Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygodne fotele na długie trasy.


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Ostatnio miałem okazję zrobić długą trasę moją Audiolą (ponad 1300km).

Nie planowałem żadnych większych modów w mojej bryczce (chociaż by się przydało), ale chyba na pierwszy ogień pójdą fotele, przynajmniej przednie.

W czasie długiej trasy nie mogę znaleźć pozycji brakuje mi pełnego podparcia pleców, na lini barków fotel się zwęża i jakoś mi z tym źle.

Czytałem tematy na kąciku jakie fotele mogą podejść do mojej bryczki, ale nikt nie pisał o różnicach w komforcie.

Więc zadaję pytanie jakie są najwygodniejsze fotele, które będą pasowały do mojej bryczki?

Znalazłem taki zestaw na alledrogo:

http://allegro.pl/audi-a4-b7-avant-fotele-srodek-s-line-05-07r-i4735904871.html

I widać ewidentnie, że te fotele są szersze na linii barku no i mają jeszcze podpórkę pod uda, mógłbym się skusić na ten zestaw, ale nie wiem czy reszta gratów podejdzie do mnie Plug&Play (w sensie boczki drzwi, tunel środkowy,plastiki, itp...).

Za wszelakie info będę zobowiązany.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę na fotele od S-line, materiałowe (takie jak te z linku) bez boczków. Cena znacznie mniejsza od tych wcześniejszych, stan bdb dodatkowo w cenie mam montaż i wypranie siedzeń oraz kanapy.

Fotele są manualne jedynie z elektrycznym sterowaniem odcinka lędźwiowego, muszę jeszcze rozkminić co i jak podłączyć.

Jak już wszystko będzie zamontowane zdam relację jak się poprawił komfort.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to jak wypinasz stare wpinasz nowe i dzida :D

Tylko, że ja aktualnie nie posiadam opcji elektryki na odcinek lędźwiowy.

Fotele zwykła seria, nawet nie wiem czy znajduje się pod fotelem jakakolwiek instalacja pod elektrykę oprócz poduszek.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodziły takie wersje bida kwadrat ?? :D no to napewno nie masz instalki do lędzwi.. ale to pare kabli i dwie kostki spokojnie zrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodziły takie wersje bida kwadrat ?? :D no to napewno nie masz instalki do lędzwi.. ale to pare kabli i dwie kostki spokojnie zrobisz :D

Jak już będę miał fotele na pokładzie to nie pozostanie nic innego jak dorezać instalację.

Mam pytanie, czy wystarczy dociągnąć zasilanie do foteli i podłączyć do wtyczek, czy jednak jeszcze coś trzeba będzie dorobić?

PZDR VEN

jak już zmieniasz to zastanów się też nad opcją grzania.

Na razie przekroczyłem budżet na auto.

W tym miesiącu wymieniałem rozrząd, komplet hamulcy z płynem.

A jeszcze w tym miesiącu wspomniane fotele, przyciemnianie szybek no i obszywanie kierownicy, gałki biegów oraz ręcznego.

Do grzanych foteli musiałbym zmienić panel climatronica, a myślę nad montażem radia 2DIN więc zbiegły by się dwie rzeczy w jedną, z czasem zakupi się maty, panel i radyjko.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pomyśl nad fotelami odrazu z grzaniem najwyżej podłączysz później bo maty dokupić to wbrew pozorom nie tak chop siup a do wersji sport to już w ogóle.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pomyśl nad fotelami odrazu z grzaniem najwyżej podłączysz później bo maty dokupić to wbrew pozorom nie tak chop siup a do wersji sport to już w ogóle.... :wink:

Już trochę za późno, umówiłem się na zakup oraz montaż.

Sprzedawca sam do końca nie wie co, więc może fotele mają również grzane stołki, jeżeli nie to albo obędę się bez grzanych stołków lub z czasem pokombinuje nad montażem uniwersalnych mat lub jak się trafią oryginalne maty.

Dzisiaj podzwoniłem i się rozeznałem i może w przyszłym roku na pokładzie wyląduje webasto sterowane przez GSM, więc grzane stołki będą zbędne.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale to nie ori będzie webasto ?? w sensie jak z salonu ??

No nie będzie to oryginalnie montowane webasto w audi, a jedynie webasto montowane przez firmę posiadającą umowę partnerską z firmą webasto właśnie z opcją sterowanie przez oprogramowanie w smartfonie i komunikujące się drogą GSM.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie kubełki o jakich myslisz i powiem ci ze zrobiłem w nich trase do Belgii a że mieszkam na południu i w jedną strone 1450 i powiem ci ze super, chwaliłem je sobie już wcześniej ale po tym sie potwierdzilo. Warto bo na miejscu wysiadlem bez żadnych dolegliwosci no niemal wypoczęty? bo w zwyklych folelach po 200km plecy bolą i noga mi drentwieje. Różnica nie ziemska. Bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...