Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

00858 - connection radio zf output to antenna amplifier 011 - open circuit

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Masz BOSE?

Opublikowano
  • Autor

nie mam BOSE. Wcześniej miałem Concert II z oryginalnym telefonem, Po włożenie RNS-E zmieniłem tunel bo mnie irytował ten uchwyt na telefon.

Opublikowano

A, to w RNS-E masz pewnie zakodowany telefon.

Opublikowano
  • Autor

tzn że wcześniej ktoś miał pod niego podpięty Bluetooth ? Idzie to jakoś zmienić ? Czy dać sobie spokój ?

Opublikowano

No musisz zmienić kodowanie.

Opublikowano

zmiana kodowania pomoże

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio_Generation_II

  • 0xxxxx?: Installation Options II
    • +1 = Diversity Antenna installed
    • +2 = CD-Changer installed
    • +4 = Multifunction Steering Wheel installed

zeby bład zniknął odjąć 1 z kodowania.

Opublikowano
  • Autor

moje kodowanie wygląda tak :

0301111

Opublikowano

Kodowanie dla RNS-E:

Coding
  • 0?xxxxx: Model
    • 1 = Lamborghini
    • 2 = Audi A3 (8P)
    • 3 = Audi A4 (8E)
    • 4 = Audi A4 Cabriolet (8H)
    • 5 = Audi A6 (4B)
    • 6 = Audi TT (8J)
    • 7 = Audi R8 (42)
  • 0x?xxxx: Treble Speaker Diagnosis / Optical Parking Aid
    • +1 = Front Treble Speaker Diagnosis inactive
    • +2 = Optical Parking Aid installed/active
  • 0xx?xxx: Sound Characteristic
    • 0 = Sound Characteristic linear
    • 1 = Audi A4 (8E)
    • 2 = Audi A6 (4B)
    • 3 = Audi A4 Cabriolet (8H)
    • 4 = Audi TT (8J)
    • 5 = Audi A3 (8P)
    • 9 = Sound System
  • 0xxx?xx: Telephone Preparation
    • 1 = Telephone Preparation NOT installed
    • 2 = Telephone Preparation without Comfort Functionality
    • 3 = Telephone Preparation (Aftermarket Retrofit)
    • 4 = Base Plate (Nokia - Remote Feed Voltage for Microphone inactive)
    • 5 = Telematic Europa (Remote Feed Voltage for Microphone inactive)
    • 6 = Telephone Preparation for North American Region (NAR)
    • 7 = Telephone Preparation with Comfort Functionality
  • 0xxxx?x: Equipment I
    • +1 = Standard/Basic Value - Add to the Sum of Options below
    • +1 = Audi Music Interface (AMI/PR-UF7) installed
    • +2 = Satellite Radio (SIRIUS/XM) installed
    • +4 = Analog Input (AUX/PR-UF0/UF1/UF2) installed
  • 0xxxxx?: Equipment II
    • +1 = Standard/Basic Value - Add to the Sum of Options below
    • +1 = TV-Tuner (PR-QV1/QV9) installed
    • +2 = CD-Changer or iPod/USB-Interface (PR-7A2/7A5/UF1/UF2) installed
    • +4 = Multi-Function-Steering Wheel (MFSW) installed
Opublikowano

mój Concert

Component: concert II GRO 0008

Coding: 11012

a wcześniej jak miałem takie kodowanie to był błąd

Component and/or Version: concert II GRO 0008

Software Coding: 13003
Work Shop Code: WSC 00672
1 Fault Found:
00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier
36-00 - Open Circuit
Opublikowano
  • Autor

przy Telephone/telematics mam ustawione na :

1 - no telephone (supply voltage for microphone actively) wcześniej przed wymianą miałem ustawione na 7 -Base plate diagnostic capable with comfort control

Może to jest przyczyną tego błędu ?

Opublikowano

Zobacz czy masz u siebie w navi SDS. Przy aktywnym SDS mikrofon powinien być podpięty bezpośrednio pod RNS-E, podejrzewam że nie masz, więc może stąd ten błąd.

Opublikowano

A jakie radio masz? Jak od nowości było ori to drugi kabel antenowy powinien być za radiem, tak mi się wydaje.

Tak trzeba ściągnąć boczek.

Z fabryki zjechał z Chorusem. Teraz jest Concert 2.

Opublikowano

Chorus 2 chyba nie ma wejścia na Diversity, więc u Ciebie może nie być tej wtyczki. Możesz to potwierdzić jak ściągniesz boczek i sprawdzisz jakie kable dochodzą do wzmacniacza.

Opublikowano

Ok :) Dzięki. Zostaje mi zmiana wzmacniacza i poprowadzenie wiązki wtedy, tak? Ta antena dużo poprawia odbiór?

Opublikowano

Ja nigdy nie zauważyłem różnicy, a jeździłem kiedyś z odpiętym kablem, ale poruszam się głównie po mieście :)

Jakbyś miał zmieniać wzmacniacz i ciągnąć kabel to gra nie warta świeczki wg mnie, no chyba że teraz masz fatalny odbiór.

Opublikowano

To tak jak u mnie. Niemiec zmienił na concerta. Wyłączyłem antenę i po kłopocie.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Nigdy do tej pory nie miałem żadnego problemu z zasięgiem, czy odbiorem :)

Opublikowano
  • Autor

Ja miałem fabrycznie Concerta II z Diversity, zmieniłem na RNS-E i nie wpiąłem wtyczki od Diversity i był gorszy odbiór z tym że mieszkam na peryferiach miasta.

Poza gorszym odbiorem miałem też błąd, po podpięciu dużo lepszy odbiór radia no i brak błędu :D


Zobacz czy masz u siebie w navi SDS. Przy aktywnym SDS mikrofon powinien być podpięty bezpośrednio pod RNS-E, podejrzewam że nie masz, więc może stąd ten błąd.

szeryf możesz jaśniej o co chodzi z tym aktywnym SDS ? Jak mam zobaczyć ten SDS w navi ?

Opublikowano

Poza gorszym odbiorem miałem też błąd, po podpięciu dużo lepszy odbiór radia no i brak błędu

Miałeś błąd, bo miałeś zakodowane Diversity. Wystarczyło odkodować :)

Opublikowano
  • Autor

w kodowaniu nic nie znalazłem na temat Diversity ? Z drugiej strony skoro mam antenę Diversity to dlaczego ma nie być podpięta tym bardziej że poprawiła się jakość odbioru :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.