Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 problem z otwieraniem drzwi


pcmirek

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujący problem po nieudanym kodowaniu manetki fis przestały mi sie otwierać z pilota drzwi kierowcy z kluczyka działają reszta otwera sie normalnie i przy zamknięciu nie mrugają kierunki

Edytowane przez pcmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie udało Ci się zakodować manetki ??

Musisz przeprowadzić jeszcze raz adaptacje kluczyka powinno pomóc:

https://www.youtube.com/watch?v=T_c9ZqVvvg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z systemem było w laptopie i wywaliło mi ze za duzo błedów żeby kontynuować i było git wszystko a dziś rano nie dziąłają drzwi pasażera kurcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak ogarniesz laptopa to daj znać :) Czyli z pilota działają Ci wszystkie drzwi oprócz pasażera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko drzwi pasażera nie działają z pilota reszta działa normalnie sprzet ogarnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa bo jak łapie Ci sygnał z pilota to pilot jest ok ;/ i adaptacji nie trzeba powtórnie przeprowadzać. A powiedz mi masz jakieś błędy od elektroniki w aucie Moduł nr 17??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki drzwi kierowcy miało byćze nie otwierają dziś sprawdze czy są błedy jakieś nom sygnał łapie bo reszte zamyka normalnie tylko przy zamykaniu nie mrugają kierunki

Edytowane przez pcmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomocą VAGA można ustawić to nie pamiętam jak to było ale jak znajdę to Ci podeśle instrukcje

Bo ogólnie też można ustawić że jak otwierasz auto to przy naciśnięciu raz na pilot otwierają Ci się tylko drzwi kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie bo miałem tak ze po otwarciu otwierały mi sie aby kierowcy a jak dwukrotnie to wszystkie drzwi bo zmieniałem kiedyś kodowanie ale tez nie pamiętam gdzie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie bo miałem tak ze po otwarciu otwierały mi sie aby kierowcy a jak dwukrotnie to wszystkie drzwi bo zmieniałem kiedyś kodowanie ale tez nie pamiętam gdzie to

Tutaj jest wszytsko:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu vcds ukazały mi się takie błędy

Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: 8E0-959-433-MIN.lbl
Oznaczenie elementu: 8E0 959 433 AQ
Komponent i/lub wersja: Komfortgerát T85 0214
Kodowanie: 06720
Kod serwisu: WSC 63351
Dodatkowe informacje: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 4.11
Dodatkowe informacje: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 4.11
VCID: 80049390AA92
2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
01559 - Drzwi kierowcy
37-00 - uszkodzony
01331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386)
80-00 - W jednoprzewodowym trybie pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 01559 najprawdopodobniej bardzo możliwe że chodzi o mikrostyki

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01559&prev=/search%3Fq%3Dhttp://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01559%26biw%3D1280%26bih%3D671

Lub ogólnie jeżeli wszystko działało to może jakiś bezpiecznik albo coś. Posprawdzaj kable i bezpieczniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kurcze lampki i na liczniku pokazuje wszystko działa jak otworze drzwi i jak zamknę kluczykiem to jest git jutro za widoku będę dalej szukał przyczyny

Edytowane przez pcmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdź to moduł komfortu kodowanie itp, można kluczyk jeszcze raz zaadoptować..... Jeżeli światełka Ci działają to mikro styki będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodziłem w moduł komfortu a jak sprawdzić kodowanie ?? ja mam takie 06720 a czy jest możliwe ze w tym WSC 63351 mogło coś się zmnienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie na pewno. Sprawdź sobie ta stronkę co przesłałem i spróbuj zakodować tak jak jest u Ciebie, bo coś za duża liczbę chyba masz....

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06720 tyle miałem na 1000% jak było wszystko dobrze bo nawet spisałem na kartce bo dodawałem otwieranie drzwi kierowcy aby sie jedne otwierały to miałem wtedy 06756 i smigało kurde wywale tamtego laptopa bo wszystko przez niego sie poryło a nie da sie zrobić jakoś adaptacji zeby wszystko samo sie przystosowało ??

Edytowane przez pcmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz tak:

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).
+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to by wychodziło bo ja całkiem zielony a ja dodałem sobie po zakupie auta

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy) i to sie równało 06756 .


problem rozwiązany przewody w kostce zielone i jeden kabel przerwany

Edytowane przez pcmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...