrażaj się tylko). Jasne, że tak byłoby najłatwiej ale wg tej reguły to wystrczyłby raz że miałeś gorszy dzień i juz zostałeś bez prawka. Założę się że obaj w tym momencie moglibyśmy patrzeć na oooo tylko w garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przymykanie oka .. ale sa sytuacje kiedy puszczają wszelkie hamulce..kiedy czyjaś głupota może kosztować życie..i życie Twoich bliskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przymykanie oka .. ale sa sytuacje kiedy puszczają wszelkie hamulce..kiedy czyjaś głupota może kosztować życie..i życie Twoich bliskich .

Ale skoro przeżyłeś to znaczy, że już po wszystkim a twoje reakcje niczemu już tu nie pomogą. Fakt najlepiej byłoby takiego gościa zatrzymać i ładne kazanie mu zasunąć. Ale co będziesz ganiał debila? wiesz co mu do łba strzeli? Nawet moralizowanie klaksonem jest bez sensu bo służy on do ostrzegania a nie upominania... co niestety w PL jest praktykowane i między innmi dlatego wielu oburza się gdy ktoś na nich zatrąbi. Narazisz się jeszcze być może na większe ryzyko niż to, którego właśnie uniknąłeś. Jak trafisz na normalnego gościa to sam od razu rozumie co się stało i tyle. Palcem można pogrozić bo to w miarę łagodne a pokazuje że coś nie tak. Za mna stał kiedyś koleś polonezem i sie wkurzał czemu tak powoli wyszyscy ruszają na tym zielonym... co wyczyniał rękami to głowa mała no ale co zrobisz? przetrzymasz go jedną kolejkę? sam stracisz czas ale to pal licho szkoda tych co jeszcze za nim. Poza tym jeszcze ci facet wysiądzie i zacznie naparzać w autko...znam takie przypadki

Także rozumiem każdego kto się nieźle wkurzył na debilne zachowanie innych na drodze ale naprawdę polecam daleko idący spokój i opanowanie. Rozumiem chęć wytłumaczenia matołowi co i jak ale nie warto, naprawdę ten ktoremu byś tlumaczył to i tak nic nie zrozumie a ten co jest w stanie cokowliek pojąć to i bez upominania już dawno się zorientowal co było nie tak. :hi: kurde jak ja lubię ten kapelusik, chyba sobie kupię skode... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezłościło mnie to że mało co nie doszło do tragedii ..ale też to ..ze zasrańcy w kapturach w zaszpachlowanym wozie taty pokazują Ci fakery

i inne gówniarskie triki .. mam nadzieję ze trafią ka kogoś kto obije im fest ryja na drodze ..może sie nauczą ..

Chamstwo , buractwo i prostactwo na drodzę zawsze było i będzie .. a do tego gówniaże w autach .. ..powinni wprowadzić prawo jazdy od 20 roku życia ..może pohamowało by to temperament co poniektórym..

Czsami nie ma co reagować ..ale czasami sytuacja przerasta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezłościło mnie to że mało co nie doszło do tragedii ..ale też to ..ze zasrańcy w kapturach w zaszpachlowanym wozie taty pokazują Ci fakery

i inne gówniarskie triki .. mam nadzieję ze trafią ka kogoś kto obije im fest ryja na drodze ..może sie nauczą ..

Chamstwo , buractwo i prostactwo na drodzę zawsze było i będzie .. a do tego gówniaże w autach .. ..powinni wprowadzić prawo jazdy od 20 roku życia ..może pohamowało by to temperament co poniektórym..

Czsami nie ma co reagować ..ale czasami sytuacja przerasta :hi:

No to może wkurzyć to fakt, mi kiedyś z naprzeciwka jakiś niewyrośnięty dresik udawał że nagle chce zjechać na mój pas prosto na czołówkę, myślał że się przestraszę. Ależ w człowieku jest wtedy chęć żeby mu pokazać.... ale nie ma co ryzykować. W razie czego temu debilowi się upiecze a ciebie zgarnie policja i okrzykną piratem drogowym. A chołota dalej będzie się bujać po wiosce i chwalić jak to frajera zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezłościło mnie to że mało co nie doszło do tragedii ..ale też to ..ze zasrańcy w kapturach w zaszpachlowanym wozie taty pokazują Ci fakery

i inne gówniarskie triki .. mam nadzieję ze trafią ka kogoś kto obije im fest ryja na drodze ..może sie nauczą ..

Chamstwo , buractwo i prostactwo na drodzę zawsze było i będzie .. a do tego gówniaże w autach .. ..powinni wprowadzić prawo jazdy od 20 roku życia ..może pohamowało by to temperament co poniektórym..

Czsami nie ma co reagować ..ale czasami sytuacja przerasta :hi:

No to może wkurzyć to fakt, mi kiedyś z naprzeciwka jakiś niewyrośnięty dresik udawał że nagle chce zjechać na mój pas prosto na czołówkę, myślał że się przestraszę. Ależ w człowieku jest wtedy chęć żeby mu pokazać.... ale nie ma co ryzykować. W razie czego temu debilowi się upiecze a ciebie zgarnie policja i okrzykną piratem drogowym. A chołota dalej będzie się bujać po wiosce i chwalić jak to frajera zrobili.

juz ja bym mu ten dresik wyprasował...

moim zdaniem 20 lat to za mało sam wiem po sobie jak jezdziłem wcześniej a jak teraz.kiedys koleś mijał ciężarowców z przeciwka okolo 200km/h i wydawało mi się to fajne,dziś zaś uważam to za brak totalnego rozsądku.

powinni wprowadzić taki przepis że w zależności od przebytych lat za kólkiem możesz jezdzić co raz to szybszym samochodem ale niestety u nas to nie przejdze chodz strasznie jest niebiezpieczne jak dopiero co młody dostanie popier a następnego dnia kupuje auto o mocy 200KM :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego staram się i uczę nie reagowac na takie sytuacje. na autostradzie wiem, że jest 130km/h, ale wierz mi, ciężko jest utrzymac taką prędkośc. albo jedziesz prawym pasem 90-95 za ciężarówkami, albo w miarę szybko jedziesz lewym, bo wachlowanie z pasa na pas co minutę jest wg mnie dużo bardziej niebezpieczne.

wiem również, że nie ma szans nikogo nauczyc. Taka osoba nauczy się spokoju i kultury za kółkiem kosztem życia swojego lub innych.

Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego staram się i uczę nie reagowac na takie sytuacje. na autostradzie wiem, że jest 130km/h, ale wierz mi, ciężko jest utrzymac taką prędkośc. albo jedziesz prawym pasem 90-95 za ciężarówkami, albo w miarę szybko jedziesz lewym, bo wachlowanie z pasa na pas co minutę jest wg mnie dużo bardziej niebezpieczne.

wiem również, że nie ma szans nikogo nauczyc. Taka osoba nauczy się spokoju i kultury za kółkiem kosztem życia swojego lub innych.

Niestety.

Na autostradzie ok. ale powiedz ile tych autostrad w naszym biednym kraju jest. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...