Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oswietlenia bagaznika


Garet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przypadkiem zwarlem plus z minusem i swiatlo sie skonczylo. Bezpiecznik 38 sprawdzony, wymieniony i nic. Podobno jest czujnik jakis obok zamka ale ja nic w sedanie nie mam. Do zamka przychodzi wiazka 3 kabli. Czy zamek ma jakis czujnik w sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Nie. To b5 więc.

http://www.a4club.pl/index.php?topic=23671.0

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem tapicerke i kable ida tylko do zamka i do lampek tablicy, nie mam fisa to przedlift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/116722-b5-afn-oswietlenie-bagaznika-czy-tak-powinno-byc/

Pany 97 sedan co włącza oświetlenie bagażnika?
Zamek z mikrostykiem czy oddzielna kulka w klapie.

Kulka w klapie, bo przedlift klapa. Przynajmniej avant. U mnie słabo łapała. Trzeba ja nasmarować i możesz nagiąć jedną blaszkę, żeby łatwiej dociskała.

edit...
Napisałem dla avanta :/

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem zamek, recznie zamykajac mikrostyk slychac klikanie w centralnym zamku, swiatla dalej nie ma. Tzn zamek zmaszczony czy cos od centralnego, bo prad plynie od centralnego do swiatla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci teraz totalna głupotę ale chyba logiczna. Są trzy przewody w zamku. Mikrostyk przełącza je np ze 1 na 2 w jednej pozycji i na 3 w drugiej. Zrób zwarcie kabelkiem w tej wtyczce każdy z każdym i jak lampka nie zaswieci to zamek dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide spróbować

Zwarlem kabelki we wtyczce i dalej tylko slychac klikanie w centralnym zamku, swiatla zero

Ps, kable do wtyczki ida trzy ale wtyczka ma dwa piny

Edytowane przez Garet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamek OK.

Bezpiecznik był spalony czy zmieniłeś ot tak.

Bo może gdzieś kabel się upalił szybciej niż bezpiecznik. Zobacz jeszcze na zapalonych światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem ottak, a co da na swiatlach jak go jest na innym obiegu i gdyby byl upalony to by nie robil styku w centralnym,

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że kable od samej lampki nie upalone? Do centralnego pewnie oddzielna wiązka z zamka, a do lampki?

Ciekawe czego brakuje w lampce + czy -?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290940-Zastąpienie-włącznika-światła-w-bagażniku.

To jakaś masakra.

Im więcej czytam tym bardziej uważam że masz gdzieś tą kulkę a zamek jest tylko do centralnego.

Tak jakoś wychodzi ze produkcja do lipiec 97 ma kulkę a po steruje zamek.

Jak nie ma w lampce żadnego kabelka z takim samym kolorem jak we wtyczce zamka to szukaj tej kulki.

Obejrzyj też dobrze zawiasy klapy bo może być ze ktoś przerobil na krancowke i siedzi w bagażniku w okolicy zawiasu który ja naciska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam produkcje 10.97, zdjecia z allegro sa takie ze nie wiem gdzie to jest i jak to ma dokladnie wyglądać

Podmienilem zamek na poliftowy bo taki mialem pod reka i nic to nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek zostaw w spokoju, jezeli zwierasz kostkę i nic nie świeci to jest dobry. Problem jest gdzieś w innym miejscu.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem rowniez dzisiaj ze nie dziala podgrzewanie tylnej szyby a do wczoraj dzialalo. Bezpiecznik chyba 26 30A do sprawdzenia. Ten guzik od wlaczania grzania nawet nie klika, nie oswieca diody pomarańczowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem co kolega, posiadam Audi a4 b5 Sedan z 1997 roku w którym nie działa oświetlenie bagażnika. Zdemontowałem tapicerkę klapy bagażnika i zobaczyłem że również mam mikrostyk do którego idą 2 kable. Po ich złączeniu nic się nie dzieje z lampką w bagażniku, a więc smiem twierdzić, że przyczyna nie tkwi w mikrostyku. Zmierzyłem napięcie na tych kablach idących do mikrostyku i pokazuje 6 V. Mam pytanie czy takie napięcie macie u siebie czy jest ono za niskie ? gdzie szukać dalej braku światła w bagażniku i w którym miejscu znadjuje się ten czujnik przechyleniowy bagażnika u was? może też go mam a nie potrafię znaleść. Dodam parę zdjęć żeby wypowiedzieli się eksperci. Powiem jeszcze ,że kable idące do mikrostyku mają inny kolor niż kable idące do lamki bagażnika.

Zdjęcie mikrostyku (Audi A4 B5 1997 rok Sedan)

9qg12r.jpg

Klapa bagażnika z umiejscowionym mikrostykiem.

11axudc.jpg

Lampka bagażnika Audi A4 B5 1997r. Sedan.

25fk85c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiazany. Spalilem jakis przekaźnik czy cos w tym rodzaju w centralce od zamka centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam naprawiałeś ? Czy ktoś Ci to robił ? Może mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym bo bym chciał też naprawić a nie wiem gdzie czego szukać. Jaki koszt naprawy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...