Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E biały ekran


bart3kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W piątek wreszcie kupiłem B6, z tym że mam problem z RNS-E. Mianowicie wszystko gra, karte odczytuje ale nie działa wyświetlacz. Raz jest cały biały, raz są paski a niekiedy pojawi się na chwilę bardzo nie wyraźny obraz menu. Szukałem już pomocy w internecie ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Ktoś miał taki problem ? Albo może jest ktoś ze Śląska (okolice Lublińca, Częstochowy) kto mógłby zająć się tym problemem ?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

5604d4da17f10c61m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo uszkodzeniu uległa elektronika wyświetlacza lub taśma łącząca lcd z płytą główną. Jeśli Padła matryca to niestety ale lcd do wymiany naprawa nieopłacalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze zamowic sobie wyjmaki do rnsa i to zobaczyc. Chyba ze znasz kogos godnego polecenia kto się tym zajmuje w moich okolicach ?

Pozdro ;)

Wysłane z mojego GT-S7710 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam nikogo z twoich okolic. Żeby sprawdzić czy to taśma wystarczy otworzyć ekran i po prawej stronie pod ekranem jest wyczuwalna taśma wystarczy nią poruszać i jeśli ona jest winna natychmiast zmieni się obraz jeśli nie to tylko wymiana lcd ewentualnie przy samym opuszczaniu powinno być widać przebłyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poruszalem ta tasma i teraz w ogole nie ma efektu negatywu tylko caly czas bialo i jak się otworzy to pojawia się kilka czarnych krotkich paskow po lewej stronie ekranu

Wysłane z mojego GT-S7710 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo taśma się wypiela z gniazda albo się gdzies uszkodziła,musisz rozebrać i zobaczyć bo jeśli się tylko wypiela to zerowe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj znowu negatyw mam a nic jeszcze nie rozbierałem. Przeważnie po włączeniu jest biało ale jak się puknie w prawą stronę ekranu to się pojawia negatyw. Więc to raczej nie będzie taśma tylko coś na płytce z wyświetlacza :/


Rozkręciłem dzisiaj RNSa i taśma oraz gniazda są ok, więc problem tkwi w samym wyświetlaczu. Odkryłem, że gdy bardzo mocno nacisnę ramkę na dole wyświetlacza to wszystko działa prawidłowo, bez negatywu i z kolorami. Tylko nie widzę żeby było coś nie tak na tej płytce w środku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne uszkodzenie był rozwarstwiony ekran z prawej strony na dole nie wiadomo czemu ale tak się stało proponuje przejrzeć druk na płytce może masz gdzieś popękany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie widac zeby cos było pekniete czy uszkodzone. A czy rozwarstwiony ekran da się jeszcze naprawic czy trzeba kupic nowy ?

Wysłane z mojego GT-S7710 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwarstwionego niestety już nie da się naprawić tylko wymiana ale myślę że twój lcd można naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w poniedziałek zawożę go do elektronika i zobaczymy co mi powie. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy , naprawa również stówkę kosztowała plus za stówkę polskie menu wgrał mi gościu. Jak ktoś będzie chciał namiar na ok. Sosnowca pisać priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuc namiar na gościa bo mam dokladnie ten sam problem. od dolu jak nacisne kolory wracaja... a jestem z katowic :D


dzieki za namiar i polecam dla potomnych gościa z sosnowca, u mnie padł jakis zasilacz a dokladnie jego 1 styk skutkowalo to tym ze ekran robił sie biały a po dociśnięciu wracały kolory. koszt 150 zł i 1 dzien roboty. UWAGA dla potomnych :P nie myjcie ekranów niczym !! gość pokazal mi jak mocno rdzewieją ramki od środka i jak łatwo psują sie przez to ekrany w audi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją matryce sam rozkręciłem i na ramkach nie było żadnej rdzy. Chyba, że będziesz je lał wodą i szorował szczotką drucianą :D

U mnie było winne gniazdo taśmy co idzie od matrycy na płytkę, te po lewej stronie. Były mikropęknięcia na kilku nóżkach gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuc namiar na gościa bo mam dokladnie ten sam problem. od dolu jak nacisne kolory wracaja... a jestem z katowic :D

dzieki za namiar i polecam dla potomnych gościa z sosnowca, u mnie padł jakis zasilacz a dokladnie jego 1 styk skutkowalo to tym ze ekran robił sie biały a po dociśnięciu wracały kolory. koszt 150 zł i 1 dzien roboty. UWAGA dla potomnych :P nie myjcie ekranów niczym !! gość pokazal mi jak mocno rdzewieją ramki od środka i jak łatwo psują sie przez to ekrany w audi !!

czesc mozesz podac namiary na tego fachowca mam ten sam problem dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...