Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapieczone nakrętki gwintu


eRniś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z 3 zapieczonymi nakrętkami przy gwincie...
Macie jakieś doświadczenie w tego typu sprawach? Jest to mój pierwszy gwint, i nie za bardzo wiem jak to ugryźć
Dodam że 2 nakrętki są aluminiowe, 1 nakrętka z tworzywa, gwint jest aktualnie sciągnięty

Gwint to KW Inox V1

PS. wiem że na ten temat jest multum wątków, ale pewnie starych i został bym pewnie zbluzgany za odgrzewanie kotleta

przez to wole założyć nowy by móc ewentualnie podyskutować i dać znać czy dana metoda zadziałała czy też nie

Pozdrawiam

Edytowane przez eRniś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj płynu hamulcowego. Bardzo dobrze penetrację, powinno puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem może tak, zalewałem płynem hamulcowym (w sumie prawie przez tydzień czasu co 2 dzień), podgrzewałem palnikiem gazowym (hmm może za krótko?) Nakrętek nie udało się odkręcić... A chciał bym jeszcze ich użyć :decayed: bo nie ukrywam rozciąć było by najprościej... 200zł za nowe nakrętki troszkę po kieszeni pociągnie.. :facepalm:

Edit - problem rozwiązany

Udało się uratować 2 szt. Jedną aluminiową niestety trzeba było ciąć, ząbki nakrętki się uszczerbiły i nie było już jak kręcić :facepalm:

Pozostałe 2 uratowały się dzięki bardzo długiemu "moczeniu" w płynie hamulcowym, nakrętka z tworzywa nie stwarzała problemu, zaś alu trzeba było grzać...

Edytowane przez eRniś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...