Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 AFN 110kM


andrzej710127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem:przetoczyłem bębny/wentylowane/wymieniłem klocki i po pewnym czasie w miarę docierania zauwazyłem, że od zewnetrznej stony tarcze, po obydwóch stronach samochodu zuzywają sie bardziej krawędzie tarcz ok.1cm na średnicy,od strony cylinderka tarcza zuzyta równo. Co może powodować takie zużycie zahartowana częsc tarczy przez przegrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bębny tylko tarcze. Przetaczanie to raczej zły pomysł - napisz dlaczego to robiłeś? Najprawdopodobniej wina leży zacisku. Należało by go rozebrać, wyczyścić i nasmarować, szczególnie zwrócić uwagę na pracę tłoczka.

Rozumiem też, że wszystko dobrze zamontowane i nie brakuje niczego (blaczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze adadur, sprawdź zaciski, czy nie zbyt dużych luzów na prowadnicach, czy też może nie są przytarte :a4fan:

PS. zamontuj nowe tarcze , toczyć to można bębny w kaszlaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za te bębny cosmi się mylneło.jutro kupuje nowe febiego i nie chciał bym żeby znowu tak sie żle wycierały zastanawiam się czy te gumki, w których chodzą prowadniczki powinno sie wymieniać chodzą w nich dosc ciasno. Zastanawiam sie czy mogł się trochę wygiąć docisk ,własciwie jego łapy prz ,których lezy klocek bo od strony cylindra tarcza była prosto zużyta.może ktos tak ostro depnoł bo po obu stronach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką nadzieję.zobacze jak założe nowe tarcze /w dobrej cenie chyba po 80 za szt../ dzięki

nie patrz na cene tylko na jakość

lepiej wydac parę PLNów więcej i mieć coś pewnego :621:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się FEBI sprawdzi mało opini o nich. POlecane poza ori to ATE, EBE, Lucas, i pewnie jeszcze ze 2-3 firmy Febi jakoś nigdy się nie pojawiał.

W te gumki jak i prowadniczki kolego trzeba zapakować smaru grafitowego i będzie wchodziło jak w masełko. Gumki do wymiany jeśli mają uszkoczenia.

O wyginaniu ... co najwyżej krawędzie prowadzące klocka moga byc uszkodzone przez zbytnie ich czyszczenie (szliwfowanie papierem lub pilnikiem), no i mniejmy nadzieję że nikt przed tobą nie był na tyle mądry bi to wyginać. Zapytaj ile w sklepie za nowe by sobie życzyli może warto wymianić.

Jeśli kupujesz w sklepach to polecam wybrać się na Traugutta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to no polecam wybrać sie na Traugutta jak tam jeszcze nie byłeś, przy pewnej kwocie może zostanie ci na piwko i pizze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...