Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytki płynu wspomagania


zakwas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś rok temu zmieniałem płyn wspomagania.Audi a4 1.9 tdi ahh lift.

Jakiś czas temu były ubytki płynu.Nie duże i nie małe :) Okazało się ,że cały wąż od góry do dołu jest spocony(zaznaczony na czerwono)

Zdjąłem wąż,przyciąłem go lekko na górze,blaszkę zaciskającą "ściaśniłem" i założyłem.Po jakimś czasie znowu zauważyłem,że od spodu tego węża jest nieco płynu,ale mniej.Będąc na wakacjach kupiłem dodatkowo opaskę zaciskową na śrubkę.Podziałało ale leciutko znowu się poci od samej góry i chyba z miejsc zaznaczonych na niebiesko.

Jak myślicie.. to kwestia wymiany tego całego przewodu czy może krócieć od zbiorniczka jest pęknięty ?

Zna ktoś numer tego przewodu jak coś ? =] Nowego czy używanego z demontażu szukać

Wszystko robię na bieżąco i nie lubię zostawiać takich spraw na potem.

Dzięki ! Pozdrawiam

Zdjęcie poglądowe z @ :

2uqm8ux.jpg


Ktoś,coś ?

Edytowane przez zakwas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem niestety u siebie to samo w tym samym miejscu, cały wąż od tego króćca "zapocony", po co są aż 3 opaski na tym krótkim odcinku węża ? Czy wystarczy wymienić na zwykłe skręcane ? Płynu mam już poniżej minimum, przez ok.tydzień zeszło/uciekło z max. ? Jakieś cenne rady/wskazówki ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaopatrzyc sie w dobra, szeroka kleme zaciskowa, wyrzucic ta pierwsza i solidnie (ale z wyczuciem) dokrecic.

Jak waz nie jest sparcialy to bedzie gitarka. U mnie sie pocil jak grubas przy ostrym kebabie, potrafil w tydzien i caly plyn zgubic na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...